Sākas apkures sezona. Kaut siltuma izmaksas nav tik biedējoši augstas kā pirms dažiem gadiem, tomēr šie izdevumi ir pietiekami liela izdevumu daļa gan ģimenes māju saimniekiem, gan daudzdzīvokļu namu iemītniekiem. Tās samazināt var, tikai rūpējoties, lai apkure sniegtu iespējami lielāko efektu ar iespējami mazākiem izdevumiem.
Kas jāatceras, lai taupītu siltumu?
- Radiatori jāatbrīvo no visa, kas tiem atrodas priekšā un traucē to siltumatdevi – aizkariem, mēbelēm u.tml. Ieteicams radiatorus iztīrīt no putekļiem, netīrumiem, arī tie aiztur siltumu.
- Starp sienu un radiatoriem var ielikt siltumu atstarojošu materiālu (piemēram, foliju). Tas veicinās to, ka siltums plūdīs virzienā uz telpu un nesildīs sienu.
- Ja izmanto arī elektrisko sildītāju, to ieslēdz maksimālajā režīmā, strauji sasildot telpu, vēlāk noregulē zemāku temperatūru.
- Ja telpas apsilda krāsns vai kamīns, jāatceras, ka pēc kurināšanas jāaizver skursteņa aizbīdnis, arī apkures ierīces durtiņām jābūt cieši noslēgtām. Tāpat kā logi un durvis, arī dūmvads ir ceļš, kur aukstajam gaisam iekļūt telpā.
- Jāizdara viss iespējamais, lai nosiltinātu logus. Ja logi veci un bojāti, tos jānomaina. Ja tas nav iespējams, jāaizlīmē, jānoblīvē logu un balkona durvju spraugas.
- Ja logiem ir žalūzijas vai aizkari, tos atvērtus tur saulainā laikā, pārējā, kad vien tas iespējams, jāaizver. Upurējot gaismu, iespējams taupīt siltumu.
- Kad nepieciešama telpu vēdināšana, ieteicams to darīt iespējami intensīvāk un iespējami īsāku laiku, nevis palēnām un ilgstoši. Vēdināšanas iestatījumā ilgstoši atvērts logs rada samērā lielus siltuma zudumus. Ja iespējams, vēdināšanas laikā ieteicams noregulēt radiatorus uz minimālāko temperatūru.
- Lai taupītu siltumu daudzdzīvokļu mājās, tas jātaupa arī koplietošanas telpās, jāraugās, lai ārdurvis un kāpņu telpu logi būtu aizvērti.
Komentāri