Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas jaunajiem mūziķiem un pedagogiem viens no nozīmīgākajiem gada notikumiem ir Pateicības koncerts. Tajā piedalās visi audzēkņi, klausītājos pedagogi, skolēnu vecāki, vidusskolas absolventi, atbalstītāji.
Pirms koncerta satraukums, kaut gan tas daudzus pārņēma jau tad, kad vidusskolas pašpārvalde izraudzījās, ko spēlēt Pateicības koncertā. Lai saglabātu un attīstītu tradīciju, gadu no gada tiek meklēti jauni satura un repertuāra ceļi. Šoreiz bija izraudzīta kino mūzika gan no latviešu, gan pazīstamām ārzemju filmām: “Pūt, vējiņi!”, “Neparastie rīdzinieki”, “Atsitiens”, “Sievietes smarža”, “Džeims Bonds”, “Henrijs IV”, “Šreks” un citām.
“Saka – iesākumā bija vārds. Iesākumā bija skaņa, jo bez skaņas nav vārda. Un šis būs stāsts par skaņu, no kuras veidojas mūzika. Bez tās nekur nevar iztikt. Vai, filmu skatoties, pievēršam uzmanību mūzikai? Skatīsimies plašāk, klausīsimies dziļāk un pievērsīsim uzmanību tam, kam nepievēršam ikdienā,” sacīja vidusskolas direktors Vigo Račevskis un uzsvēra, ka vidusskola visus, kas rada, mācās, atbalsta, rosina un sniedz vērtējumu ikdienas darbā un svētkos. Arī aicina ieklausīties tik saklausāmajā kino mūzikā, kas ir emociju pastiprinātāja, lai parādītu to kā patstāvīgu mūzikas pašizpausmes vērtību.
“Dziedāšu korī, arī jārunā, un vēl rādīsim, kas apgūts ritmikas nodarbībās. Satraukums ir, būs vecāki,” pastāsta Markuss Zlakomanovs un piebilst, ka pagājušajā gadā bijis tāpat. Marija Alise Jenča mācās 4.kursā, viņa uzsver, ka katru gadu koncerts ir citāds un tos nevar salīdzināt. Marija Alise atklāj, ka spēlēs kokļu ansamblī, kas atskaņos mūziku no filmām “Neparastie rīdzinieki” un “Šreks”.
Justīne Stilve ir pirmkursniece. Jauniete atzīst, ka iejusties tik mazā pilsētā un skolā nav bijis viegli. “Mācījos skolā, kurā bija vairāk nekā 500 audzēkņu, bet te cits citu pazīst, ir ģimeniska gaisotne. Tas arī bija jūtams, gatavojoties koncertam. Ja kaut ko nezini, vari ikvienam pajautāt, pastāstīs, parādīs,” pastāsta Justīne. Alise Bartuša un Rūta Jeleviča, arī pirmkursnieces, uzsver, ka ieguldīts daudz laika un darba, lai sagatavotos koncertam.
“Kad klausītājos ir savējie, tas ir brīnišķīgi un reizē arī satraukums, izaicinājums un pārsteigums,” vērtē Rūta. V. Račevskis atzīst, ka koncerts ir lieliska iespēja izkāpt no ikdienas mācību procesa rāmjiem, ļaut brīvību radošumam, pārbaudot iegūtās profesionalitātes spējas un varēšanas līmeni sev un sadarbību ar citiem.
Pateicības koncerta režisors bija Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas absolvents Toms Veiss. Mūziku ekrānos atdzīvināja filmu tēli, klausītājus aizvedot kino pasaulē. Aplausi mijās ar ovācijām. Koncerts izskanēja, gaismas nodzisa, bet aplausi nerimās. Kā atzina klausītāji – tas ir koncerts, kuru būtu pelnījis dzirdēt daudz plašāks klausītāju loks.
Uz koncertu bija atbraukuši arī vidusskolas absolventi Fēlikss Siliņš, Evelīna Šīmane, Irbe Karlsone un Liena Smirnova. “Esam atbraukuši uz mājām, te ir draugi. Jūtamies te piederīgi, visi sveicinās, mīļi,” saka Irbe, bet Evelīna piebilst, ka Pateicības koncerts ikvienam ir iespēja parādīt, ko paši varam. “Sajūta, ka uz skatuves ir visa skola, ir fantastiska. Un zālē vecāki, skolotāji. Tas ir visgaidītākais koncerts. Arī pats redzi, kā esi audzis, ko iemācījies gada, divu, četru laikā,” bilst Fēlikss.
Komentāri