Paveiktais Cēsu Jaunās pils renovācijā atzinīgi novērtēts Latvijas būvnieku asociācijas skatē “Gada labākā būve Latvijā 2008”.
Asociācijas kopsapulcē SIA “Cel Tik”, pils renovācijas ģenerāluzņēmējs, saņēma atzinības rakstu un veicināšanas balvu nominācijā “Restaurācija”. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Jānis Gruntmanis stāsta, ka vērtēšana bijusi ļoti nopietna. Komisijas desmit dalībnieki asociācijas prezidenta Viktora Puriņa vadībā ieradās objektā, lai iepazītos ar paveikto.
Uzņēmumam šī ir otrā balva, pirms diviem gadiem “Cel Tik” saņēma atzinības rakstu un balvu nominācijā “Rekonstrukcijas objekts” par paveikto Cēsu speciālās pirmsskolas izglītības iestādes renovācijā.
“Cenšamies būt aktīvi asociācijas biedri, tāpēc konkursā piedalāmies regulāri.
Pērn pieteicām jaunuzcelto daudzdzīvokļu māju, bet konkurence nominācijā bija milzīga. Un mums arī bija grūti konkurēt ar ēku, kurai 21 stāvs. Dalība konkursā ceļ pašapziņu, tas ir kā apliecinājums varējumam,” atzīst J. Gruntmanis.
Pils renovācijas gaitā uzņēmums guvis vērtīgu pieredzi. Joprojām par Jauno pili “Cel Tik” tur rūpi, jo turpinās garantijas laiks, un ik pa laikam nākas kaut ko pieregulēt, veikt nelielus remontiņus.
“Kā ir zvans, esam klāt, jo esam par veiksmīgu sadarbību. Jau desmit gadus strādājam šajā pilsētā, gri-bam te strādāt vēl. Mūsu mērķis ir ilgtermiņā, tāpēc svarīgs ir katrs objekts,” uzsver J. Gruntmanis.
Arī Vidzemes vēstures un tūrisma centra direktora pienākumu izpildītājs Juris Markovs norāda, ka ir apmierināts ar sadarbību ar būvniekiem: “Šis apbalvojums ir kā rezultāts mūsu veiksmīgajai sadarbībai. Būvnieki sapratuši, ko gribam, darbs paveikts tādā kvalitātē, ka to novērtējuši arī citi.
Mums vislielākais prieks, ka šajā pēcgarantijas laikā mums nav jāgaida nedēļām ilgi, kamēr būs kāda reakcija no būvnieku puses, viss tiek veikts operatīvi.”
Jau rakstījām, ka nupat Cēsu domes priekšsēdētājs Gints Šķenders parakstīja vienošanos ar Valsts reģionālās attīstības aģentūru par projekta “Cēsu pils kompleksa revitalizācija tūrisma attīstībai” otrās kārtas finansēšanu.
J. Gruntmanis neslēpj, ka uzņēmums vēlas turpināt otro kārtu: “Objektu pārzinām perfekti, būtu gatavi strādāt. Pirmās kārtas konkursā bijām vienīgie pretendenti, bet skaidrs, ka šogad tā nebūs. Patlaban konkursos brīžiem notiek dīvainas lietas, tiek piedāvātas neizprotamas dempinga cenas. Esmu par veselīgu konkurenci, bet nav normāli, ja mūsu piedāvājums, kas pēc cenas ir otrs lētākais, tomēr ir uz pusi dārgāks nekā vislētākais. Jābūt taču kādai loģikai,” saka J. Gruntmanis.
Būvnieki pozitīvi vērtē pašvaldības aktivitātes, ekonomiski grūtajos laikos piedāvājot objektus, kas ļaus ne tikai saglabāt esošās, bet pat radīt jaunas darba vietas. Valsts un pašvaldību pasūtījumi šajā laikā ļaus būvniecībai galīgi neapstāties.
“Šobrīd uzņēmēji gaida no valdības skaidru valodu, kas būs pēc mēneša, trim mēnešiem, pusgada. Kamēr tās nav, uzņēmēji neattīsta biznesu, jo nav zināms, vai valstij tas būs vajadzīgs. Uzņēmēji nogaida, lai gan saprot, ka šobrīd ir izdevīgi būvēties, jo cenas ir ļoti labas un darbinieku attieksme krietni pozitīvāka. Viņi ir priecīgi, ja ir darbs, ir vairāk šajā procesā, pievēršot lielāku uzmanību kvalitātei. Bet, ja nav skaidrības valdības līmenī, nekas nenotiek,” atzīst J. Gruntmanis.
Komentāri