Piektdiena, 12. jūlijs
Vārda dienas: Indriķis, Ints, Namejs

“Leg&Go” turpina plūkt laurus

Jānis Gabrāns
00:00
10.12.2015
4
Leggo Riteni Balva 1

Ieriķos tapušais bērnu multifunkcionālais ritenis “Leg&Go”, ko radīja uzņēmējs Egons Garklāvs ar komandu, izpelnījies kārtējo atzinību. Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un Ekonomikas ministrijas konkursā “Eksporta un inovācijas balva” viņu ražojums ieguvis otro vietu kategorijā “Rūpnieciskais dizains”.

Konkursa mērķis ir paust atzinību un godināt Latvijas komersantus, kas sasnieguši labus rezultātus jaunu un eksportspējīgu produktu ražošanā, vietējā tirgus nodrošināšanā ar augstas kvalitātes pašmāju ražojumiem, inovāciju ieviešanā un rūpnieciskā dizaina izstrādē. Var piebilst, ka galveno balvu šajā kategorijā izpelnījās arī ar velosipēdiem saistīts produkts, proti, uzņēmuma “Velo Sock” ražotie velosipēdu pārsegi iekštelpām.

Uzņēmuma “Shaman Inventions”, kas ražo “Leg&Go” riteņus, valdes loceklis Atis Garklāvs norāda, ka Latvijā un pasaulē šobrīd aktuāls viss, kas saistās ar velosipēdiem.

Jau rakstīts, ka inovatīvais bērnu balansa ritenis, ko iespējams transformēt astoņos veidos, šogad sevi veiksmīgi pieteica pasaulē, izpelnoties augstu novērtējumu un lielu interesi. Ceļš pretī atzinībai sākās pasaulē iecienītajā ieceru finansēšanas platformā “Kickstarter”, kur savāca vairāk nekā 76 tūkstošus ASV dolāru, pārpildot pašu uzstādīto mērķi – 60 tūkstošus dolāru.

Pēc veiksmīgā starta uzņēmēji solīja, ka atbalstītāji balansa riteni saņems vēl šajā gadā, un vārds ir turēts. A.Garklāvs pastāstīja, ka jau šonedēļ aptuveni 400 “Leg& Go” bērnu riteņi sāk ceļu, gluži kā Ziemassvētku dāvanas, pie saviem īpašniekiem vairāk nekā 30 valstīs. Arī tādās tālās kā Austrālija, Jaunzēlande, Singapūra. Janvāra vidū pie īpašniekiem dosies nākamie 700 riteņi.

“Esam tuvu tam, lai sāktu masveida ražošanu, lai gan arī jau šobrīd kopumā saražots vairāk nekā tūkstotis velosipēdu. Nākamā gada plānos ir šo skaitu vismaz desmitkāršot,” norāda A. Garklāvs.

Multifunkcionālo balansa riteni novērtējuši ne tikai pircēji. Vasarā pasaulē lielākajā veloindustrijas izstrādē “Eurobike show 2015” “Leg&Go” ieguva prestižo “Eurobike” gada balvu kategorijā “Urban bikes”. Žūrija akcentēja tā vieglumu un dabiska koka konstrukciju. Šis ir pirmais Latvijas ražojums, kas saņēmis šo balvu. Augstākas balvas par šo pasaules veloindustrijā nav, to varētu pat pielīdzināt kino industrijas balvai “Oskars”. Tagad 2.vieta konkursā “Eksporta un inovācijas balva”, un A.Garklāvs atklāj, ka nākamā gada sākumā gaidāms vēl kāds novērtējums: “Esam iekļuvuši finālistu vidū pasaules lielākās sporta preču izstādes “ISPO” konkursā “Brandnew” . Visas šīs balvas, atzinības liecina, ka mūsu produkts ir novērtēts, un tas dod jaunu papildu enerģiju tālākajam darbam. “Kickstarter” pasūtījums bija prioritāte, tagad būsim to izpildījuši, kā solījām.”

Interese par šiem velosipēdiem ir liela un turpina augt, taču uzņēmējs norāda, ka apstāties nedrīkst: “Ja darām, darām no sirds, pāris gadu sprintā nostrādājot. Pasaulē viss nemitīgi attīstās, ja paliksim uz vietas, radīsies līdzīgi izstrādājumi, tāpēc mums jābūt pirmajiem, vismaz soli priekšā citiem.”

Jau nākamā gada pirmajos mēnešos “Leg&Go” tiks izrādīts vairākās lielās izstādēs. Janvārī vispirms dalība pasaules lielākajā sporta preču izstādē “ISPO” Minhenē, bet pāris dienas vēlāk Ķelnē notiks Eiropas lielākā rotaļlietu izstāde. Februārī uzņēmēji dosies uz ASV, kur Ņujorkā ieplānots piedalīties milzīgā rotaļlietu izstādē “ToyFair 2016”.

“Dalība izstādēs ir nepieciešama,” norāda A. Garklāvs, “protams, šobrīd informāciju var izplatīt internetā, taču tiešā pārdošana, darbs ar dīleriem, aģentiem, pārstāvjiem iespējams tikai izstādēs, kontaktbiržās.”

Jau rakstījām, ka uzņēmēji veic savdabīgu minētā riteņa testēšanu. Uzņēmumā Ieriķos ierīkots īpašs stends, kurā viens velosipēds diennakts režīmā brauc pa nelīdzenu virsmu, darot to dažādā ātrumā, izturot dažādu svaru uz sēdekļa. Ieplānots šādi apbraukt apkārt pasaulei, un A. Garklāvs stāsta, ka nu jau veikts vairāk nekā pusceļš no ieplānotajiem 40 tūkstošiem kilometru. Vienīgais, kas līdz šim jāmaina, ir riepas, kas tālajā ceļā dilst.

A. Garklāvs norāda uz vēl kādu svarīgu notikumu, kas paver durvis uz pasaules tirgiem. Proti, pirmajām divām riteņa modifikācijām iegūts starptautiskais sertifikāts, bez kura nav iespējams izstrādājumu pārdot.

“Bērnu precēm tas ir īpaši sarežģīts process, prasības augstas, tāpēc liels prieks, ka esam to paveikuši,” uzsver uzņēmējs. Viņš arī norāda, ka viss joprojām ir attīstībā: “Ražošanas process tiek pilnveidots, nemitīgi kaut ko atklājam, uzlabojam nianses. It kā vienkārša lieta – ritenis -, tomēr, lai palaistu sērijveida ražošanā, jāņem vērā daudzas jo daudzas nianses, lai gala produkts būtu maksimāli kvalitatīvs. Visu cenšamies ražot Latvijā, tā arī notiek, izņemot riepas, ko te neviens neražo. Viss pārējais top Latvijā, gan pie mums, gan sadarbības partneriem.”

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Peldošā sala nerisinās āraišniekiem svarīgākās problēmas

00:00
12.07.2024
25

Kuplā skaitā Āraišu ezera apkārtnes iedzīvotāji bija sanākuši uz tikšanos, lai vairāk uzzinātu par pašvaldības uzsākto projektu. Plānots pētīt ūdenstilpi un tajā izveidot peldošu salu, kas veicinās bioloģisko daudzveidību un papildinās sabiedrības izglītošanas iespējas. Peldošā sala Āraišu ezerā tiks izvietota ezera vides stāvokļa uzlabošanai, skaidroja Cēsu novada pašvaldības projekta vadītāja Zane Pīpkalēja. Salā būs putnu […]

Raunā satikās “Pļavā”

00:00
11.07.2024
39

Piepildīts vakars un diena – kārtējo reizi var teikt par festivālu “Rodam Raunā”. Šīgada tēma bija “Pļava”, un ikviens varēja pārliecināties, kas tik pļavā nenotiek un ko tā dod mums. Festivāls iesākās ar koncertu Ilvas un Jāņa Lodziņu kolekcijas dārzā. Mierīgajā piektdienas vakarā pēc neliela lietus uz Ances Krauzes un Zigfrīda Muktupāvela koncertprogrammu “Violets”, kur  […]

Cēsis “Lampā” iziet plašu diskusiju loku

00:00
10.07.2024
50
1

Sarunu festivālā “Lampa” Cēsu novada pašvaldība savā sarunu telpā astoņās diskusijās bija izvēlējusies ļotidažādas tēmas: kultūras mantojums, kosmoss, digitālās prasmes, stilīgas mazpilsētas, apritīga būvniecība, bioreģions, kultūra un veselība, izglītība un inovācijas publiskajā pārvaldē. “Sarunu festivāls “Lampa” ir stabila vērtība desmit gadu garumā, tādēļ varam teikt, ka nav “Lampas” bez Cēsīm un Cēsis bez “Lampas”,” teic […]

Aicinām balsot par titula ieguvēju

11:07
09.07.2024
60
1

Sākusies balsošana par titula “Cēsnieks 2024” pretendentiem. Šogad pagodināšanai izvirzīti četri pretendenti. Žūrijas komisija balsošanai izvirzījusi: Natāliju Kramu, ilg­gadējo Cēsu bibliotēkas vadītāju, Vladimiru Kiseļovu, basketbola treneri, Ievu Moricu, sarunu festivāla LAMPA direktori, un Gunitu Bārdu, koncertu un pasākumu režisori, brīvprātīgā darba veicēju. “Cēsnieka” balvu piešķir jau vairāk nekā ceturtdaļgadsimtu. Tas ir uzņēma “Cēsu alus” un […]

Teju 100 goda konsuli iepazīst Cēsis

00:00
09.07.2024
51

Turpat simts goda konsulu no vairāk nekā 40 valstīm piedalījās 11. Latvijas goda konsulu sanāksmē, trešajā dienā iepazīstot arī Cēsis. Dalībnieki Kosmosa izziņas centrā tikās ar novada domes priekšsēdētāju Jāni Rozenbergu, iepazina izziņas centru, vecpilsētu un viesošanos noslēdza Vidzemes koncertzālē “Cēsis”. Pārstāvētas bija ļoti dažādas valstis, gan Rietumeiropas, arī Skandināvijas, bija goda konsuls no ASV, […]

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 27 izsaukumi

17:37
08.07.2024
30

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 5. jūlija plkst. 6.30 līdz 8. jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma 27 izsaukumus – deviņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 15 uz glābšanas darbiem, kā arī vēl trīs bija maldinājumi. Piektdien plkst. 14.23 VUGD saņēma izsaukumu uz Cēsu novada Raiskuma pagastu, kur vienstāva dzīvojamā mājā […]

Tautas balss

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
20
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Nav, no kā ietaupīt

15:13
05.07.2024
21
Seniore raksta:

“Ja cels pievienotās vērtības nodokli, tiem, kas dzīvo pieticīgi, būs vēl grūtāk. Tāpat jau no pensijas nekas nepaliek pāri, kad nopērku pārtiku. Ja tā būs dārgāka, tad vairs par dzīvokli arī nevarēšu samaksāt. No ēdiena neko ietaupīt nevaru, tāpat jau pērku tikai akciju preces,” pauda seniore.

Par ko uztraucas, par ko ne

15:13
05.07.2024
26
Iedzīvotāja raksta:

“Kad Cēsu Pils parkā notiek pasākumi, no centra līdz Festivāla ielai slēdz Lenču ielu. Un neviens neuztraucas, ka vairākas dienas Festivāla ielas iedzīvotājus traucē vēl lielāka satiksmes plūsma. Par Rīgas ielu gan visi raizējas, tur cilvēkiem neesot droši, iemītniekus traucē mašīnu trokšņi. Bet kā ar mums, kas dzīvo Festivāla ielā?” bija neapmierināta iedzīvotāja.

Apburtais loks

15:03
05.07.2024
25
1
Seniore raksta:

“Tomēr cilvēki spēj ietekmēt situāciju. Latvijas Pasts neuzdrošinās slēgt visas nodaļas, tās paliks arī laukos, lasu, pavisam 155. Tomēr 12 slēgšot, vienu no tām arī Cēsīs. Divas mūsu pilsētā neesot obligātas. Jau tā pastā bieži ir rindas, tagad būs vēl garākas. Un tad cilvēki neizvēlas šos pakalpojumus, bet Pasts tik saka, ka cilvēkiem tos nevajag,” […]

Cenas pārāk augstas

15:03
05.07.2024
28
Lasītāja O. raksta:

“Dārzeņaudzētāji saka, ka produkcija dārgāka, jo lielāks pievienotās vērtības nodoklis, kādu laiku bija pieci procenti, tad 12. Taču septiņu procentu palielinājums nav tik liels, lai piemēram, par lauka gurķiem prasītu gandrīz trīs eiro kilo­gramā. Var jau būt lielu uzcenojumu uzliek tirgotāji, tad audzētājiem jārunā ar tiem. Cenām jābūt samērīgām,” pau­da lasītāja O.

Sludinājumi