Otrdiena, 16. jūlijs
Vārda dienas: Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs

Brīvdienās dedzis AS “Valmieras stikla šķiedra” jumts

Leta
13:00
07.12.2015
3

Sestdien, 5.decembrī, ap plkst.23.33 uzņēmumā AS “Valmieras stikla šķiedra” izcēlās neliels ugunsgrēks, aizdegoties jumtam aptuveni piecu kvadrātmetru platībā ražotnes korpusā, kurā atrodas viena no stikla kausēšanas krāsnīm.

Kā aģentūra LETA noskaidroja uzņēmumā, ugunsgrēks pilnībā likvidēts 6.decembrī ap plkst.2. Lai veiktu detalizētu ugunsdrošības pārbaudi, tika demontēts jumts aptuveni 15 kvadrātmetru platībā. Šobrīd tiek noskaidroti ugunsnelaimes rašanās iemesli, nelaimes gadījumā neviena persona nav cietusi.

AS “Valmieras stikla šķiedra” vadība informējusi, ka ražošanas procesi uzņēmumā nav ietekmēti un darbs turpinās iepriekšējā režīmā.

LETA jau rakstīja, ka “Valmiera Glass” grupa 2015.gada deviņos mēnešos par 14% kāpinājusi konsolidēto neto apgrozījumu, sasniedzot 99,5 miljonus eiro, kas ir par 12,4 miljoniem eiro vairāk nekā analoģiskā periodā pērn, liecina uzņēmuma paziņojums biržai “Nasdaq Riga”.

Kā liecina grupas nerevidētie konsolidētie finanšu rezultāti, arī šī gada deviņi mēneši ir bijuši ienesīgi, sasniedzot konsolidēto tīro peļņu 6,65 miljonu eiro apmērā, kas savukārt ir par 12% vairāk nekā 2014.gada trīs ceturkšņos.

2015.gada deviņos mēnešos AS “Valmieras stikla šķiedra” saražotā produkcija tika eksportēta uz 38 pasaules valstīm, eksporta apjomam sasniedzot 98%. Šajā periodā “Valmieras stikla šķiedra” turpināja stiprināt savas pozīcijas pašreizējos tirgos un kāpināja apgrozījumu. Galvenie produkcijas eksporta tirgi palikuši nemainīgi: Eiropas Savienības valstis (75%) un Ziemeļamerika (14%).

Pārdošanas apjomi 2015.gada deviņos mēnešos attiecībā pret analogu periodu 2014.gadā pieauguši Eiropas Savienības (pieaugums par 13%) un Ziemeļamerikas (pieaugums par 30%) tirgos.

Grupa ar galveno mītni Valmierā, Latvijā, ir viens no vadošajiem stikla šķiedras produktu ražotājiem Eiropā ar vairāk nekā 80 gadu pieredzi tekstilpārstrādē un vairāk nekā 50 gadu pieredzi stikla šķiedras ražošanā. Grupas uzņēmumi darbojas divos pasaules kontinentos trīs pasaules valstīs: Latvijā, Lielbritānijā un ASV.

Grupā iekļauti četri uzņēmumi: mātessabiedrība “Valmieras stikla šķiedra” un trīs tās meitassabiedrības – “Valmiera Glass UK Ltd.” Lielbritānijā, “Valmiera Glass USA Corp.” un “Valmiera Glass USA Trading Corp.” ASV.

“Valmiera Glass” grupas auditētais konsolidētais apgrozījums 2014.gadā sasniedzis 108,44 miljonus eiro. Tas ir augstākais gada neto apgrozījums uzņēmuma pastāvēšanas laikā. Salīdzinot ar 2013.gada grupas konsolidēto rezultātu, tas ir pieaugums par 19,91 miljonu eiro jeb 23%. Grupas konsolidētā tīrā peļņa pērn sasniegusi 7,16 miljonus eiro, kas savukārt ir par 40% vairāk, salīdzinot ar analogu periodu 2013.gadā.

Mātesuzņēmuma AS “Valmieras stikla šķiedra” auditētais apgrozījums pērn sasniedza 91,7 miljonus eiro. “Valmieras stikla šķiedra” pērn guvusi 7,03 miljonu eiro peļņu.

“Valmieras stikla šķiedra” dibināta 1996.gada 7.decembrī. Akciju sabiedrības dibināšanas brīdī 49% akciju piederēja Vācijas firmai “Glasseiden Oschatz GmbH”, 20% – darbiniekiem, bet vēl 22,95% – dažādām juridiskām un fiziskām personām, kuras akcijas iegādājās publiskā piedāvājumā.

Līdz 1996.gada 7.decembrim darbojās “Valmieras stikla šķiedras rūpnīca”, kura dibināta 1963.gada jūlijā.

Patlaban uzņēmuma akcijas pieder “Vitrulan International GmbH” – 36,20%, “P-D Glasseiden Oschatz GmbH” – 26%, “P-D Management Industries-Tehnologies GmbH” – 23,93%.

“Valmieras stikla šķiedras” akcijas kopš 1997.gada 24.februāra tiek kotētas “Nasdaq Riga” Otrajā sarakstā.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Ūdenslīdēju mācībās atgādina par drošību pie ūdens

00:00
16.07.2024
6

Šī gada peldēšanās sezonā no ūdenstilpēm izcelti jau 27 bojāgājušie, 2024. gadā līdz šim – 52 cilvēki. Peldsezonā pēdējos trīs gados Valts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) no ūdens izceļ vidēji 50 bojāgājušos. Lai spētu pēc iespējas operatīvāk sniegt palīdzību slīkstošajam vai arī atrast noslīkušo, ūdenslīdēji reizi mēnesī rīko mācības praktisko iemaņu nostiprināšanai. Šonedēļ tās […]

Seminārs "Dīķis kā mazdārziņš"

17:36
15.07.2024
7

SIA “Latvijas Lauku Konsultāciju un Izglītības Cents” zivsaimniecības nodaļa) organizē izglītojošu semināru Cēsīs “Dīķis kā mazdārziņš – ierīkošana un uzturēšana” Norises datums 18.07.2024Ruckas muiža, Piebalgas iela 19, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101Laiks: 10.00 -15.00 Dalībniekiem būs iespējas iegūt zināšanas par zivju audzēšanu, zivju barošanu, par ūdens kvalitātes parametriem, kā izveidot tehniski pareizu zivju dīķi, kā arī […]

Vērtē Ungura veselību

00:00
15.07.2024
25

Ungura, Juvera, Ilzes, Nedža, Tauna un Niniera ezeros šovasar tiek veikta zinātniskā zveja un hidrobioloģiskā izpēte. Pētnieki kontrolzvejā novērtē zivju resursus, ņem ūdens paraugus, lai noteiktu ezera ekoloģisko stāvokli un zivju barības bāzi. Pie Ungura ikvienam bija iespēja parunāties ar pētniekiem, uzklausīt viņu secinājumus. “Ungurs ir viens no Latvijas priecīgākajiem ezeriem. Zivju sabiedrība ir veselīga, […]

Zinātnieki un zemnieki ilgtspējīgai saimniekošanai

00:00
14.07.2024
32

Vairāk nekā pussimts zemnieku ne tikai no Vidzemes bija sabraukuši uz Lauku dienu Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI)    Priekuļu pētniecības centrā. Kaut diena bija lietaina, slēpušies zem lietusmēteļiem un lietussargiem, zinātnieku pavadībā dalībnieki izstaigāja kartupeļu, zirņu, kviešu, miežu un rudzu selekcijas un izmēģinājuma laukus, kas tiek apsaimniekoti gan bioloģiskajā, gan integrētajā audzēšanas sistēmā. “Lauku dienā […]

Mārsnēnu teātris turpina ar pārbaudītām vērtībām

00:00
13.07.2024
31

Mārsnēnu teātris šovasar savus skatītājus iepriecināja ar pirmizrādi. “Kazlauckus prot savu darbu” – joku luga vienā cēlienā ir atsauce uz iepriekšējo izrādi “Tapiņa atgriešana”. Sezonas noslēgumā izrādīt jaunāko iestudējumu mārsnēniešiem jau ir tradīcija. Režisore Ingrīda Zilgalve pastāsta, ka “Tapiņa atgriešana” nospēlēta tik daudz reižu – 21 izrāde. Divas no tām aizvadītas Latvijas Brīvdabas etnogrāfiskajā muzejā. […]

Peldošā sala nerisinās āraišniekiem svarīgākās problēmas

00:00
12.07.2024
66

Kuplā skaitā Āraišu ezera apkārtnes iedzīvotāji bija sanākuši uz tikšanos, lai vairāk uzzinātu par pašvaldības uzsākto projektu. Plānots pētīt ūdenstilpi un tajā izveidot peldošu salu, kas veicinās bioloģisko daudzveidību un papildinās sabiedrības izglītošanas iespējas. Peldošā sala Āraišu ezerā tiks izvietota ezera vides stāvokļa uzlabošanai, skaidroja Cēsu novada pašvaldības projekta vadītāja Zane Pīpkalēja. Salā būs putnu […]

Tautas balss

Prieks par sakārtoto un skaisto ielu

17:29
15.07.2024
14
Cēsniece O. raksta:

“Cēsīs, atjaunotajā Bērzaines ielas posmā, ierīkoti glīti soliņi un atkritumu urnas, apkārtne tīra. Jauki tur piesēst. Bērzaines iedzīvotāji beidzot ir ieguvēji. Labi sakārtota gan Gaujas, gan Bērzaines iela. Par to prieks,” pārdomās dalījās seniore, cēsniece O.

Haoss ar pasažieru pārvadājumiem

17:28
15.07.2024
10
Lasītājs J. raksta:

“Ik pa brīdim parādās ziņas, ka nav skaidrs, kas mūspusē nodrošinās sabiedriskā transporta pakalpojumus. Valsts pasūtījumā ar līgumiem un pārsūdzībām tāds juceklis, ka neviens no malas netiek skaidrībā. Jūnija nogalē pakalpojumu atļāva veikt CATA, bet tikai līdz gada beigām. Taču nav dzirdams, ko atbildīgie dara, lai sajukums neturpinātos. Nesaprotu, kā Satiksmes ministrija pieļauj tādu bardaku,” […]

Nevar sagaidīt

16:55
15.07.2024
7
Piebaldzēns raksta:

“Sola un sola, ka Jaunpiebalgā drīz būs gatavs pansionāts, bet kā nav, tā nav. Gan jau vainojami būvnieki, bet žēl, ka vietējai varai nav nekādu iespēju procesu pasteidzināt. Tur būtu gan darba vietas vietējiem, gan pagastā apgrozītos vairāk cilvēku, proti, pie pansionāta iemītniekiem brauktu ciemos tuvinieki, draugi. Tirgotājiem būtu lielāks apgrozījums,” pārdomās dalījās piebaldzēns.

Botāniskais dārzs pilsētas centrā

16:54
15.07.2024
10
Cēsnieks O. raksta:

“Gāju Cēsīs pa Rīgas ielu, mani uzrunāja tūristi, ārzemnieki. Lūdza padomu, kā aizbraukt uz Līgatni, jautāja par Cēsīm. Un prasīja, kā var iekļūt Rīgas ielas botāniskajā dārzā. Jā, tur īpašums, kura adrese ir Rīgas iela 41, aizaudzis ar kokiem, krūmiem. No ielas to nodala dēļu žogs, gājējus šī vieta netraucē, bet iebraucējiem rada dīvainu iespaidu,” […]

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
23
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Sludinājumi