Situāciju, ka februāra vidū mācību laikā mūsu rajonā bezvēsts prombūtnē atrodas četras meitenes, policijas pārvaldes darbinieki nekomentē, paskaidrojot, ka tā ir izmeklēšanas iestāžu kompetence un darbības ir vesela procesu ķēde. Netiek noliegts, ka bez attēlos redzamajām, citas personas tiek meklētas jau ilgstoši.
Policija informē, ka visbiežāk saņem paziņojumus par pusaudžu bēgšanu no sociālās aprūpes iestādēm- bērnu namiem, patversmēm, vietām, kur jaunieši ārstējas no atkarībām.
Skaidroja rehabilitācijas kolektīva “Saulrīti” vadītāja Alda Birkenberga:
“Es nelietotu apzīmējumu- bēgšana. Notikusi neatļauta kolektīva atstāšana. No mūsu kolektīva prom dodas tāpēc, ka tiek paprasīta atbildība, bēg no problēmām un bēg tāpēc, ka mūsu iestādē nevar tikt ne pie cigaretēm, ne alkohola, ne citām apreibinošām vielām, ka nedrīkst lauzt mēbeles. Ja jūs paskatītos kādā mācību grāmatā, tad bēgšana ir viens no uzvedības traucējumiem. Pavisam nesen četrus pusaudžus no iestādes izrakstīju, jo bēgšana bija notikusi atkārtoti. Tie, kuri aizbēg, vai nu pārdomā un atgriežas no pusceļa, vai nokļūst pie saviem radiniekiem, vecākiem. Viena no tagad izbēgušajām meitenēm ir no Latgales, viņa arī pirms terapijas ir visu laiku bēguļojusi. Viņai bēgt ir kā ūdeni padzerties. Ja jaunietis no cietuma nonāk mūsu kolektīvā, tad pirmais, ko viņš dara- bēg, jo cietumā bijis žogs, apsardze. Mums nekā tāda nav, mēs cenšamies rezultātus panākt ar runāšanu, uzklausīšanu, paskaidrošanu un sadarbojamies ar Straupes narkoloģiskās slimnīcas speciālistiem, lai palīdzētu atkarībā nonākušajiem profesionāli. Agrāk ar šādiem gadījumiem tikām galā pašu spēkiem, bet tagad likumdošanā noteikts, ka nedrīkstam ziņot tikai bērnu vecākiem par kolektīva atstāšanu, bet jāinformē policija.” Speciālisti arī paskaidroja, ka pusaudžu bēgšanai no mājām bieži esot psihoemocionāli iemesli, uzmanības trūkums ģimenē un bara ietekme. Kāpēc bēg meitenes? Vēlas jaunas attiecības, iespaidus un izklaides, bet puiši, lai apmierinātu savas atkarību tieksmes.
Komentāri