“Šoreiz bija Vidzemes diena un, zinot, kā cēsnieki gatavojas pilsētas svētkiem, tikšanās vieta bija Cēsis. Aktīva attīstība notiek arī rajonā, tāpēc dienas programma bija plaša,” teica V. Aizbalts.
Vispirms izpilddirektori un mazo pašvaldību vadītāji, kuri darbojas šajā asociācijā, pulcējās Cēsu domē, kur viņus sveica pašvaldības vadītājs Gints Šķenders. Tad V. Aizbalts informēja par asociācijas valdes sēdē nolemto, bet Cēsu rajona padomes izpilddirektors Māris Niklass pastāstīja par notiekošo rajonā. Viņš uzsvēra, ka rajonā ir aktīva uzņēmējdarbība, kopumā tajā darbojas 4500 uzņēmumi, kas ir lielākais rādītājs Vidzemē.
“Rajona padome aktīvi cenšas atbalstīt uzņēmējdarbību. Mēs vieni no pirmajiem valstī ieviesām tradīciju – rīkot uzņēmējdarbības izstādi, kas ir ļoti apmeklēts pasākums,” stāstīja M. Niklass, informēdams arī par rajona infrastruktūru un citām aktualitātēm.
“Cēsu 800” gades koordinatore Jolanta Borīte klātesošos iepazīstināja ar paveikto, sagaidot Cēsu jubileju, paskaidrojot, ka šie svētki nav vienreizējs notikums, bet pilsētas attīstības projekts vairāku gadu garumā.
“Tas saistīts ar pilsētas attīstību, ko nosaka tūrisms un aktīvās atpūtas piedāvājums. Pilsētas svētki ir labs iegansts, lai uzlabotu pilsētas tēlu. Šīs jubilejas ideja ir – caur svētkiem sakārtota un pazīstama pilsēta,” teica J. Borīte.
Viņa pastāstīja par paveikto piecu gadu garumā, kad tika sākta gatavošanās jubilejai, kā arī informēja par plašo svētku programmu. Speciāliste arī atzina, ka pilsētas attīstība ar svētkiem nebeigsies, darāmā vēl ir ļoti daudz, jo ir skaidrs virziens, kurp iet.
Tad par pilsētas domes struktūru informēja pašvaldības domes izpilddirektors Jānis Rozenbergs, akcentējot nianses, kas ir atšķirīgas, salīdzinot ar citām pašvaldībām.
Pēc tam izpilddirektori iepazinās ar Cēsīm, ar paveikto, gatavojoties jubilejai, tad devās uz Priekuļu pagastu, kur selekcijas stacijā iepazinās ar meristēmu laboratoriju, vidusskolas peldbaseinu un slēpošanas – biatlona bāzi. Dienas noslēgumā pašvaldību izpilddirektori Amatā apskatīja SIA “Amatciems” ģimenes māju rajonu.
V. Aizbalts atzina, ka šādas amata brāļu tikšanās ir ļoti svarīgas. Sanāksmēs Rīgā piedaloties arī ministri, valsts sekretāri, departamentu vadītāji, šādās reizēs tiekot izrunāti jautājumi, kas skar pašvaldību darbu ikdienā. Tas esot svarīgi tieši ministriju darbiniekiem, kuri bieži vien ir atrauti no reālās dzīves un cenšas problēmas risināt no sava šaurā ministrijas skatījuma.
“Ne mazāk svarīgas ir šādas tikšanās atsevišķās pašvaldībās. Tad saimnieki rāda, kas kuram ir labs un varbūt arī ne tik labs, bet arī tas ir pamācoši, lai citi nepieļautu līdzīgas kļūdas. Protams, nevaram pārņemt citu pieredzi pilnībā, jo katram ir sava specifika, bet daudz kas ir kopīgs. Kolēģi var tuvāk iepazīties, nodibināt kontaktus. Ir labi, ja ikdienā viens ar otru var pakonsultēties par kāda jautājuma risināšanu. Tādējādi nav jāizdomā divritenis no jauna,” teica V. Aizbalts.
Komentāri