Pirmdiena, 24. jūnijs
Vārda dienas: Jānis

Ekoproduktiem liels pieprasījums

Druva
00:00
02.01.2009
3
200901012014252435

Jau vairāk nekā mēnesi Cēsīs, K. Valdemāra ielā 13, atvērts veikals „Ekospar”, kur pārdod ekoloģiski ražotus produktus, gan saimniecības un kosmētikas preces, gan pārtiku.

SIA „Ekospar” direktore Sandra Putāne par ekoloģiskajiem produktiem sākusi interesēties pirms vairākiem gadiem: „Izlasīju, ka ekoloģisks produkts ir tāds, kura audzēšanā, ražošanā un fasēšanā nav izmantota ķīmija. Kāds nācis no dabas, tāds cilvēkam tiek piedāvāts. Vide ir tik piesārņota, tādēļ pati sāku lietot ekoloģiskos produktus un sapratu, ka jāmeklē iespējas tos piedāvāt arī citiem.”

S. Putāne iepriekš bijusi SIA „Iecavnieks” mārketinga vadītāja. Darbs paticis, bet brīvdienās braukusi uz tirgiem pārdot ekoloģiskos mazgāšanas līdzekļus. „Šajos ekonomiskajos apstākļos ne vienmēr notiek, kā plānots. Samazināja štatus, paliku bez darba. Dažādām firmām aizsūtīju CV un saņēmu piedāvājumu vadīt „Ekospar” veikalu,” stāsta S. Putāne.

„Ekospar” pamatideja ir atbalstīt un pircējiem piedāvāt Cēsu rajona un Latvijas ražotāju bioloģiskos, ekoloģiskos produktus. Veikaliņā iegādāties var Amatas novada „Kalna Smīdes” medu, Zaubes pagasta zemnieku saimniecības „Ozoliņi” tēju, kooperatīva „Zaļais grozs” produkciju. Ieaspējams nopirkt popularitāti ieguvušo, Latvijā ražoto „Madaras” eko kosmētiku.

„Ekospar” piedāvā arī citu valstu ekoloģiskos ražojumus. Lielākoties produktus, ko Latvijā neražo, piemēram, kafiju, mazgāšanas līdzekļus, bērnu pārtiku, citus.

Pircēju netrūkst. S. Putāne atzīst: „Daļa pircēju ekoloģiskos produktus lieto ikdienā. Tas piederas pie viņu dzīvesveida. Tie ir mūsu pastāvīgie klienti. Par tādiem lielākoties kļūst arī tie, kuri grib šos produktus pamēģināt, bet šaubās. Nevienam neko neuzspiežu. Sniedzu informāciju, pastāstu, kas ir ekoloģiskie produkti, pacienāju un ļauju pamēģināt. Pastāstu arī, kā tos lietot un pagatavot, jo nereti tie atšķiras no produktiem, kurus pārdod masveidā. Ir arī cilvēki, kuri ienāk veikalā, paskatās un ierauga, ka cenas ir diezgan augstas. Aiziet, bet daļa pēc laika atgriežas. Lielākoties cilvēki sāk ar nelielām lietām, piemēram, trauku mazgāšanas līdzekļiem, līdz pamēģina kosmētiku, kafiju. Esmu parēķinājusi, ka ekoloģiskās auzu pārslas sanāk pat lētākas kā parastajos veikalos nopērkamās, jo tās ir ļoti sātīgas, tādēļ patēriņš mazāks.”

Jau nākamā gada sākumā plānots veikalu paplašināt, lai palielinātu produktu klāstu. Tagad veikalā iegādāties var saimniecības preces – trauku mazgāšanas līdzekļus, veļas pulverus, higiēnas preces – autiņbiksītes, zobu pastas, ķermeņa kopšanas līdzekļus, parfimēriju, ēteriskās eļļas, arī lina izstrādājumus un pārtikas produktus. Visvairāk iecerēts paplašināt pārtikas klāstu, piedāvājot dārzeņus, piena produktus un gaļas izstrādājumus. Līdz ar paplašināšanos plānota arī veikala sertificēšana, lai tas būtu ekoveikals, ne tikai veikals, kurā var iegādāties ekoproduktus.

Plānots, ka ar laiku produktus varētu iegādāties ne tikai no izplatītājiem Latvijā, bet arī paši tos ievest, piemēram, no Vācijas, Beļģijas, Dānijas un Igaunijas.

S. Putāne skaidro, lai pārliecinātos, ka produkti patiešām ir droši un ekoloģiski, pircēji var vaicāt pēc

ražotāju sertifikātiem. Pārtikas piegādātājus pati S. Putāne apciemo saimniecībās, lai viņa ar pārliecību varētu teikt – jā, šajās saimniecībās strādā ekoloģiski.

„Ekospar” ir viens no pirmajiem ekoproduktu tirgotājiem, kas atver veikalus ārpus Rīgas. Līdzīga tirgotava darbojas Siguldā, nesen atvērta Valmierā. S. Putāne pārliecināta, ka reģionos šādi veikaliņi ir nepieciešami. Par to priecājas arī pastāvīgie klienti, kuri iepriekš regulāri iepirkušies ekoveikalos Rīgā.

Pircējiem visvairāk interesē miltu izstrādājumi, putraimi, kafija, mazgāšanas līdzekļi.

Vaicāta, vai ekonomiskās krīzes laikā nav bail par veikala nākotni, S. Putāne ar humoru citē amerikāņu miljonāru teikto – lai tiktu pie miljona, jāsāk ar santīmiem, turklāt vislabākā iespēja ātri kļūt par miljonāru, ir – darbību uzsākt krīzes laikā.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Svētīgus Jāņus!

00:00
23.06.2024
29

Es sasēju lielu sieru,Jāņu dienas gaidīdama;Jāņu dienu izdalījuPa maziemi gabaliem. Nākat šurpu, Jāņa bērni,Nākat lieli, nākat mazi;Lieliem došu alu dzerti,Maziem siera gabaliņu. Nelīst lietus, nelīst lietus,Šodien lietus nevajaga,Salīs manas Jāņu zāles,Salīs paši Jāņu bērni. Brauc, Jānīti, nu uz Rīgu,Nu mēs tevi pavadām;Nāc atkal citu gadu,Tad mēs tevi gaidīsim.

Saules un ēnas saspēle dzīves norisēs un svētkos

00:00
22.06.2024
43

Mārsnēnos Priekuļu apvienības svētkos “MārsnĒNAS – GaismĒNAS” zumēja kā bišu stropā – dienā centrā uzstājās mākslinieciskie kolektīvi, notika radošās darbnīcas, apvienības pagastu amatierteātru izrādes. Svētkus šogad rotāja moto: “Ja ir ēna, tad kaut kur ir arī Saule.” Saule ir arī Priekuļu apvienības logo zīme, tā simbolizē gaismu un siltumu, bet ēna veldzē un atvēsina, un […]

Pieejamība kā iespēja

00:00
21.06.2024
49

Pietrūkst kopīga redzējuma, kā jāveido dabas takas un dabas objekti, lai tie būtu pieejami ikvienam – ne tikai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, bet arī māmiņām ar bērniem ratiņos vai vecāka gadagājuma ļaudīm,kuriem pastaigai nepieciešams līdzenāks ceļš un vairāk soliņu, kur piesēst, lai pastaigas laikā atpūstos. Tā, izpētot vides pieejamību kultūras mantojuma objektu, dabas taku, ēdināšanas […]

Jāatgādina, lai neatkārtotos

00:00
20.06.2024
60

14.jūnijs šogad bija lietains. Saule slēpās aiz asaru pielietiem mākoņiem, kad daudzviet Latvijā pieminēja 1941.gada represijās svešumā izvestos. Jaunraunā komunistiskā terora upuru piemiņas vietā priekulieši atcerējās uz Sibīriju aizvestos jaunrauniešus, tos, kuri neatgriezās. “Lasot atmiņas par to nakti, kad pārtrūka daudzu Latvijas iedzīvotāju dzīve, nevar palikt vienaldzīgs. Un nekur nepazūd jautājumi – par ko, kāpēc. Šodien […]

Aizvadītajā diennaktī vairākas sadursmes

14:33
19.06.2024
68

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 94 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 12 ceļu satiksmes negadījumi, kur vienā gadījumā viena cietusi persona. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 93 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 34 par ātruma pārsniegšanu, kā arī divos gadījumos […]

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē septiņi izsaukumi

14:30
19.06.2024
35

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18. jūnija plkst. 6.30 līdz 19. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma septiņus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem un viens izsaukums bija maldinājums. Vakar īsi pēc pusdienām ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Smiltenes novada Smiltenes pagastu, kur pēc ceļu satiksmes negadījuma bija […]

Tautas balss

Zināšanas, kas vajadzīgas katram

17:05
18.06.2024
18
Lasītāja G raksta:

“Pagājušajā nedēļā Valmierā ikviens varēja uzzināt un arī praktiski pamācīties, kas tieši darāms krīzes situācijās. Aizsardzības ministrija rīkoja dienu “Bruņojies ar zināšanām”, kur speciālisti tikās ar iedzīvotājiem. Tāds pasākums bija pavisam 14 pilsētās Latvijā, bet mūsu valstī taču ir daudz vairāk pilsētu un visās dzīvo cilvēki, visur vajadzīgas šādas zināšanas, īpaši jau šajā situācijā, kurā […]

Svētkus sarīko pati kopiena

23:01
13.06.2024
22
Svētku apmeklētāja raksta:

“Skujenē bija ļoti skaisti pašu pagasta iedzīvotāju rīkoti svētki. Tur varēja baudīt gan koncertus, gan pamieloties ar vietējo gatavotiem gardumiem, gan redzēt daudz ko citu. Lieliski, ka ir uzņēmīgi, rosīgi cilvēki, kas darbojas savā un citu labā,” ar gandarījumu sacīja svētku apmeklētāja.

Prieks par atjaunoto ielu

23:00
13.06.2024
33
Bērzaines iedzīvotāja raksta:

“Braucu Cēsīs pa jauno Bērzaines ielu un priecājos, cik tā skaista! Tiešām gandarījums, ka atrasta nauda un veikta tik vērienīga pārbūve. Tagad sakārtos Emīla Dārziņa ielu, tad vēl vajadzētu sakārtot to Bērzaines ielas atlikušo daļu, kas ved līdz Gaujas ielai, tad šī apkaime būtu vienkārši fantastiska. Bet laikam jau jāsaprot, ka visu tūlīt nevar gribēt,” […]

Kas par maksu, kas bez maksas

22:59
13.06.2024
26
Lasītājs J. raksta:

“Lasu un domāju, kā tā, uz Cēsu kauju jubilejas koncertu, kur uzstājas vietējie dejotāji, jāpērk biļete, bet Igaunijas mūziķu koncertu varēs klausīties bez maksas. Vai tā ir mūsu paš­valdības godīga attieksme pret iedzīvotājiem,” neapmierinātību pauda lasītājs J.

Senioriem grūti izstaigāt lielus attālumus

22:58
13.06.2024
41
Cēsniece raksta:

“Cēsīs, Palasta un Gaujas iekas krustojumā pie muzeja krātuves, bija soliņš, kur bija ērti mirkli atpūsties, sakārtot pirkumus pēc iznākšanas no “Maxima” veikala un doties kājām mājās. Tagad soliņa vairs nav. Žēl, ka tas noņemts, nepadomājot par vecajiem cilvēkiem, kuriem grūti izstaigāt lielus attālumus, turklāt ar pirkumu maisiņiem rokās. Kopumā pilsētā ir pārāk maz soliņu. […]

Sludinājumi