Iepazīstot Jaunpiebalgas vidusskolu, Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skolu un tiekoties ar Vecpiebalgas vidusskolas pedagogu kolektīvu, izglītības ministre Anda Čakša atzina, ka mācību iestādēs redzētais liecina par pašvaldības un skolu sadarbību izglītības kvalitātes pilnveidošanā. “Cēsu novads risina jautājumus par mācību iestāžu tīkla kārtošanu, un tas ir pamats, lai nodrošinātu augstvērtīgu izglītību. Un svarīgi, ka pārmaiņas ir ar kvalitatīvu soli uz augšu,” sacīja A.Čakša.
“Druva” pievienojās ministres vizītei Vecpiebalgas vidusskolā. Mācību iestādes direktore Ilona Strelkova bija sagatavojusi ieskatu skolas darbā, pastāstīja par skolā īstenotajām mācību programmām, fakultatīvo piedāvājumu un interešu izglītību, kur nodarbības skolēniem pieejamas bez maksas. Raksturojot pedagoģiskā kolektīva darbu, I.Strelkova uzsvēra gan skolotāju radošo pienesumu, gan grūtības, ar kurām saskaras pedagogi. Īstenojot mācību procesu, nereti reizē jārisina sociāli jautājumi. Skolā teicami darbojas atbalsta komanda bērniem ar īpašām vajadzībām un grūtībām mācībās, taču ik pa laikam nākas saskarties, ka skolēnam nav nodrošināts ikdienā nepieciešamais.
“Skola nebūtu tā, kurai kādam audzēknim jāmeklē kurpes, bet svarīgi, ka skola to ierauga,” sacīja A.Čakša un atzina, ka sociāli ekonomisko problēmu satikšanās skolās Latvijā ir raksturīga problēma, tas ir papildu slogs skolotājiem, tāpēc aizvien jāpilnveido institūciju, dienestu sadarbība. Ministre uzsvēra arī kopienas līdzdalību un iesaisti. I.Strelkova gan uzsvēra, ka, vēršoties novada bāriņtiesā, Sociālajā dienestā, vienmēr saņemts atbalsts.
Runājot par pedagogu darba prestiža paaugstināšanu, ministre minēja, ka viens no faktoriem tiek īstenots, proti, paaugstinās skolotāju darba samaksa. A.Čakša arī pauda, ka interese par pedagoga profesiju palielinās un augstākās mācību iestādes pilnveido studiju programmas, un piebilda, ka profesijas prestiža kāpināšanā sava daļa ir arī pašu skolotāju rokās.
Tika runāts arī par vecāku motivāciju savu bērnu izglītības nodrošināšanā un viņu iesaisti audzināšanā. I.Strelkova vērtēja, ka būtu nepieciešams vairāk izglītojošu pasākumu tieši skolēnu vecākiem, tie lauku iedzīvotājiem diezgan grūti pieejami. Ģimenes ļoti labprāt izmantotu psihologa konsultācijas, klausītos šo speciālistu lekcijas.
“Vecpiebalgā redzu skolas vadības komandu, kas strādā ar katru bērnu. Jā, skola iet prom no vidusskolas klašu posma, bet veido kvalitatīvi jaunu pamatskolas posmu,” “Druvai” sacīja A.Čakša.
Komentāri