Svētdiena, 14. jūlijs
Vārda dienas: Oskars, Ritvars, Anvars

Priekuliešiem rūp, kas notiek politikā

Monika Sproģe
00:00
01.11.2015
13
Img 3767

Nesen notika skandalozās lietas izskatīšana saistībā ar vēlētāju balsu pirkšanu par labu Dzintaram Zaķim. Apsūdzēto vidū nonācis Igors Aleksandrovs, kurš raidījumā “Panorāma” skatītājiem atklāti pateica, ka Latvijas iedzīvotāji nezina, kas notiek politikā un nevar nosaukt pat prezidentu. Devāmies pie Priekuļu iedzīvotājiem, lai noskaidrotu, kāda tad patiesībā ir situācija.

Seko līdzi debatēm

“Politikai līdzi nesekoju, bet, protams, zinu, kas ir Latvijas Valsts prezidents un kas ir Ministru prezidents,” saka Kristaps Grava. 

Runājot par sev interesējošām tēmām, Kristaps atzīst, ka viņu joprojām interesē “Maksimas” gadījums. “Internetā ziņās es izlasu visu, taču ne visu paturu prātā. Pašlaik aktuāls ir bēgļu jautājums, un no tā nevar izvairīties, par to ir pilni sociālie tīkli, BezTabu un ziņas,” saka Kristaps.

Uz Saeimas vēlēšanām Kristaps iet un atrod iespēju, kā nobalsot arī tad, ja atrodas tālāk no dzīvesvietas: “Iepriekšējās vēlēšanās biju Mārupē un tur arī nobalsoju.” Vaicāts par uzpērkamību, vīrietis saka, ka, iespējams, ja viņam piesolītu lielas summas, viņš tādu domu apsvērtu, taču ir diezgan pārliecināts, ka neuzpirktos. To, kuram politiķim par labu atdot savu vēlētāja balsi, Kristaps izlemj, skatoties priekšvēlēšanu debates: “Pirms vēlēšanām vienmēr painteresējos, kurš politiķis kaut ko ir vai nav izdarījis, un pieņemu lēmumu.”

Savu balsi nepārdotu

SEKO LĪDZI NOTIEKOŠAJAM. Baiba Karlsberga interesējas par politiku un balso apdomīgi.

* SEKO LĪDZI NOTIEKOŠAJAM. Baiba Karlsberga interesējas par politiku un balso apdomīgi.

Baiba Karlsberga aktīvi seko līdzi politiskajiem notikumiem valstī. Par sev interesējošām tēmām viņa lasa laikrakstos, internetā un seko līdzi TV ekrānā: “Mani, tāpat kā visus, tagad saista bēgļu jautājums. Protams, interesē arī tas, kā tiek veidots budžets, jo esmu skolotāja.”

Baiba atzīst, ka viņai visvairāk simpatizē Valsts prezidents Raimonds Vējonis: “Lai kādas pretenzijas un viedokļi netiktu pausti, man viņš patīk.” Par Laimdotu Straujumu skolotāja teic: “Cilvēks kā cilvēks. Viņa ir tajā vietā, kur dzīve viņu ir ielikusi. Man grūti komentēt viņas kompetenci, bet man liekas, ka viņa mēģina nolīdzināt konfliktus, lai dzīve izskatītos gludāka, un ne vienmēr tas visiem patīk.” Skolotāja Baiba uz Saeimas vēlēšanām iet un par iespējamo piedāvājumu pārdot savu balsi, viņa ar humoru tikai atsaka: “Vai Dieviņ! Pie maniem tēriņiem tas, ko viņi piedāvā, neko neatrisinātu.”

Baiba atklāja, ka saistībā ar izglītības jautājumiem Mārītes Seiles vārds skolotājiem, protams, nav svešs, bet saistībā ar veselības jautājumiem Baiba bez grūtībām nosauca veselības ministra Belēviča uzvārdu.

Uz vēlēšanām neiet

NEIEDZIĻINĀS POLITISKAJOS JAUTĀJUMOS. Grābjot rudenīgās lapas, Agita Brante par politiku nedomā.

* NEIEDZIĻINĀS POLITISKAJOS JAUTĀJUMOS. Grābjot rudenīgās lapas, Agita Brante par politiku nedomā.

Par balsu pirkšanas gadījumu “Zaķa lietā” Agita Brante no Priekuļiem neko nezina un kopumā politikai līdzi neseko, jo viņai neesot laika. “Politiskajos jautājumos es neiedziļinos. Daudz strādāju, un man nav laika, kad atsēsties pie televizora,” saka priekuliete. Jautāta, vai viņa zina, kas ir Latvijas Ministru prezidents, sieviete atbild noraidoši: “Es arī nepateikšu, kas ir Latvijas prezidents.”

Agitas ģimenē visi nosprieduši uz vēlēšanām neiet un savas balsis nevienam neatdot, jo politiķi ir sadragājuši pēdējās cieņas un uzticības paliekas: “Jau gadiem nekas nemainās un mums, vienkāršajai tautai, neviens nepievērš uzmanību. Nav starpības – ej, neej balsot -, politiķi izdara, kā viņiem labāk.” A.Brante ir strikta un saka, ka par naudu gan savu balsi neatdotu, jo tā rīkoties būtu zemiski. Viņa sāktu par politiku interesēties vien tad, ja redzētu, ka labklājības līmenis uzlabojas un ģimenes ar bērniem var dzīvot turīgāk: “Ja valdībā pieņemtu lēmumu un paaugstinātu pabalstus bērniem, tad es sāktu interesēties, kas un kā. Tad es zinātu, par ko balsot, bet tagad viss iet tikai uz leju.”

Tā, izrādās, nav bijis vienmēr. Vienaldzība Brantu ģimenē iestājusies vien pēdējos gados, un Agita saka: “Mums pārdega salmiņš. Agrāk balsojām par Zaļo un zemnieku savienību, jo toreiz likās, ka vismaz viņi kaut ko dara, bet tagad rezultāti izpaliek.”

Izņēmuma kārtā priekuliete seko līdzi bēgļu jautājumiem, taču viņu uzņemšanu Latvijā neatbalsta.

Politiķiem sevi jāpierāda

POLITIĶIEM NETIC. Normunds Kampe balsot neies, jo neredz solītā rezultātus.

* POLITIĶIEM NETIC. Normunds Kampe balsot neies, jo neredz solītā rezultātus.

Normunds Kampe ir Priekuļu tehnikuma pirmā kursa students un dienās kļūs par mehāniķi. Viņu politika neaizrauj.

“To, ka Raimonds Vējonis ir Latvijas Valsts prezidents, bet Laimdota Straujuma pilda Ministru prezidenta funkcijas, es zinu, taču neko vairāk arī nepateikšu,” saka jaunietis.

Normunds sarunas laikā nevar nosaukt tēmas, kas viņu interesētu un par kurām politiskajos kuluāros valsts vīri runā: “Man nav vajadzības par to interesēties. Zinu, ka šur tur runā par bēgļiem, bet pats šīm aktualitātēm līdzi nesekoju. Ja kaut kas nonāk līdz manām ausīm, tad tā, bet ar mērķi meklēt kaut ko vairāk par šiem jautājumiem – nē, to es nedaru. Turklāt dzīvoju kopmītnēs, un tur man nav televizora.”

Normunda vecāki gan seko līdzi notikumiem valstī, taču televizoru skatās maz, jo, kā jau lauksaimnieki, viņi daudz strādā. Kādu konkrētu politiķi vai ministru puiša vecāki neizceļot, jo zinot, ka tam neesot jēgas: “Mēs dzīvojam laukos un esam zaudējuši ticību politiķiem.”

Jaunietim vēl nav astoņpadsmit gadu, tāpēc viņš ne reizi nav piedalījies Saeimas vēlēšanās, tomēr arī tad, kad kļūs pilngadīgs, balsot neies. Normunds atzīst, ka nebūtu no uzpērkamajiem un savu balsi nevienam nepārdotu. Lēmumu Normunds pamato, sakot, ka šāds solis neko neizmaina.

Nākotnē N.Kampe sola savu balsi atdot tam politiķim, kuram varēs uzticēties: “Ja politiķis sevi būs pierādījis ar darbiem, tad es sākšu par viņu interesēties un, ja ilgtermiņā viņš neapmetīs kažoku uz otru pusi, noteikti par viņu balsošu. Man svarīgākais, lai politiķi nenodod valsti.”

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Zinātnieki un zemnieki ilgtspējīgai saimniekošanai

00:00
14.07.2024
10

Vairāk nekā pussimts zemnieku ne tikai no Vidzemes bija sabraukuši uz Lauku dienu Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI)    Priekuļu pētniecības centrā. Kaut diena bija lietaina, slēpušies zem lietusmēteļiem un lietussargiem, zinātnieku pavadībā dalībnieki izstaigāja kartupeļu, zirņu, kviešu, miežu un rudzu selekcijas un izmēģinājuma laukus, kas tiek apsaimniekoti gan bioloģiskajā, gan integrētajā audzēšanas sistēmā. “Lauku dienā […]

Mārsnēnu teātris turpina ar pārbaudītām vērtībām

00:00
13.07.2024
18

Mārsnēnu teātris šovasar savus skatītājus iepriecināja ar pirmizrādi. “Kazlauckus prot savu darbu” – joku luga vienā cēlienā ir atsauce uz iepriekšējo izrādi “Tapiņa atgriešana”. Sezonas noslēgumā izrādīt jaunāko iestudējumu mārsnēniešiem jau ir tradīcija. Režisore Ingrīda Zilgalve pastāsta, ka “Tapiņa atgriešana” nospēlēta tik daudz reižu – 21 izrāde. Divas no tām aizvadītas Latvijas Brīvdabas etnogrāfiskajā muzejā. […]

Peldošā sala nerisinās āraišniekiem svarīgākās problēmas

00:00
12.07.2024
42

Kuplā skaitā Āraišu ezera apkārtnes iedzīvotāji bija sanākuši uz tikšanos, lai vairāk uzzinātu par pašvaldības uzsākto projektu. Plānots pētīt ūdenstilpi un tajā izveidot peldošu salu, kas veicinās bioloģisko daudzveidību un papildinās sabiedrības izglītošanas iespējas. Peldošā sala Āraišu ezerā tiks izvietota ezera vides stāvokļa uzlabošanai, skaidroja Cēsu novada pašvaldības projekta vadītāja Zane Pīpkalēja. Salā būs putnu […]

Raunā satikās “Pļavā”

00:00
11.07.2024
55

Piepildīts vakars un diena – kārtējo reizi var teikt par festivālu “Rodam Raunā”. Šīgada tēma bija “Pļava”, un ikviens varēja pārliecināties, kas tik pļavā nenotiek un ko tā dod mums. Festivāls iesākās ar koncertu Ilvas un Jāņa Lodziņu kolekcijas dārzā. Mierīgajā piektdienas vakarā pēc neliela lietus uz Ances Krauzes un Zigfrīda Muktupāvela koncertprogrammu “Violets”, kur  […]

Cēsis “Lampā” iziet plašu diskusiju loku

00:00
10.07.2024
57
1

Sarunu festivālā “Lampa” Cēsu novada pašvaldība savā sarunu telpā astoņās diskusijās bija izvēlējusies ļotidažādas tēmas: kultūras mantojums, kosmoss, digitālās prasmes, stilīgas mazpilsētas, apritīga būvniecība, bioreģions, kultūra un veselība, izglītība un inovācijas publiskajā pārvaldē. “Sarunu festivāls “Lampa” ir stabila vērtība desmit gadu garumā, tādēļ varam teikt, ka nav “Lampas” bez Cēsīm un Cēsis bez “Lampas”,” teic […]

Aicinām balsot par titula ieguvēju

11:07
09.07.2024
62
1

Sākusies balsošana par titula “Cēsnieks 2024” pretendentiem. Šogad pagodināšanai izvirzīti četri pretendenti. Žūrijas komisija balsošanai izvirzījusi: Natāliju Kramu, ilg­gadējo Cēsu bibliotēkas vadītāju, Vladimiru Kiseļovu, basketbola treneri, Ievu Moricu, sarunu festivāla LAMPA direktori, un Gunitu Bārdu, koncertu un pasākumu režisori, brīvprātīgā darba veicēju. “Cēsnieka” balvu piešķir jau vairāk nekā ceturtdaļgadsimtu. Tas ir uzņēma “Cēsu alus” un […]

Tautas balss

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
22
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Nav, no kā ietaupīt

15:13
05.07.2024
23
Seniore raksta:

“Ja cels pievienotās vērtības nodokli, tiem, kas dzīvo pieticīgi, būs vēl grūtāk. Tāpat jau no pensijas nekas nepaliek pāri, kad nopērku pārtiku. Ja tā būs dārgāka, tad vairs par dzīvokli arī nevarēšu samaksāt. No ēdiena neko ietaupīt nevaru, tāpat jau pērku tikai akciju preces,” pauda seniore.

Par ko uztraucas, par ko ne

15:13
05.07.2024
26
Iedzīvotāja raksta:

“Kad Cēsu Pils parkā notiek pasākumi, no centra līdz Festivāla ielai slēdz Lenču ielu. Un neviens neuztraucas, ka vairākas dienas Festivāla ielas iedzīvotājus traucē vēl lielāka satiksmes plūsma. Par Rīgas ielu gan visi raizējas, tur cilvēkiem neesot droši, iemītniekus traucē mašīnu trokšņi. Bet kā ar mums, kas dzīvo Festivāla ielā?” bija neapmierināta iedzīvotāja.

Apburtais loks

15:03
05.07.2024
25
1
Seniore raksta:

“Tomēr cilvēki spēj ietekmēt situāciju. Latvijas Pasts neuzdrošinās slēgt visas nodaļas, tās paliks arī laukos, lasu, pavisam 155. Tomēr 12 slēgšot, vienu no tām arī Cēsīs. Divas mūsu pilsētā neesot obligātas. Jau tā pastā bieži ir rindas, tagad būs vēl garākas. Un tad cilvēki neizvēlas šos pakalpojumus, bet Pasts tik saka, ka cilvēkiem tos nevajag,” […]

Cenas pārāk augstas

15:03
05.07.2024
28
Lasītāja O. raksta:

“Dārzeņaudzētāji saka, ka produkcija dārgāka, jo lielāks pievienotās vērtības nodoklis, kādu laiku bija pieci procenti, tad 12. Taču septiņu procentu palielinājums nav tik liels, lai piemēram, par lauka gurķiem prasītu gandrīz trīs eiro kilo­gramā. Var jau būt lielu uzcenojumu uzliek tirgotāji, tad audzētājiem jārunā ar tiem. Cenām jābūt samērīgām,” pau­da lasītāja O.

Sludinājumi