“Atrados gandrīz pie mājas durvīm, kad pēkšņi pagalmā ieraudzīju stirnu buku ar trīs žuburu ragiem. Dzīvniekam nebija kur bēgt, jo vienā pusē atrados es ar ratiņiem, bet pretējā – brīnumu apskatīt sastājušies sētas bērni. Stirnu buks sabijās un metās logu rūtīs. Tās izbira, un stirna ielēca istabā. Zvanīju policijai. Kad viņi atbrauca, stirnu buks jau bija izlēcis un aizskrējis dārzniecības virzienā. Stirna ar stikla lauskām bija stipri savainojusies, jo loga aizkari bija vienās asinīs. Paldies Dievam, ka ar bērnu nebijām istabā, jo telpa mums maza, nevaru pat iedomāties, kas būtu noticis,” šausminājās M. Strazde.
Pārtikas un veterinārā dienesta vadītāja Anita Feldmane nebija informēta par šo gadījumu, tomēr pieļauj arī trakumsērgas varbūtību. “Šajā gadījumā trakumsērga nebūtu ticama. Dzīvnieks pilsētā bija stresā un meklēja glābiņu,” domā Cēsu virsmežniecības mežu aizsardzības inženieris Jānis Ročāns. Viņš pastāstīja, ka Cēsīs bieži ieklīst meža dzīvnieki. Nesen Gaujas ielas 55. nama teritoriju apciemojis āpsis un slēpies garāžā. “Pilsētai mežs ir tuvu, to apjož arī dārziņi. Dzīvnieki vakara krēslā ienāk dārzos, bet rīta pusē, kad gaisma iestājas agri, iespējams, tiek automašīnu un cilvēku izbiedēti, nomaldās un aizklīst līdz pilsētas centram,” teica J. Ročāns.
Cēsu pašvaldības policijas priekšnieks Valdis Sviķis informēja, ka policija izsaukumus par pilsētā ieklīdušiem meža dzīvniekiem saņem diezgan bieži. Tajā pašā dienā, kad stirnu buks ielēca logā, saņemta arī ziņa par lapsas parādīšanos Vaļņu ielā pie dārzniecības, tā arī gadījumā ar āpsi Gaujas ielā. “Parasti, kad policija ierodas, meža dzīvnieki jau ir gabalā. Protams, par šo dzīvnieku parādīšanos pilsētā ziņojam Cēsu domes komunālajam dienestam,
kuram ir klaiņojošo dzīvnieku ķērāju brigāde ar speciālām pistolēm dzīvnieku iemidzināšanai. Informējam meža dienestu,“ teica V. Sviķis. Viņš atzina, ka policijas izbraukums uz šiem izsaukumiem gan vairāk ir iedzīvotāju psiholo-ģisks mierinājums, jo meža dzīvniekus policisti nespēj noķert.
Komentāri