“Ministru kabinetā diskutē par to, kādai būt nekustamo īpašumu apsaimniekošanas koncepcijai. Arī Veselības ministrija izvērtē pārziņā esošos īpašumus. Vienā kategorijā būs tie, kas kalpos veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanai, otrā tie, kas nav vajadzīgi, kurus nodos, iespējams, pašvaldību pārziņā. Ruckas muižā pašlaik nodrošinām apkuri un apsardzi, un zinu, ka Cēsu pašvaldība ir piekritusi to pārņemt savā pārziņā, ja tāds būs Veselības ministrijas lēmums. Galvenais – nepieļaut, lai šāds komplekss aiziet postā,” skaidroja Uldis Līkops un piebilda, ka pagaidām neviens nespriež, kas varētu atrasties bijušās Cēsu tuberkulozes slimnīcas telpās. Uz jautājumu, vai ministrija meklē iespējas, kur organizēt narkomānu rehabilitāciju, Uldis Līkops asi atbildēja: “Vai jums vēlreiz stāstīt visu no gala? Baumas es nekomentēju. Un iesaku cēsniekiem mazāk runāt, lai pašiem nerodas problēmas.” Pēc īsas pauzes Uldis Līkops atrada arī racionālu slēdzienu:
”Ar šādu priekšlikumu (par narkomānu rehabilitācijas centra izveidi Cēsīs- I.K.) ministrijā neviens nav griezies.”
Cēsu pašvaldības priekšsēdētājs Gints Šķenders paskaidroja, ka, iespējams, runas paklīdušas tāpēc, ka jau pirms pusotra gada bijis nodoms ēku izmantot rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanai. “Pat sociālajā komitejā vērtējām, vai varam piedāvāt pēcārstēšanu pacientiem no Zviedrijas, kur rehabilitācija ir ļoti dārga. Ar turienes pacientiem strādātu mūsu personāls, tā nodrošinot jaunas darba vietas,” skaidroja Gints Šķenders un piebilda, ka pašlaik jautājums nav aktualizēts. Pašvaldības vadītājs noliedza, ka Ruckas muižā kāds gribētu ievietot narkomānus tālākai atveseļošanai.
“Man šādas neoficiālas vai oficiālas informācijas nav,” tā G. Šķenders. Cēsu pašvaldība gan gaida, lai Veselības ministrija saplāno savu nekustamo īpašumu izmantošanu, tad varētu pieņemt reālus lēmumus, ko darīt kultūrvēstures piemineklī.
Komentāri