Pagājušās nedēļas nogalē notika Politiski represēto apvienības Cēsu biedrības pārskata un vēlēšanu sapulce.
Biedrības valdes priekšsēdētājs Antons Kalniņš un revīzijas komisijas priekšsēdētāja Zigrīda Perevalova ziņoja par veikumu divos gados. Katru mēnesi notikusi valdes sēde, valde vienmēr bijusi lemtspējīga. Izdotas vairākas grāmatas par represētajiem rajona pagastos. Žēl, ka tuvāk izdošanai nav pavirzīta rajona represēto grāmatas izdošana, kaut tās sagatavošanā veikts liels darbs.
Atklāta piemiņas plāksne represiju upuriem pie bijušās čekas mājas Cēsīs, Pils ielā. Visā rajonā represēto piemiņas vietās vismaz divas reizes gadā – 25. martā un 14. jūnijā – notikuši piemiņas brīži.
Apmēram 30 represēto katru gadu piedalījušies Vislatvijas saietā, pagājušajā gadā Ikšķilē. Cēsu biedrība sadarbojas ar kolēģiem Kurzemē – Liepājā, Kuldīgā, Ventspilī un arī Ogrē.
Cēsu dome pieņēmusi lēmumu izveidot galveno represēto piemiņas vietu pilsētā dzelzceļa malā Valmieras ielā. Šķiet, nevienā Latvijas pilsētā nav tik daudz piemiņas vietu politiski represētajiem kā Cēsīs.
Sērmūkšos atjaunots nacionālo partizānu bunkurs, Amatā tiks iekārtota rakstnieces Melānijas Vanagas zemnīca, kā tā kādreiz izskatījusies.
Cēsnieki bijuši atsaucīgi sadarbībā ar kādreizējo izsūtījuma vietu tagadējiem iedzīvotājiem, uztur saikni ar Sibīrijas latviešiem.
Sapulces gaitā vairākkārt tika uzsvērts, ka Cēsu biedrība darbību varējusi izvērst ar rajona padomes, Cēsu domes, kā arī sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūras atbalstu.
Ievēlēta Cēsu biedrības valde: Egons Andersons, Andris Eglītis, Laimonis Jaukulis, Dace Jurciņa, Antons Kalniņš, Kārlis Krieviņš, Aina Liepiņa, Jānis Marauskis, Zigrīda Perevalova, Reinis Rācenis un Gaida Šūpulniece, kā arī revīzijas komisija: Roberts Dzirkalis, Aivis Jansons un Anda Opoļska.
Vakar biedrības valdes sēdē par valdes priekšsēdētāju ievēlēta Dace Jurciņa.
Komentāri