Ziemā neiztikt bez siltiem cimdiem. Taču cimdi var kalpot ne tikai kā roku siltumam domāts apģērba gabals, bet arī papildinošs aksesuārs kopējam stilam.
Ne velti klasiska stila dāmas izvēlēsies rokās vilkt melnus ādas cimdus, bet jauniešiem šobrīd modē ir silti dūrainīši.
Taču, runājot par ieturētu stilu un cimdiem, etiķetes pārzinātāji stāsta, ka cimdi stila ziņā jāpieskaņo virsdrēbēm. Pie klasiskā stila virsdrēbēm ierasti valkā dabiskās ādas pirkstaiņus, kas saskaņoti ar somu un apaviem. Kas gan vainas melnam mētelim, kuram klāt pieskaņota sarkana rokassomiņa, ādas cimdi un zābaki?
Turpinot runāt par smalko toni, ikdienā jāatceras, ka, sarokojoties ārpus telpām, cimdus novelk vai nu abi partneri, vai neviens. Pie tam novecojis noteikums, ka šādā situācijā sieviete drīkst cimdus paturēt rokās, bet vīrietim tie obligāti jānovelk. Jāņem vērā arī tas, ka, sarokojoties cimdotām rokām, ne visi to uzskatīs par pieklājīgu žestu. Taču galvenais atcerēties, ka ar dūraiņiem rokās nekad nesarokojas.
Savukārt, runājot par cimdu kopšanu, parasti saka – labi kopti cimdi savu izskatu nezaudē pat trīs gadus. Pie tam īpaši ādas cimdiem eļļa vai sejas krēms nekad neskādēs! Bet dažādi vecmāmiņu līdzekļi stāsta, ka ir vairāki paņēmieni, kā tīrīt ādas cimdus. * Nepieciešams olas dzeltenums un flaneļa lupatiņa. Uzvelk cimdus rokās, samitrina lupatiņu olas dzeltenumā un noberž cimdus. Var mēģināt cimdus notīrīt arī ar nomizotu sīpolu, ik pa brīdim nogriežot netīro sīpola virsmu. * Ja cimdiem nav oderes, var tos mazgāt pienā ar nelielu veļas pulvera piedevu. Šim nolūkam cimdus uzvelk rokās un mazgā tos tāpat kā rokas. Pēc tam noskalo remdenā ūdenī, novelk, rūpīgi izstiepj un žāvē tālu no siltumierīcēm. * Atjaunot vecākus cimdus palīdzēs banāna, apelsīna vai citrona miza. Ar miziņas iekšpusi rīvējam cimdus, pēc tam pulējam ar flaneļa drāniņu.
Komentāri