Vai flokši ir rudens vēstneši? „No rudens
neizbēgt, bet flokši sāk ziedēt jūlija vidū un zied vēl ilgi rudenī. Reiz pirmo flokša ziedu varēju uzdāvināt meitai Līgai vārda dienā. Tā kā neteiktu, ka flokši ir rudens vēstneši,” saka puķu audzētāja.
Jau gandrīz desmit gadus Ieva Gaisa darbojas
Krievijas puķu tirgū. Vairākās dobēs flokšu spraudeņi jau izveidojuši pumpurus. Ziedu kopēja atzīst, ka no flokšiem vakaros ap māju smaržo gaiss. „Man pašai visvairāk patīk rozīgie flokši ar oranžīgo nokrāsu,” priecājas Ieva Gaisa un teic, ka šī gada sausā vasara neļauj ziedu ķekariem izplaukt vienlaicīgi. Flokšus vairāk izmanto apstādījumos. Vāzē ielikti flokši pakāpeniski nomet pa ziedam.
Ieva Gaisa beigusi Bulduru dārzkopības tehnikumu, kur apguvusi arī flokšu pavairošanas zinības. Viņa stāsta, ka kādreiz audzējusi tulpes, bet pienācis brīdis, kad tām vairs nebija noieta. Pēc puķu sīpolu un dēstu kataloga secinājusi, ka flokši Krievijā maksā pat divas reizes dārgāk nekā tulpes. „Flokšus audzēt ir arī izdevīgāk, jo tie pa ziemu paliek zemē, stādījumi saglabājas,” stāsta dārzkope. “Stādus uz Krieviju sūtām galvenokārt pavasarī, bet bijis, ka arī rudenī,” skaidro ziedu audzētāja.
Viņa rāda stādus, kam
karstā laika dēļ uzmetusies miltrasa. “ Pret slimību stādījumus miglojam,” informē Ieva Gaisa. Viņas flokšu dobes izveidotas tā, lai puķes visu dienu būtu ēnā. Tad tās arī viskarstākajā vasarā nav bijis jālaista. Uz celiņiem gar flokšu dobēm guļ pērnās koku lapas, tas tādēļ, lai nebūtu jācīnās ar nezālēm, celiņus kaplējot. Lapas trūdot rada mēslojumu.
Ap “Paužu” mājām jau sārtojas pīlādži. Mājas saimniece zina teikt, ka gaidāms mitrs rudens.
Komentāri