“Druvai” zvanīja seniore, kura septembrī bija satraumējusi celi, saviem spēkiem tika līdz slimnīcai, kur viņu apskatīja un sniedza palīdzību dežurējošais ķirurgs. Viņš arī aicināja sievieti tuvāko dienu laikā atrādīties traumatologam. Seniore pauda neizpratni, kāpēc Cēsu klīnikā nav pieejams šāds dežūrspeciālists, zinot, cik garas rindas ir pie traumatologiem, un ņemot vērā, ka traumas nav tās, kuras iespējams ieplānot.
Vēršoties Cēsu klīnikā, “Druvai” skaidrojumu sniedza klīnikas pārstāve Dace Valnere, norādot, ka tam, ka Cēsīs nav dežūrtraumatologa, ir vairāki iemesli: “Pirmais ir slimnīcu līmeņi un tām saistošie ārstniecības profili. Cēsu klīnika ir trešā līmeņa lokālā slimnīca, kurā nav paredzēts dežūrtraumatologs Uzņemšanas nodaļā un traumatoloģijas profils stacionārā. Šāds profils ir paredzēts tikai 4. un 5. līmeņa jeb reģionālajās un universitātes slimnīcās. Savukārt ambulatori Cēsu klīnikā traumatologi konsultē pacientus, un katrā traumatologa pieņemšanas reizē esam rezervējuši laiku pacientiem, kas ar akūtu traumu vērsušies Uzņemšanas nodaļā. Diemžēl arī šie laiki ātri aizpildās. Protams, mēs tikai priecātos nodrošināt traumatologu lielāku pieejamību, taču jāņem vērā arī katra ārsta izvēle, tas, cik lielu darba apjomu speciālists ir gatavs strādāt attiecīgajā ārstniecības iestādē.”
Dace Valnere uzsver, ka ārstu trūkst valstī kopumā, ir grūtības piesaistīt arī jaunus traumatologus ortopēdus: “Diemžēl Latvijā, īpaši reģionos, trūkst šo un vēl citu specialitāšu ārstu. Tā ir valsts līmeņa problēma, kas ir samilzusi gadu gaitā. Būs vajadzīgs ilgs laiks, lai situāciju atkal normalizētu, ņemot vērā, ka viena jauna ārsta izglītošanai nepieciešami vairāk nekā desmit gadi. Katrā ziņā Cēsu klīnika nopietni strādā pie jaunu speciālistu piesaistes, un vairākās specialitātēs tam ir labi rezultāti.”
Nepieciešamības gadījumā pacientiem ir iespēja vajadzīgo konsultāciju saņemt jebkurā ārstniecības iestādē Latvijā. Informāciju, kur pieejams speciālists, var meklēt vietnē rindapiearsta.lv.
Komentāri