Izstādē – gadatirgū varēja iegūt informāciju gandrīz par visu interesējošo- bankas konsultācijas, padomus tehnikas iegādē un kosmētikas izvēlē, daudz ko citu. Nopirkt gan gleznas, gan māla izstrādājumus, gan citus amatnieku darinājumus, gan ko garšīgu, piemēram, medu, tā ir tikai neliela daļiņa no plašajām iespējām, ko piedāvāja izstāde-gadatirgus.
Jaunpiebalgas pagasta padomes priekšsēdētājs Laimis Šāvējs atzina:
“Svētu iecere – dot iespēju mājražotājiem, zemniekiem, amatniekiem iepazīstināt ar saviem ražojumiem, parādīt viņiem, ka ražojumiem ir noiets, kā arī radīt iedzīvotājiem iespēju tieši tikties ar ikdienā nepieciešamu pakalpojumu sniedzējiem – ir izdevusies. Cilvēki saņem informāciju no Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācijas, Lattelecom, lauksaimniecības, konsultāciju biroja, Zosēnu krājaizdevu sabiedrības, Latvijas Krājbankas un citiem uzņēmumiem un organizācijām. Bija interese par juridisko koledžu. Zemnieki izmanto iespēju SIA “Priekuļu mašīnu stacija” pasūtīt un iegādāties lauksaimniecības tehniku, iekārtas un palīglīdzekļus piena lopkopībai. Interese bija par vieglajiem auto, ko piedāvāja četras firmas. Tās var ne tikai aplūkot, bet arī veikt testa braucienus. Lauksaimniekiem vērtīga ir Zemkopības ministrijas speciālistu informācija par to, kādu Eiropas Savienības atbalstu viņi varēs saņemt nākamajos septiņos gados. Un, protams, visi gadatirgus apmeklētāji var baudīt dažādas iz-klaides.”
Pasākuma rīkotāji piedāvāja plašu izklaides programmu. Aktīvākie varēja spēlēt peintbolu, mūzikas cienītāji priecāties par ugunīgā čigānu ansambļa priekšnesumiem. Atraktīvi, īsti piebaldzēnu garā noritēja izsole, kuru vadīja Ķencis (jaunpiebaldziete Dzidra Kuzmane). „Lops ir riktīgs- divas ausis, viena mute,” Ķencis gluži kā kaķi maisā reklamēja savu tirgojamo objektu. Intrigai šis objekts netika at-klāts līdz pat pēdējās nosauktās cenas apstiprināšanas brīdim. Visi bija pārliecināti, ka lielā solīšana notiek par sivēnu, beigās izrādījās, ka tomēr ne. Tas bija trusis. Ko padarīsi? Kādam vīram, vārdā Jānis, nācās šķirties no 75 latiem. Tomēr tas nemazināja skatītāju sajūsmu. Izsole sākās no trim latiem, ceturtā pārsolīšanas reize mijās jau ap 30 latiem, kur Ķencis lielā priekā sla-vināja solītāju- „Svēta runāšana, svēta runāšana! Tas dzīvnieks jau nemaz daudz neēd!” Skatītājus ie-vedot azartā, Ķencim nu jau tika piedāvāti 75 lati. Vairāk gan vadītājiem neizdevās izspiest. Trusis pārdots!
Irēne Grunte no Suntažiem tālo ceļu uz svētkiem mērojusi ekskursijas nolūkos. Viņai visvairāk interesēja piebaldzēnu ražotais medus. Pasākums, viņasprāt, ir ļoti izdevies. Karstums gan liels, arī lapseņu pie medus burciņām daudz, taču tas nemazina svētku noskaņu. „Tagad jau visur vajag dokumentus, bez tiem nemaz nevar tirgot,” teic Irēne, pētot Sarmītes Mekšas piedāvāto medus klāstu. S. Mekšai medus ir galvenā nodarbošanās jau septiņus gadus. Tirgū viņa ļauj interesentiem nobaudīt ziedputekšņu medu. “Tas tonizē un dod milzu enerģiju. Tāpēc vakarā bērniem labāk medu nedot, viņi kļūs nemierīgi un grūti iemieg,” S. Mekša dod padomu. Viņas pieredze medus biznesā ļauj pazīt pat bites noskaņojumu: „Jau pēc skaņas dzirdu, vai bite grasās dzelt, vai ne.”
Jaunpiebaldziete Ivanda Špore, kas šogad beigusi vidusskolu, ir lepna, ka viņas pagastā notiek tik plaša mēroga pasākums. „Svētki saved kopā sen neredzējušos cilvēkus. Man patīk iziet sabiedrībā un satikties ar sava pagasta ļaudīm,” teic meitene. Lielajā pūlī „Druva” dzirdēja arī ārzemnieku balsis. Vācu seismologs Peters Mališevskis, kurš jau vairāk nekā mēnesi viesojas Latvijā, par pasākumu bija uzzinājis tikai svētku dienas rītā. Peters teica, ka te valda ļoti laba atmosfēra, viņu piesaista šo svētku folkloristiskā atmosfēra. „Man šeit patīk, te ir ļoti smuki,” Peters latviešu valodā priecīgi izdvesa.
“Mūsu iecere attaisnojās. Redzot cilvēku apmierinātību ar gadatirgu, saprotam, ka šāds pasākums ir vajadzīgs. Pašvaldībām jārūpējas par savas teritorijas attīstību, un šis ir viens no veidiem, kā balstīt uzņēmējdarbību. Šis pasākums nebūtu bijis iespējams bez Zemkopības ministrijas, Cēsu rajona padomes un pašu uzņēmēju atbalsta,” pēc pasākuma sacīja Laimis Šāvējs.
Komentāri