
“Mums to vajadzēja izdarīt jau sen, bet Cēsu zobārstniecības poliklīnikā strādājām gadiem ilgi, bija savi pacienti, varējām palīdzēt daudziem pilsētas un lauku cilvēkiem. Tā bija pierasts, darbs patika, par tik būtiskām pārmaiņām pat nedomājām,” sacīja jaunizveidotās SIA “Livita” līdzīpašniece, stomatoloģe Vēsma Ozoliņa.
“Druva” jau rakstīja, ka izsolē Cēsu rajona zobārstniecības poliklīniku, kas iepriekš darbojās rajona padomes pakļautībā, pārdeva Rīgas veselības centram “Pļavnieki”. Piecas zobārstes un zobu higiēniste, kas strādāja Cēsu zobārstniecības poliklīnikā, izlēma neturpināt darbu pie jaunā īpašnieka, bet veidot savu privātpraksi.
“Trijos mēnešos mums no nulles ir izdevies iekārtot jauno darba vietu. Dibinājām SIA, atradām firmu, kas veica nepieciešamo remontu. Ņēmām kredītu, lai iegādātos jaunu aparatūru. Esam nopirkuši četrus zobārstniecības krēslus, tūlīt uzstādīsim arī zobu rentgena aparātu. Liekas, ka trijos mēnešos esam daudz paspējušas,” situāciju vērtēja firmas līdzīpašniece, stomatoloģe Ingūna Lapiņa.
Jaunais zobārstniecības centrs ir izveidots Cēsīs, K. Valdemāra ielā, ēkā, kas vietējiem labāk zināma kā Neredzīgo biedrības telpas. Zobārstes darbu plāno sākt 4. augustā, bet pierakstīties pie speciālistēm varēs jau nākamajā nedēļā.
“Visu vasaru mums pastāvīgie pacienti zvanīja un jautāja, kur lai meklē zobārsta palīdzību. Ja godīgi, tad tiešām bija grūti pilsētā staigāt, jo visi, kas pazina, iztaujāja, kur un kad strādāsim. Piekrītu, ka zobārstiem, mūsu kolēģiem, ir ļoti daudz darba un pacientiem ir grūti tikt pie speciālistiem. Priecājos, ka varam atsākt darbu,” tā arī firmas līdzīpašniece un stomatoloģe Tatjana Beskrovnija.
Zobārstniecība durvis vērs augustā, bet vēl laiks vajadzīgs, lai jaunizveidotais kabinets, ievērojot visas atbilstošo noteikumu prasības, tiktu sertificēts. Tas nozīmē, ka vismaz tuvākos trīs mēnešus būs saņemami vien maksas pakalpojumi, jo zobārsti vēl nevar noslēgt juridisku sadarbības līgumu ar veselības obligātās valsts apdrošināšanas aģentūru un privātajām apdrošināšanas firmām.
“Tā ir neērtība, kas īsu brīdi gulsies uz pacientu pleciem. Mēs dosim čekus, un cilvēkiem būs pašiem jādodas pie apdrošinātājiem,” tā Vēsma Ozoliņa.
Cēsniekiem un rajona iedzīvotājiem svarīgs ir jautājums- bērnu zobu ārstēšana un palīdzība akūtajos gadījumos. Ja atceramies, tad Cēsu zobārstniecības poliklīnikā ik dienu vismaz 30 pacientus, visbiežāk ar sāpošu zobu, pieņēma dežūrārsts.
“Plānojam, ka arī mēs uz maiņām dažas stundas dienā apkalposim cilvēkus, kuriem ir pēkšņi nepieciešama zobārsta palīdzība. Iepriekš būs jāpiezvana, pateiksim laiku, kad ārsts varēs pieņemt. Taču nevarēsim nodrošināt dežūrzobārsta darbu tādā apjomā, kā bija pierasts, kad strādājām poliklīnikā,” stāsta V. Ozoliņa. Zobārstes arī neslēpj, ka pakalpojumu cenas būs augstākas nekā iepriekš.
“Man bija pacienti, kuri zobus laboja soli pa solītim kaut visa gada garumā. Ir cilvēki, kuri zobu labošanai var atlicināt varbūt desmit latus mēnesī, tad arī aprūpi tā plānojam. Piekrītu, ka nekas vairs pie mums nav lēts un arī veselības aprūpe maksā dārgi. Mēs bijām un būsim atsaucīgas,” tā T. Beskrovnija, bet kolēģe I. Lapiņa piebilda: “Nav valsts apmaksātas zobārstniecības. Labi, ka atrasts finansējums bērnu zobu labošanai." Vaicātas par bērnu zobu ārstēšanu, zobārstes paskaidro, ka līdzko zobārstniecība sāks darbu, tā pieņems arī mazos pacientus. Vienīgais – vecākiem jārēķinās, ka pašlaik tas būs maksas pakalpojums, kad kabinets būs sertificēts, noslēgts līgums ar VOAVA, tad ar izdevumiem bērnu zobu ārstēšanai vairs nebūs jārēķinās.
“Vienmēr esam labojušas bērniņiem zobiņus, no tā neatsakāmies. Mūsu kolēģīte, daktere Līga, ir gandrīz vai bērnu zobiņu daktere. Mēs tā savā starpā runājam, jo viņai labi izdodas ar mazajiem sastrādāties,” novērtēja zobārstes un lūdza par zobārstu darba laiku, izmaksām un pieraksta iespējām jau drīzumā interesēties SIA “Livita” reģistratūrā. Drīz būs zināms arī telefona numurs, kā pacienti jauno zobārstniecību var sazvanīt. Sludinājums būs ievietots kādā no “Druvas” nākamās nedēļas numuriem.
Komentāri