Ar rūpību un izdomu tiek gatavoti attīstošie aktivitātes dēļi, ar kuriem cēsnieks Mārtiņš Gabliks iepriecina
pašus mazākos. Mārtiņš ikdienā strādā galdniecības jomā. Līdztekus tam 24 gadus vecais jaunietis ir uzsācis savu uzņēmējdarbību. “Pirmo aktivitātes dēli taisīju draugu mazulim uz gada jubileju. Gribēju interesantu dāvanu, kuras tapšanā varētu pats arī piedalīties. Tad nejauši internetā, kādā ārzemju mājaslapā, atradu aktivitātes dēļu attēlus, un šī ideja man uzreiz iepatikās,” stāsta Mārtiņš. Gan mazulim, gan viņa vecākiem dāvana esot patikusi. Tad Mārtiņš izlēmis izgatavot vēl kādu līdzīgu dēli un ievietot tā foto sava Facebook lapā “Meistariņš” ar mērķi noskaidrot, vai par tiem interese būtu arī citiem: “Biju pārsteigts, cik liels pieprasījums radās pēc šādiem dēļiem. Darba bija pilnas rokas,” saka Mārtiņš.
Ideja nāk no ārzemēm, kur aktivitātes dēļi kļūst arvien populārāki. Pamazām šis jaunums ienāk arī Latvijā. “Sākumā ļoti daudz ideju, kādus elementus likt uz dēļa, smēlos no ārzemju mājaslapām. Bet, tā kā pats esmu jaunais tētis, tad sāku vairāk ievērot to, kas patīk manai meitiņai,” atceras Mārtiņš. Tā, piemēram, radusies ideja uz dēļa likt virināmas un slēdzamas durtiņas, aiz kurām var ielīmēt mammas un tēta bildītes. Aktivitātes dēlis palīdz attīstīt ne tikai bērna radošo izdomu, bet arī sīko motoriku: “Bērns var iemācīties attaisīt, aiztaisīt, pagriezt, piespiest, vērt, ieslēgt, sasiet, ripināt un dažādas citas vērtīgas prasmes. Principā, uz dēļa var likt jebko – galvenais, lai tas ir mazulim droši un noderīgi. Mūsu aktivitātes dēļi paredzēti bērniem no brīža, kad mazais sācis sēdēt, par tiem interese ir līdz aptuveni četru gadu vecumam. Šī attīstošā rotaļlieta tiek veidota tā, lai ar to darboties varētu maksimāli ilgāk. Respektīvi, ja gada vecumā mazulim visinteresantākais liksies riteņa zvaniņš vai gaismas slēdzis, tad divu gadu vecumā viņš jau centīsies aiztaisīt un attaisīt bikšu jostu, trīs gadu vecumā sasiet kurpju auklu, bet četros gados vecāki bērnam varēs palīdzēt apgūt pulksteni vai ciparus,” stāsta Mārtiņš.
Pats aktivitātes dēļu izgatavotājs ir priecīgs, ka darba kvalitāte aug katru brīdi: “Protams, kad atskatos uz pirmajiem dēļiem un tiem, kādus taisu tagad, redzama liela atšķirība. Bet tas ir labi, jo uzskatu, ka šāda veida biznesā nepieciešama nepārtraukta attīstība. Jāseko līdzi tam, kas bērniem interesē, jāuzklausa vecāku atsauksmes. Arī es vienmēr, kad nosūtu aktivitātes dēli jaunajiem īpašniekiem, saku, ka gaidīšu atsauksmes un ierosinājumus. Tikai tā ir iespējama izaugsme.”
Mārtiņa piedāvājumā šobrīd ir pieci aktivitātes dēļu varianti, katrs ir ar kaut ko īpašs. Ja pasūtītājs vēlas, no visiem elementiem, kas atrodas uz aktivitātes dēļiem, var sakomplektēt savu ideālo, unikālo dēli. “Nekas nav akmenī kalts! Ja cilvēks izvēlas kādu no aktivitātes dēļa variantiem, bet vēlas kaut ko noņemt nost vai, gluži pretēji, pievienot – es to arī daru. Galu galā, vecāki jau vislabāk zina, kas viņu bērnam būs noderīgāk. Tādēļ arī dēļi netiek gatavoti vairumā, bet gan tikai pēc pasūtījuma. Tā iespējams darbam pieiet personiskāk, jo liela daļa no aktivitātes dēļiem ir personalizēti, tajā ir bērna vārds. Ja dēlis jāizgatavo bērnudārza vajadzībām, uzreiz ņemu vērā, ka pie tā darbosies vairāki bērni vienlaicīgi un dēlim ir jābūt pietiekami lielam, parocīgam un stabilam.”
Runājot par nākotnes plāniem, Mārtiņš neslēpj, ka ir dažādas jaunas idejas, kuras gribas pēc iespējas ātrāk īstenot: “Man nepatīk stāvēt uz vietas. Uzskatu, ja ir idejas, ir jādarbojas. Šobrīd strādāju pie tā, lai pašreizējos aktivitātes dēļus padarītu vēl interesantākus. Tāpat ir doma paplašināt darbības jomu un līdztekus aktivitātes dēļiem piedāvāt arī citas saistošas lietas. Bet, kas tas būs, pagaidām vēl skaļi neizpaudīšu!”
Komentāri