Pašvaldību darbinieki apguvuši prasmi sagatavot projektu Eiropas sociālajam fondam.
Jaunpiebalgas reģionālā tautskola devusi iespēju bez maksas apgūt zināšanas projektu pieteikumu sagatavošanai Eiropas sociālā fonda (ESF) līdzekļiem. Projektu “Stipras pašvaldības – valsts uzplaukuma pamats” īstenoja Jaunpiebalgas pašvaldība un reģionālā tautskola, to finansēja ESF un Latvijas valsts.
Sertifikātus, kas apliecināja iegūtās zināšanas, aizvadītajā nedēļā saņēma 63 cilvēki, gan pašvaldību darbinieki un nevalstisko organizāciju pārstāvji, gan citi sabiedriski aktīvi cilvēki.
– Ceru, ka izstrādātie projekti neapaugs ar putekļiem un nesīs labumu pašvaldībām, – uzrunājot sertifikātu saņēmējus, pauda Jaunpiebalgas pagasta padomes priekšsēdētājs Laimis Šāvējs.
Mācību organizētāja, reģionālās tautskolas vadītāja Valentīna Dolmane sertifikātu pasniegšanas gaisotni bija veidojusi emocionālu, sakot paldies projekta rīkošanā iesaistītajiem cilvēkiem un neaizmirstot pastāstīt par klausītāju atsaucību. Par īpašu aktivitāti un precīzu mājas darbu izpildi uzslavu saņēma Inešu un Taurenes pagasta grupa, tika atzīmēts, ka mācības apmeklējušas vairākas ģimenes – Veipāni no Taurenes, Cīrulnieki no Rankas, kaimiņu rajona pagasta, Prīši no Zosēniem. Visvairāk mācības izmantojuši jaunpiebaldzēni, taču liela interese bijusi arī apkaimes pašvaldībām – Inešiem, Vecpiebalgai, Taurenei, Drustiem, Kaivei. Piedalījušies klausītāji no kaimiņu– Valkas un Gulbenes – rajoniem.
Kaives pagasta deputāte, skolotāja Ilona Sopule – Žēpere, kura kursos mācījās kopā ar citām kaivēnietēm, sacīja, ka jau zina, kur liks lietā iegūtās zināšanas.
– Projektu rakstīšanā man jau ir pieredze. Ideja par to, ko vēlamies īstenot, mums ir skaidra, zināšanas tiks liktas lietā, – vērtēja I.Sopule – Žēpere.
Jaunpiebaldziete, pašvaldības darbiniece Dace Bišere – Valdemiere mācību kursu apguvusi, gaidot bērniņu, un saņemt sertifikātu bija ieradusies jau kopā ar mazuli.
– Bija iespēja mācīties un es to izmantoju. Esmu lietvede. Ikdienas darbā man nākas saskarties ar projekta dokumentāciju. Vēlējos izprast, kā tā top, kāds tās saturs. Apgūstot teoriju, sapratu, ka projektu pieteikumu sagatavošana ir pietiekami sarežģīts darbs, kas prasa īpašas zināšanas. Esmu gandarīta, ka man bija iespēja tās iegūt, turklāt varēju to izdarīt Jaunpiebalgā. Šī prasme man noteikti noderēs turpmākajā darbā, – vērtē D. Bišere – Valdemiere.
Arī Taurenes pagasta lauksaimniecības konsultantei Andai Liepiņai projektu rakstīšanā nav priekšzināšanu, tādēļ viņa īpaši novērtējusi iespēju apzināt projekta pieteikuma sagatavošanas metodiku. Atzinīgi klausītāja novērtēja arī zināšanas komandas veidošanā, jo “komanda projekta pieteikuma izstrādāšanā un īstenošanā ir ļoti svarīgs aspekts.” A.Liepiņa gan atzina, ka pagaidām nav konkrētu ieceru sociālo projektu jomā, taču izpratne noderēs, gan sniedzot atbalstu pagasta lauku cilvēkiem, gan rūpējoties par personīgās saimniecības attīstību.
No Zosēniem projektus gatavot mācījās arī lauksaimnieki. Zemniece Dace Kupce atzina, ka zināšanas projektu pieteikumu sagatavošanā kļūst aizvien svarīgākas. Piemājas saimniecības īpašnieks Jānis Prīsis teica, ka pieteikumu rakstīšanā roka jau ievingrināta, taču gribējis gūt dziļāku izpratni par šo tēmu. Mācības sāka deviņi zosēnieši. Viens no apsvērumiem, izvēloties piedalīties vai ne, bijis norises vieta, kaimiņu pagasts, līdz kuram nav jāmēro tāls ceļš.
Inešu pagasta zemnieks Margo Černomords sacīja, ka mācības par projektu gatavošanu piedalās ne pirmo reizi un ka šis bijušas labi organizētas, kā arī devušas dziļas zināšanas. Savukārt inesieša Gunāra Pētersona saimniecībā, kas nodarbojas ar lauku tūrismu, top divi projekti, kuru sagatavošanai noderēs apgūtais.
Vairāki sertifikātu saņēmēji uzsvēra, ka ieguvums nav tikai apgūtās zināšanas, bet arī kontakti, kas izveidojušies gan ar pasniedzējiem, gan citiem dalībniekiem.
Reģionālās tautskolas vadītāja V.Dolmane uzsvēra, ka projekta īstenošanā, sākot no pieteikuma rakstīšanas, lai pretendētu uz ESF naudu mācību rīkošanai, līdz sertifikātu izsniegšanai, saņemts būtisks pagasta padomes atbalsts.
– Mums bija visu veidu palīdzība, pat izremontēja un skaisti noformēja pašvaldības aktu zāli, kur notika nodarbības. Telpā tika veikts remonts, piesaistot vietējās mākslas skolas pedagogus un audzēkņus, zālē ir māksliniecisks, skaists noformējums. Savukārt projekta ietvaros izdevās iegādāties jaunus krēslus, magnētisko tāfeli, nopirkti trauki kafijas pauzēm un vēl citas noderīgas lietas, – sacīja V.Dolmane.
Komentāri