Naktī uz piektdienu Rīgas rajona Garkalnē nogalināts Cēsu gaļas kombināta “Ruks” valdes priekšsēdētājs Aigars Lūsis.
Valsts policijas preses un sabiedrisko attiecību biroja preses nodaļas vecākais inspektors Aigars Bērziņš pastāstīja, ka 1981. gadā dzimušais A. Lūsis nogalināts savas privātmājas pagalmā, kur atrasts ar vairākām šautām brūcēm galvā, ķermenī un kājās: “Ap plkst.1 naktī policija saņēma telefonisku informāciju par to, ka kādas privātmājas pagalmā ar vairākiem šāvieniem nogalināts uzņēmējs.”
A. Bērziņš informē, ka pašlaik ir izvirzītas divas pamatversijas par slepkavības motīviem. Viena no iespējām, ka A. Lūša slepkavība ir saistīta ar viņa uzņēmējdarbību, taču otra versija, ka slepkavība notikusi personīgu motīvu dēļ. Policija ir uzsākusi kriminālprocesu par slepkavību vainu pastiprinošos apstākļos.
Cēsu gaļas kombinātā “Ruks” atklāja, ka A. Lūsis divreiz nedēļā braucis uz Cēsīm, un arī ceturtdien līdz plkst. 15 viņš vēl bijis uzņēmumā. Tomēr te nav bijušas aizdomas par valdes priekšsēdētāja iespējamo apdraudējumu. Arī Cēsu rajona policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Jānis Goba atzīst, ka pārvaldes rīcībā nav informācija par iespējamiem draudiem.
Latvijas Gaļas ražotāju un gaļas pārstrādātāju asociācijas vadītājs Jānis Bāliņš atzīst, ka neko nezina par gadījumiem, kad šajā nozarē strādājošajiem uzņēmējiem būtu izteikti draudi: “Asociācijā visi esam koleģiāli un saprotoši.”
Tā kā pirmdien arī Garkalnes pagastā notika “Arēna Rīga” līdzīpašnieka Igora Ivanova dzīvesbiedres, zobārstniecības klīnikas “Elladent” īpašnieces Ellas Ivanovas slepkavība, izskanējušas bažas, vai neatkārtojas 90. gadu notikumi. Tomēr Valsts policijas vadība jau
noraidījusi šādas versijas, skaidrojot, ka slepkavības, visticamāk, saistāmas ar noslepkavoto cilvēku uzņēmējdarbību. Notikušo slepkavību dēļ arī Saeimas Nacionālās drošības komisijas sēdē tiks uzklausīti tiesībsargājošo iestāžu vadītāji.
A. Lūsis bija ne tikai Cēsu gaļas kombināta “Ruks” valdes priekšsēdētājs, bet arī Jelgavas gaļas kombināta padomes priekšsēdētājs, SIA “Markat” valdes priekšsēdētājs, kā arī valdes loceklis uzņēmumos – SIA “Džuta”, SIA “Jaunpūpoli”, SIA “Šķaunes bekons” un SIA “Cirmas bekons”.
Kā “Druva” iepriekš rakstījusi, “Ruks” vairākus gadus strādāja ar lieliem zaudējumiem. Pēc “Lursoft” datiem 2005. gadā uzņēmuma zaudējumi bija 89 810 lati, bet 2004. gadā – 429 343 lati. Taču 2006. gadā peļņa sasniedza 59 421 latus. Tieši 2006. gadā A. Lūsis kļuva par uzņēmuma īpašnieku pēc viņa tēva, bijušā īpašnieka Jura Lūša nāves.
Komentāri