Trešdiena, 19. jūnijs
Vārda dienas: Viktors, Nils

Frizētavās cenu svārstība ievērojama

Druva
00:00
21.02.2009
1

Pētot frizētavu un salonu cenas, “Druva” secināja, ka sistēma ir vienkārša – rīdzinieki brauc posties uz Cēsu saloniem, cēsnieki uz lauku vai nomaļākiem pilsētas saloniem. Iemesls viens: zemākas cenas = ekonomija.

Salona ”Sanda” vadītāja Maija Sināte neslēpj – krīzes laikā jūtams, ka nedaudz sarucis apmeklētāju skaits. Arī ne visas frizētavas un saloni spēj pārdzīvot grūtos laikus.

“Noteikti būs tā, ka izdzīvos stiprākie. Pilsētā ir ļoti daudz skaistumkopšanas salonu, un ne visiem klientu skaits ir tik liels, kā varētu vēlēties,” saka Maija, kuras salonam šogad aprit jau 12. gads. Taču salona vadītāja uzsver – nav gluži tā, ka dāmas par savu izskatu sāk rūpēties mazāk.

“Varbūt kādu nedēļu ilgāk nogaida ar matu krāsošanas vai balināšanas laiku, bet ar ataugušiem matiem nestaigā vis. Kāda varbūt drīzāk atteiksies no gardas kūkas gabaliņa vai kā cita, bet sevi sapost atnāks noteikti. Tās sievietes, kuras par sevi rūpējušās visu laiku, dara to arī tagad,” saka Maija un skaidro, ka „Sandā” strādā ar profesionālajiem matu kopšanas līdzekļiem, kas varbūt uz citu salonu pakalpojumu cenu fona maksu sadārdzina.

“Vīriešiem matu griezums maksā vidēji sešus latus; sievietēm – griešana un krāsošana maksā no 14 līdz 18 latiem. Klientiem sniedzam labāko, ko varam, cena ir adekvāta pakalpojumam. Bet nav jau noslēpums, ka individuālās frizieres pilsētā cenas dempingo, kas nedaudz skumdina,” saka salona vadītāja.

Salona “Debesīs” vadītāja Iveta Dubava arī stāsta, ka klientu skaits nedaudz sarucis, taču nav arī tā, ka frizētavas krēsli stāvētu tukši.

“Runājot par naudas ekonomiju, redzu, ka rīdzinieces brauc pucēties uz Cēsīm, jo cenas starp Rīgu un Cēsīm patiešām ir krasi atšķirīgas. Pat iztērētā nauda degvielā atmaksājas. Īpaši, ja tas skar matu pieaudzēšanu vai bizīšu piepīšanu, kas Rīgā maksā daudz dārgāk nekā pie mums,” saka I. Dubava un dalās citos vērojumos: “Ja kādreiz sievietes uz salonu nāca divas reizes nedēļā, tagad nāk retāk un izvēlas vieglākus matu griezumus, lai arī pašas mājās tiktu galā ar matu sakārtojumu. Ir sievietes, kuras uz frizētavu atnāk jau ar savu matu krāsu, kas cenu par matu krāsošanu, protams, samazina.”

Salonā “Debesīs” vīriešu matu griezums maksā no trim līdz pieciem latiem, sievietēm griešana un krāsošana, sākot no desmit latiem. Cena atkarīga no matu biezuma un garuma.

Laukos friziera pakalpojumu cenas ievērojami atšķiras no pilsētas cenām. Straupes frizētavas matu meistare Ingūna Ķīse stāsta, ka frizētavā vīriešu griezums maksā Ls 2.50, sievietēm – matu griešana un krāsošana, sākot no deviņiem līdz 14 latiem.

“Nav gluži tā, ka neviens vairs matus negrieztu, taupot naudu. Taču klientu skaits noteikti sarucis. Tā kā strādāju individuāli, pati pielāgojos darba laikam. Ja klienti ir, uz darbu nāku, ja nav, daru ko citu,” saka friziere, atklājot, ka lauku frizētavās ne visi pakalpojumi ir pieejami.

“Matu pieaudzēšana ir dārgs prieks. Laukos reti kurš to varētu atļauties, tādēļ ar to nenodarbojos. Laukos friziera pakalpojumi ir lētāki nekā pilsētā. To redzu arī pēc saviem klientiem, kuri pie manis atbrauc no Cēsīm un Rīgas. Apvieno ciemošanos ģimenē ar friziera apmeklējumu,” stāsta I. Ķīse.

* No modes iziet: pieaudzētie mati, bizītes. * Modē: gari, lokaini mati, dabiski matu toņi. * Vēl interesē: balinātas, krāsotas šķipsnas, lai gan smalkās matu šķipsnas nomaina lielākas un platākas. * Topā: Neskriet pakaļ modes kliedzieniem, bet domāt par to, kas kuram piestāv.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Aizvadītajā diennaktī vairākas sadursmes

14:33
19.06.2024
17

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 94 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 12 ceļu satiksmes negadījumi, kur vienā gadījumā viena cietusi persona. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 93 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 34 par ātruma pārsniegšanu, kā arī divos gadījumos […]

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē septiņi izsaukumi

14:30
19.06.2024
12

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18. jūnija plkst. 6.30 līdz 19. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma septiņus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem un viens izsaukums bija maldinājums. Vakar īsi pēc pusdienām ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Smiltenes novada Smiltenes pagastu, kur pēc ceļu satiksmes negadījuma bija […]

Satiksimies pie Sīmanīša!

00:00
19.06.2024
68

Vairāki simti cēsnieku un tālumnieku piepildīja Cēsu Maija parku. Viņi pazina Haraldu Sīmani, viņiem patīk viņa dziesmas. Kāds ar viņu dzīvojis kaimiņos, cits kopā mācījies, vēl cits muzicējis vai ciemojies pie viņa kādas baznīcas tornī, varbūt, garām skrienot, tikai sasveicinājies. Ha­ralds Sīmanis ir cēsnieks. Te veidojusies viņa personība, piedzīvota mīlestība, atrasts savs ceļš dzīvē un […]

Švīkas sirds rotaļpagalmā

00:00
18.06.2024
39

Bērni apgūst dažādas vizuālās mākslas tehnikas, bet galvenais ir katra īpašās izpausmes Ar izstādes “Švīkas sirds rotaļpagalmā” atklāšanu CATA kultūras namā vēl vienu māksliniecisko gadu noslēdz Daigas Jirgensones vadītā mākslas darb­nīca “9 kaķi”. Izstādes atklāšana ir kā svētki pēc padarītā darba, kur bērniem ir iespēja pabūt ar saviem vecākiem un vecvecākiem, kā arī gandarījums redzēt […]

CSNG ar cietušajiem

14:12
17.06.2024
42

Aizvadītajās dienās Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 282 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 35 ceļu satiksmes negadījumi, kur sešos gadījumos kopumā cietušas sešas personas. Ceļu satiksmes jomā pieņemts 291 administratīvā pārkāpuma lēmums, tajā skaitā 197 par ātruma pārsniegšanu, kā arī divos […]

Aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē 11 izsaukumi

14:09
17.06.2024
28

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 14. jūnija plkst. 6.30 līdz 17. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma 11 izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, septiņus uz glābšanas darbiem, kā arī vēl trīs bija maldinājumi. Piektdien pusdivos pēcpusdienā VUGD saņēma izsaukumu uz Madonas novada Jumurdas pagastu, kur notika vieglās automašīnas un mikroautobusa […]

Tautas balss

Zināšanas, kas vajadzīgas katram

17:05
18.06.2024
11
Lasītāja G raksta:

“Pagājušajā nedēļā Valmierā ikviens varēja uzzināt un arī praktiski pamācīties, kas tieši darāms krīzes situācijās. Aizsardzības ministrija rīkoja dienu “Bruņojies ar zināšanām”, kur speciālisti tikās ar iedzīvotājiem. Tāds pasākums bija pavisam 14 pilsētās Latvijā, bet mūsu valstī taču ir daudz vairāk pilsētu un visās dzīvo cilvēki, visur vajadzīgas šādas zināšanas, īpaši jau šajā situācijā, kurā […]

Svētkus sarīko pati kopiena

23:01
13.06.2024
21
Svētku apmeklētāja raksta:

“Skujenē bija ļoti skaisti pašu pagasta iedzīvotāju rīkoti svētki. Tur varēja baudīt gan koncertus, gan pamieloties ar vietējo gatavotiem gardumiem, gan redzēt daudz ko citu. Lieliski, ka ir uzņēmīgi, rosīgi cilvēki, kas darbojas savā un citu labā,” ar gandarījumu sacīja svētku apmeklētāja.

Prieks par atjaunoto ielu

23:00
13.06.2024
29
Bērzaines iedzīvotāja raksta:

“Braucu Cēsīs pa jauno Bērzaines ielu un priecājos, cik tā skaista! Tiešām gandarījums, ka atrasta nauda un veikta tik vērienīga pārbūve. Tagad sakārtos Emīla Dārziņa ielu, tad vēl vajadzētu sakārtot to Bērzaines ielas atlikušo daļu, kas ved līdz Gaujas ielai, tad šī apkaime būtu vienkārši fantastiska. Bet laikam jau jāsaprot, ka visu tūlīt nevar gribēt,” […]

Kas par maksu, kas bez maksas

22:59
13.06.2024
22
Lasītājs J. raksta:

“Lasu un domāju, kā tā, uz Cēsu kauju jubilejas koncertu, kur uzstājas vietējie dejotāji, jāpērk biļete, bet Igaunijas mūziķu koncertu varēs klausīties bez maksas. Vai tā ir mūsu paš­valdības godīga attieksme pret iedzīvotājiem,” neapmierinātību pauda lasītājs J.

Senioriem grūti izstaigāt lielus attālumus

22:58
13.06.2024
36
Cēsniece raksta:

“Cēsīs, Palasta un Gaujas iekas krustojumā pie muzeja krātuves, bija soliņš, kur bija ērti mirkli atpūsties, sakārtot pirkumus pēc iznākšanas no “Maxima” veikala un doties kājām mājās. Tagad soliņa vairs nav. Žēl, ka tas noņemts, nepadomājot par vecajiem cilvēkiem, kuriem grūti izstaigāt lielus attālumus, turklāt ar pirkumu maisiņiem rokās. Kopumā pilsētā ir pārāk maz soliņu. […]

Sludinājumi