Līga Kraveca ne tikai pati darina brīnišķīgas rotas, bet šo mākslu māca arī skolēniem Cēsu Pastariņa pamatskolas rokdarbu pulciņā.
Līga rotas darina no pērlītēm, kā arī izmanto filcēšanas un aptamborēšanas metodes. Ideja par pašgatavotām rotām radusies, iepazīstoties ar plašo un interesanto informāciju internetā. Tieši internets ir viens no resursiem, kur smelties jaunas idejas.
Līga atzīst – kādēļ gan maksāt naudu par to, ko var izdarīt pats! Veikalā šādas rotas nav lētas. Tomēr tas nebūt nav galvenais, kādēļ Līga krāsainās, pamanāmās rotas darina pati. Viņa stāsta: „Lai gan tagad mācu latviešu valodu, rokdarbi ir mana pirmā profesija. Esmu beigusi Rīgas lietišķās mākslas koledžas tekstilmākslas nodaļu, kur gan nemācīja neko par rotu gatavošanu. Ja neesmu adījusi, tamborējusi vai strādājusi citus rokdarbus, šķiet, ka diena nav pavadīta īsti labi.
Tas, kādā tehnikā veidoju rotas, atkarīgs no garastāvokļa. Man ir īpašs radošais rokdarbu stūrītis, kurā nekad nav kārtības. Reizēm man ir iesākti pat vairāki darbi vienlaikus gan dažādā tehnikā, gan dažādās krāsās. Turklāt, kad viena rota vēl nav pabeigta, jau radušās jaunas
idejas nākamajām.”
Mīļākās krāsas Līgai ir zila un sarkana, bet rotās redzama visa krāsu palete. Krelles un auskari parasti domāti konkrētam tērpam. Taču rotaslietu izvēli nosaka arī garastāvoklis.
Arī Līgas dēlam Jānim iepatikusies rotu izgatavošana. Aizrautīgi tās darina viņas vadītā rokdarbu pulciņa dalībnieki – ne tikai meitenes, arī puiši. Visi vienā balsī „Druvai” atzina, ka pērļu vēršana, vilnas velšana un pēc tam rotu gatavošana no saveidotajām bumbiņām viņiem patīk.
Līga neslēpj – viņai vienmēr paticis rotāties, agrāk būtiski bijis, lai rotaslieta būtu gatavota no cēlmetāla, piemēram, sudraba. Tagad priekšroku dod pašas vērtajām, tamborētajām, no vilnas veltajām rotām. Rotu darinātāja atzīst, ka bižutērija, pašdarinātas krelles, rokassprādzes un auskari kļūst aizvien populārāki.
Komentāri