Pasaules vadošo zinātnieku prātos dominē jautājumi par to, kas ir dzīvība, kas ir nāve, vai cilvēkam ir brīva griba? Dažādi pētījumi pierādījuši, ka pietiek ar vienu gudru mērkaķi simtu vidū, kurš prot no stikla burkas izvilkt banānu, lai pārējie to iemācītos un izdzīvotu. Eksistenciālus jautājumus ar cēsniekiem bija nācis pārrunāt ārsts – bērnu reanimatologs un Latvijas televīzijas sarunu raidījuma “Šeit un tagad” viens no vadītājiem Pēteris Kļava. Viņa domās ieklausījās gandrīz pusotra simta cēsnieku un apkārtnes cilvēku, kuri acīmredzot vēlas iemācīties, kā būt laimīgiem šeit un tagad.
“Visiem gribas mīlestību. Ne vienmēr dzimumattiecības, nauda un laime padara cilvēku svētlaimīgu. Cilvēki grib tiešām mīlestību, bet mīlestības kā tādas jau nav. Bērnos mazliet ir mīlestība, jo viņi mīl visus- cilvēkus, kukaiņus, visu. Es reanimācijā mācos, ka nāve nešķiro latvieti, krievu, poli. Es mācos mīlēt. Kas ir mīlestība? Kas ir prāts? Vai tad Dievi šķiro? Tad no kurienes nāk mīlestība, no kurienes šķirošana? Šķirošana nāk no prāta, no sirds- mīlestība. Jūs gribat mīlestību? Nu, tad jātiek galā ar prātu, jo prāts neļauj būt mīlestībai,” sacīja Pēteris Kļava un tā bija tikai viena no domām, kas izskanēja divas stundas ilgušajā sarunā ar cilvēkiem, kuri vēlējās saprast kaut ko par sevi, par Dievu un Dievu sevī.
“Tu pateici, ka tevis nav! Tā arī ir, jo mēs katrs esam dievišķi, mūsos ir gaisma, šī enerģija. Tas ir brīnišķīgi, mīļo cilvēk, ka tu to pateici. Tikai tas vēl jāpiepilda. Tas ir grūti (smejas). Kādreiz visi cilvēki būs kā Dievs. Tā ir. Dievs ir mīlestība, bet mērķi ir mūsu ciešanas. Kāpēc jābūt labajam un ļaunajam? Ja tā nebūtu, cilvēki pilnīgi degradētos,” tās atkal bija atsevišķas atziņas, ko pauda ārsts, kurš katru dienu redz, kā cilvēki, bērni mirst, bet viņš ir viens no retajiem mediķiem, kurš ir pārliecināts, ka dzīve turpinās daudz augstākās enerģētiskajās dimensijās. Un vēl dakteris aicināja pasmaidīt, jo būt nopietnam ir egoisma izpausme.
Komentāri