Cēsu domes sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Andris Vanadziņš informēja, ka līdz šim domes administratīvā nodaļa pēc KNAB pieprasījuma sagatavojusi 47 dažādus dokumentus, kuru apjoms ir no trim līdz 118 lapām. Ja pieņemam, ka vidēji ir 60 lapas, kopā sanāk vairāk nekā divarpus tūkstoši lapu. Iespaidīga kaudze, kas maksā arī naudu, pie tam mūsu – nodokļu maksātāju naudu.
“Bet tā ir tikai aisberga redzamā daļa. Dokumentu sagatavošana ir arī laikietilpīgs process, jo jāsagatavo izraksti no domes un komiteju sēžu protokoliem. Visi dokumenti atbilstoši jānoformē, jāapzīmogo, jāiešuj. Darbā iesaistās arī juridiskās nodaļas darbinieki, kuriem jāsniedz savi skaidrojumi, komentāri. Līdz ar to nākas nolikt malā ikdienas darbus, lai atkal un atkal gatavotu jaunas dokumentu kaudzes. Jo katru reizi, kad kāds lēmums tiek pārsūdzēts, visa dokumentācija jāgatavo no jauna,” stāsta A. Vanadziņš.
Vēl var piebilst, ka sūdzības rakstītas ne tikai par domes priekšsēdētāju, bet arī citām amatpersonām, par ko arī nācies sagatavot dažādus dokumentus. Minētie 47 dokumenti gatavoti tikai pēc KNAB pieprasījuma, bet pirms tam bija valsts kontroles pārbaude, kam arī bija jāgatavo dažādi dokumenti. Tātad kopējais dokumentu apjoms ir milzīgs.
Ne mazāk svarīgi arī tas, ka no tā cieš pilsētas tēls. Šajā laikā, kad starp pašvaldībām ir liela konkurence, dažās instancēs var rasties priekšstats, ka Cēsīs notiek netīras lietas. Līdz šim Cēsis bijušas līderos attīstības tempa ziņā, bet šīs pārbaudes var to kavēt. Tas var ietekmēt arī Eiropas fondu finansējuma piešķiršanu, un tad zaudējumus jau būs grūti aprēķināt.
“Cīņa starp pašvaldībām ir gan pēc ES finansējuma, bet jo sevišķi pēc valsts investīcijām. Zaudējumi no šādām melnā PR kampaņām var būt gluži konkrēti – netiksim pie finansējuma jaunajam un tik ļoti nepieciešamajam bērnudārzam,” piebilst A. Vanadziņš.
Komentāri