Pašvaldības aģentūra “Cēsu rajona slimnīca” būs viena no retajām valstī, kurā pavasarī pacientus izmeklēs, izmantojot magnētiskās rezonanses iekārtu.
“Cēsu slimnīcu attīstām un
ir nepieciešamas arī modernas tehnoloģijas. Mēs nevaram buksēt, vērtēt konkurenci un citu stacionāru iespējas. Pirmkārt, magnētiskās rezonanses iekārta nepieciešama, lai rajona iedzīvotāji šos izmeklējumus saņemtu pie mums, otrkārt, lai jaunajiem speciālistiem būtu interese par darbu Cēsīs,” vērtēja slimnīcas finanšu direktore Iveta Ozoliņa.
Jauno aparatūru slimnīcas vajadzībām iegādāsies rajona pašvaldība. Ir noslēgusies cenu aptauja un firmas “Hitachi” viens no jaunākajiem magnētiskā rezonatora modeļiem tiks pirkts par 357 tūkstošiem latu.
“Līgumā ir noteikts, ka iekārtas jāpiegādā sešu mēnešu laikā. Rajona padome meklē naudiņu. Apmaksas noteikumi pagaidām nav skaidri, jo neesam izšķīrušies, vai iekārtas pirksim līzingā, vai ņemsim kredītu,” telefonsarunā paskaidroja rajona padomes izpilddirektora vietnieks Lotārs Dravants. Slimnīcas vadība atgādināja, ka 2002.gadā jau bijusi līdzīga pieredze, kad rajona padome iegādājusies rentgena aparatūru un datortomogrāfu. Kredītsaistības apmaksātas raiti, bet rentgenoloģiskie izmeklējumi ļoti vajadzīgi diagnozes uzstādīšanai un sekmīgai pacientu ārstēšanai.
“Mums svarīgi, lai pacientiem būtu pieejami valsts finansēti izmeklējumi. Ja pavasarī darbu sāks magnētiskais rezonators, tad valstij izmeklējums izmaksā vismaz 80 latus, bet pacienta līdzdalības maksa ir tikai seši vai deviņi lati, ja jāievada kontrastviela,” paskaidroja Iveta Ozoliņa. Mediķi ir apmierināti, ka nesen izdevies sākt strādāt ar augstas kvalitātes ultrasonogrāfijas aparātiem.
“Izmeklēšanas iespējām ir jābūt. Cita lieta, ka ārstiem, mūsu speciālistiem jāvērtē, kad un kurš izmeklēšanas veids slimniekam ir nepieciešams. Ārstiem joprojām ir jādomā ar galvu, jāvērtē. Bez tam jaunās tehnoloģijas, īpaši magnētiskais rezonators pacientu sargā arī no rentgena staru klātbūtnes izmeklējuma laikā,” paskaidroja slimnīcas direktors Valdis Apinis. Speciālisti gan mudināja atcerēties, ka, runājot par tik niansētu izmeklējumu, kāda ir magnētiskā rezonanse, pacients nevar būt tas, kurš diktē, ko viņš vēlas. Piemēram, šodien apskati ar datortomogrāfu, rīt magnētisko rezonansi. Tas neiet cauri. Katra
aparatūra ir paredzēta konkrētām vajadzībām.
“Ar magnētisko rezonansi izmeklē mīkstos audus. Iekārta palīdz diagnosticēt onkoloģisko saslimšanu. Nepieciešama
smagu vai akūtu galvas traumu gadījumos, arī sāpju izcelsmes noteikšanai. Un vēl ir daudzas citas indikācijas, bet šo izmeklējuma metodi konkrētais speciālists vai nu izvēlas, vai neizvēlas,” tā Valdis Apinis. Cēsu slimnīcas vadība pat lepojas, ka izdevies jau pieņemt konkrētu lēmumu par tehnoloģijas iegādi, jo tik jauna modeļa magnētiskās rezonanses iekārta neesot nekur citur Austrumeiropā, tāpēc speciālisti no Lietuvas, Polijas, Igaunijas solījušies braukt pie cēsniekiem specializēties.
Komentāri