“Es domāju, ka klienti būs. Mums Rīdzenē ir ļoti daudz jaunu cilvēku. Sievietes tērē laiku un naudu, meklē speciālistu Cēsīs. Cik mans pakalpojums varētu maksāt? Pagaidām nezinu. Iespējams, nedaudz mazāk nekā pilsētā,” iespējas vērtēja Irīna Krakope, kura ilgus gadus strādājusi veikalā un sapratusi, ka kaut kas dzīvē jāmaina. Viņas izvēli par labu profesijas maiņai atbalstījusi arī paziņa, kuras rokas un nagi tagad regulāri tiek kopti praktiskajās nodarbībās.
“Ar ko laucinieki ir sliktāki par pilsētniekiem. Visiem gribas kaut ko foršu. Ne tikai jauniešiem, arī četrdesmitgadniecēm gribas turēt līdzi,” teica Inese Zariņa no Rīdzenes un bija skaidrs, ka, Irīnai sākot darbu, viena pastāvīga kliente jau rokā.
“Man patīk viss, kas saistīts ar skaistumkopšanu. Šī ir laba iespēja mācīties,” izvēli par labu specialitātes apguvei pamatoja liepēniete Inga Kosteviča, kurai iepriekš nav bijis profesijas. Viņa dzīvojusi mājās, gādājusi par ģimeni. Neviena no nodarbību apmeklētājām nepārdzīvo, ka nācies palikt bez darba, jo ir pārliecinātas, ka atradīs darbu kā nagu kopšanas speciālistes un pelnīs mēnešalgu.
“Man prieks, ka meitenes ir tik ieinteresētas. Mācāmies teoriju, sākot no plaukstas un naga anatomiskās uzbūves līdz nagu lakošanai un dizainam. Man patīk, ka meitenes jau aizgājušas pie Cēsīs strādājošiem speciālistiem, uztaisījušas manikīru un pamanījušas kļūdas,” vērtē pasniedzēja, nagu kopšanas speciāliste Jūlija Mihailova un ir pārliecināta, ka aprīļa beigās saņemot diplomu, ko izsniedz mācību centrs “Latvijas neatkarīgā inspekcija”, speciālistes varēs sākt darbu.
“Konkurence ir tikai labu speciālistu starpā. Apskatieties, cik pilsētā ir salonu! Vājprāts, bet pie laba speciālista uz sitiena cilvēks nevar tikt. Ja es nedomātu, ka nepieciešami jauni un zinoši speciālisti, kuri spēj strādāt ar klientu, zinoši paskaidrot, tad neatdotu savas zināšanas,” atklāj pasniedzēja, piebilzdama, ka mācoties NVA kursos, sievietes var būt apmierinātas, jo ietaupa vismaz 400 latu. Tieši tik līdzīga zināšanu apguve maksā kursos Rīgā, kad studentiem par savu naudu jānopērk arī visi instrumenti, lakas, pat vates tamponiņi. “Mums pat piemaksā. Ir 40 latu stipendija un apmaksā pusi no ceļa izdevumiem mēnesī. Man šis darbs bija klusais sapnītis. Tagad svarīgi atrast vietu, kur strādāt Priekuļos. Ieceres jau ir, došos uz sarunām,” teica Gita Kurpniece, vienlaicīgi priecājoties, ka veikto franču manikīru pasniedzēja atzina kā ļoti prasmīgu. Nodarbībām beidzoties, jaunās speciālistes kārtos eksāmenu, ko vērtēs praktizējoši nagu kopšanas speciālisti un mācībspēki.
Komentāri