“Iecere ir īstenota un brošūru jau esam izdalījuši Cēsu pilsētas skolām, vairākām nevalstiskajām organizācijām. Iecerēts to nodot arī augstskolām, interesi izteicis vides zinātnes un pārvaldības institūts, jo tā mācībspēki un studenti piedalījušies šī dokumenta tapšanā. Viņi pagājušajā martā strādāja, rakstīja ieteikumus, pārskatīja šo plānu, kopumā ieguldīja lielu darbu. Mūsu izstrādāto vides politikas plānu viņi novērtēja atzinīgi un teica, ka šis plāns institūtā būs ļoti vērtīgs mācību materiāls. Mēs no sadarbības ar studentiem gūstam jaunas idejas,” teica I. Ādamsone.
Cēsu
vides politikas plāns ir visaptverošs, stratēģisks un ar citiem atbilstoša līmeņa plāniem integrēts dokuments. To paredzēts īstenot līdz 2017.gadam, dažus mērķus varēs sasniegt vēl ilgākā laika posmā. Rīcības programma ir sagatavota īstenošanai no 2005.līdz 2009. gadam.
Vides politikas plānā var uzzināt par esošo situāciju pilsētā, tostarp sadaļā “Dabas pamatne” par augstvērtīgiem, aizsargājamie bezmugurkaulniekiem, mugurkaulniekiem, augiem un biotopiem. “Kopumā konstatēta viena posmtārpu, viena vēžveidīgo, 14 gliemju un 18 kukaiņu sugas, kuras ir retas un aizsargājamas; konstatētas septiņas aizsargājamas sikspārņu sugas un 77 putnu sugas, no kurām 10 ir aizsargājamas; septiņas ziedaugu, viena staipekņu, 18 sūnu un astoņas ķērpju sugas, kuras visas ir retas un aizsargājamas sugas,” teikts dokumentā.
Vides politikas plāns ir līdzeklis sabiedrības izpratnes un attieksmes veidošanai pret apkārtējo vidi. Saskaņā ar Cēsu pilsētas attīstības stratēģiju, vispārīgais vides politikas mērķis ir sakopta un tīra vide drošā un dinamiskā pilsētā ar augstu dzīves kvalitāti.
“Esam gatavi mūsu vides politikas plānu iedot arī rajona skolām, ja kāda izrādīs par to interesi. Arī citi interesenti to var saņemt,” saka I. Ādamsone.
Brošūru “Cēsu pilsētas vides politikas plānu 2005. – 2017.gadam” var saņemt Cēsu domes attīstības nodaļā pie Intas Ādamsones.
Komentāri