Piektdien Valmieras policisti strādāja Cēsu rajonā, bet cēsnieki Valmierā. Reida dalībnieki satika piecus cilvēkus, kuri gāja bez atstarotājiem. Viņiem sastādīts administratīvo pārkāpumu protokols. “Braukšana bez tiesībām un reibumā rajonā ir samazinājusies, taču gājējiem atstarotāju nelietošana joprojām ir problēma. Visiem bērniem uz somām ir atstarotāji. Ir bijusi arī stingrāka rīcība, kad gājējiem par pārkāpumu sastādīts administratīvo pārkāpumu protokols, bet naudas sods šogad jāmaksā jau 120 personām,” pastāstīja rajona policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Jānis Goba.
Mēnesī notiek vismaz divi apjomīgāki reidi, taču tas nenozīmē, ka ikdienā atstarotāju lietošanai netiktu pievērsta uzmanība.
Ceļu policija savulaik veikusi reidus, kuru laikā neuzmanīgajiem gājējiem izdalīja atstarotājus un viņus galvenokārt brīdināja par noteikumu neievērošanu. Tad satiktie aizbildinājās, ka nav naudas. Taču cilvēkiem tajā pašā laikā atrodas nauda cigaretēm, alkoholam. Vēl kāds aizbildinājās, ka mājās esot policijas dāvinātais atstarotājs, bet to nolicis kā relikviju,” sacīja J. Goba.
Sazinājos ar Cēsu pasta nodaļas vadītāja vietnieci Idu Ābeli. Viņa skaidroja, ka atstarotāji maksājot līdz 50 santīmiem, bet esot arī dārgāki. Pastā pašlaik tos iegādāties nevar, jo mainījušās līguma attiecības ar atstarotāju piegādātājiem.
Kuri ir bīstamākie ceļu posmi? Ja pielieto gaismas lukturīšus pilsētā, tad laukos aizbildinās, ka satiksme nav liela, jāpaiet daži metri, priekš kam atstarotājs. Priekuļos, Jāņmuižā, kad skolēni iet bez atstarotājiem, tas ir īpaši bīstami. Atstarotāja iegāde ir katra paša ziņā, jo šogad dāvināšanas akciju, iespējams, nebūs.
Komentāri