Pirmdiena, 22. aprīlis
Vārda dienas: Armands, Armanda

Bērnudārzu remontēs arī septembrī

Druva
23:00
22.08.2006
6

“Kaut kāds čēpē ir sanācis. Gulēšana uz grīdas, tualetes otrajā stāvā. Ko lai dara? Viss jāsaprot. Pašiem bērniem jau patīk,” sacīja Baiba Kalniņa, kuras bērns mācās piecgadīgo grupā. “Man liekas, ka ātrāk apaukstējas. Divgadīgais arī guļ uz matrača. Var jau būt, ka ne te tā vaina. Aukstāki rīti,” situāciju Noras ielas bērnudārzā raksturoja Vita Rīdiņa, kuras Rinalds šeit dzīvojas tikai augustā, jo ziemas mēnešos apmeklē citu bērnudārzu.

Sanācis muļķīgi, jo remonta laikā, tieši augustā, 3.pirmsskolas izglītības iestāde ir arī strādājošais jeb dežurējošais bērnudārzs pilsētā.

“Druva” Noras ielas bērnudārzu apciemoja trešdienas pusdienlaikā. Uz matračiem gulēja apmēram 20 četrus līdz sešus gadi veci bērniņi, mazākie citā grupiņā un gultiņās. Izskatījās, ka lielu daļu telpu remontē. Gaiteņos mazliet putekļains, mazliet ož pēc būvdarbu materiāliem. Viss kā piedienas, kad jāiekārto jauni sanitārie mezgli.

Šajās dienās bērnudārzu apmeklē apmēram 160 audzēkņi, atvērtas septiņas grupiņas, četru telpas ir remontā. Ar to viss nebeigsies, jo septembrī remontēs vēl trīs grupu telpas un maziem būs jāiemēģina gulēšana uz matračiem zem siltām segām. Neviens nesaka, ka tas ir slikti, bet neierasti gan.

“Pirmo gadu ir tā, ka kāds jāgulda uz grīdas. Un vēl septembrī būs jāgulda uz matračiem. Parasti šajā laikā notiek iestādes novērtēšana, pieņemšana,” sprieda iestādes vadītāja Solveiga Lejiete, bet līdztekus bija gandarīta, ka pašvaldība atradusi līdzekļus, lai bērnudārzā sakārtotu sanitāros mezglus, kas sen jau prasījās pēc remonta. Septembrī tualešu telpas un mazgātavas atbildīs visām prasībām.

“Bērni ļoti labi jūtas, guļot uz matracīšiem. Katram ir savs un sava veļa. Viņi tiešām atpūšas. Pēc pusdienlaika matračus saliekam vienuviet, ir plašāka telpa rotaļām,” šķietamos ieguvumus no remonta laika sadzīves uzsvēra audzinātāja Sarmīte Gaiķe un piebilda, ka vecāki nākuši, skatījušies, kā bērni atpūšas, un nevienam nav bijis nekādu iebildumu. Pedagogi gan nenoliedz, ka remontam vajadzēja beigties tagad, nevis pēc mēneša, bet iemesli ir pašvaldības kompetencē.

“Tā notika tāpēc, ka jaunajā iepirkuma likumā, kas sāka darboties maijā, ja pareizi atceros, bija izmaiņas. Laiks no cenu aptaujas iz-sludināšanas par darbu veikšanu līdz līguma slēgšanai šajā kategorijā tika pagarināts. Tādējādi zaudējām vairāk nekā mēnesi. Nevarēja laikus darbus iesākt, kaut bija gan finansējums, gan projekts. Esam tur, kur esam,” paskaidroja nekustamo īpašumu pārraudzības nodaļas vadītājs Viesturs Krastiņš un piebilda, ka darbi, kas saskaņoti ar izglītības jomas speciālistiem, tiks turpināti arī septembrī.

“Ja pašvaldībā vai pedagogi būtu teikuši krasu -nē, tad plānotos darbus dalītu uz pusēm un pabeigtu nākamgad. Tagad strādāsim arī septembrī, ievērojot visas drošības prasības,” uzsvēra Viesturs Krastiņš.

Bērnudārza vadītāja Solveiga Lejiete sacīja, ka ar darbu gaitu vadītajā iestādē ir apmierināta un priecīga, ka vairs nenāksies tērēt lielus līdzekļus sanitāro mezglu uzturēšanai. Vadītāja līdz šim bijusi pārliecināta, ka vecākiem nav neskaidrību par notiekošo, ja tādas radušās, ir konkrētas sūdzības, tad viņa gatava tās uzklausīt.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē 16 izsaukumi

15:43
22.04.2024
7

Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no šī gada 19. aprīļa plkst. 6.30 līdz 22. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma 16 izsaukumus – trīs izsaukumus uz ugunsgrēku dzēšanu un 13 izsaukumus uz glābšanas darbiem. Sestdien plkst. 18.04 saņemts izsaukums uz Madonas novada Cesvaines pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas otrajā stāvā pie […]

Fiziskās aktivitātes - svarīgākais ieradums labas veselības uzturēšanai

15:27
22.04.2024
13

Uz jautājumu “Kurš no ieradumiem, jūsuprāt, ir vissvarīgākais veselībai?” “Mēness aptiekas” un pētījumu aģentūras “Norstat” veiktajā aptaujā 17% respondentu atbildējuši, ka tās ir regulāras fiziskās aktivitātes, savukārt 16% kā svarīgākās norādījuši regulāras veselības pārbaudes. Interesanti, ka fiziskās aktivitātes par svarīgāko ieradumu vīrieši atzinuši divas reizes biežāk nekā sievietes. Visvairāk – 25% – ar fiziskajām aktivitātēm […]

Āraiši ir īpaši, un tādiem tiem jābūt

00:00
22.04.2024
23

Āraisieši vienmēr uzsvēruši piederību īpašajai vietai Āraišiem. Jau desmit gadus aktīvākie iedzīvotāji apvienojušies Āraišu biedrībā, lai kopā risinātu ikdienas problēmas, stiprinātu identitāti un atpazīstamību, veicinātu kopienas un apkārtnes iedzīvotāju līdziesaisti, radošumu un interešu daudzveidību, paplašinātu tūrisma piedāvājumu.    Biedrības rosināti, āraisieši sanāca kopā, lai apspriestu aktuālo. Eva Koljera pastāstīja par aptaujas, kurā viedokli pau­da āraisieši, […]

Rokdarbos atmodina pavasari

00:00
21.04.2024
48
1

Dzērbenes pilī kā ik pavasari pagasta un kaimiņu rokdarbnieki un amatnieki rāda rudenī un ziemāpaveikto. Izstādes pamatu veido Dzērbenes tautas nama studijas “Dzērbe” dalībnieku darbi. “Gada laikā studijas vadītāja Inga Blauberga    iedrošinājusi, aizrāvusi pagasta sievas. Aizvien tiek apgūts kas jauns, pētītas    latviskās un Dzērbenes meistaru tradīcijas,” saka tautas nama un Dzērbenes amatu mājas […]

Grāmatas Braila rakstā, audio, palielinātā drukā un vieglajā valodā

00:00
20.04.2024
65

Cēsu pilsētas Valdemāra bibliotēkā, kas daudziem labāk zināma ar iepriekšējo nosaukumu Neredzīgo bibliotēka, grāmatas lasa ne tikai vājredzīgi un neredzīgi cilvēki, bet arī tie, kuriem citu iemeslu dēļ grūti lasīt parasto druku. Tas var būt gultas režīms pēc traumas, operācijas, pēc insulta, infarkta vai ir grūtības fiziski noturēt grāmatu rokās. Dienā bibliotēku vidēji ap­meklē 10 […]

Atkal brauc reibumā

11:48
19.04.2024
34

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 84 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 10 ceļu satiksmes negadījumi, bez fiziski cietušām personām. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 108 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 67 par ātruma pārsniegšanu, kā arī trijos gadījumos automašīnas vadītāji […]

Tautas balss

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
33
5
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
17
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
35
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
29
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
43
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Sludinājumi