Lai arī Ingas Krišānes ikdiena rit Siguldā, viņa bieži mēro ceļu uz Mori, lai vadītu pagasta amatierteātra “Oga” mēģinājumus un režisētu iestudējumus.
“Kā režisore teātrī darbojos jau trīs gadus, bet Mores amatierteātrim ir daudz, daudz senāka vēsture. Un, kaut aktuālajā iestudējumā “Smeldze” darbojas četri aktieri, kopumā “Ogā” ir ap desmit aktiermākslas entuziastiem. ”
Visi teātra mākslas mīļotāji cenšas sanākt uz mēģinājumiem reizi nedēļā, bet laikā, kad bija jāgatavojas pirmizrādei, tikās pat līdz trim reizēm nedēļā. “Smeldze” teātrim ir sava veida eksperiments. Tā pamatā ir somu autora Petri Tamminena īso stāstu krājums. “Iestudējumā darbojas trīs sievas, kas bargā ziemas vakarā sapulcējušās pie vienas no viņām mājās, ada šalles un sarunājas. Visas stāsta stāstus par vīriešiem. Ar viņām tajā laikā notiek dažādas dīvainas lietas,” izrādi izklāsta I.Krišāne.
Bet īpašus priekšnesumus Mores teātris ik gadu veido Ziemassvētkiem un pagasta svētkiem, kas notiek augustā. “Ir laba sajūta, ka divas reizes gadā – Ziemassvētku ballē un Mores svētkos – visi kolektīvi esam vienoti. Ziemā gan pasākums ir tikai pašiem, amatierkolektīviem, iepriecinām cits citu, bet vasarā ir mīļi gaidīti visi, kas vēlas vērot mūsu priekšnesumus,” turpina režisore.
Pagasta svētkos šovasar rādīja iestudējumu “Visa dzīve man viens ceļojums”, kas balstīta uz Čikāgas piecīšu dziesmām. “Tajā bija iesaistīti visi pagasta kolektīvi, par aktieriem kļuva gan dziedātāji, gan dejotāji, gan lietišķās mākslas pulciņa dalībnieki,” stāsta I.Krišāne. “Pagājušajā vasarā rādījām Alberta Kronenberga “Sprunguļmuižā gadatirgus” uzvedumu. Piedalījās desmit pieaugušie aktieri un astoņi bērni.”
Arī nākamajā pavasarī “Ogas” plānos ir iestudēt kādu bērnu izrādi. “Bērni uz teātri nāk ar lielu interesi, viņiem tā ir cita pieredze nekā skolā, lai arī mācību programmā tagad ir priekšmets “Teātra māksla”. Pie mums bērniem ir aktiermeistarības vingrinājumi un darbošanās amatierteātrī dod iespēju būt drošākiem, mācīties būt brīviem publikas priekšā. Protams, arvien gaidām arī jaunus dalībniekus. Nākamo iestudējumu sāksim veidot janvārī, būsim priecīgi, ka jau tad mums pievienosies tie, kas vēlas sevi apliecināt uz skatuves.”
Šajā gadā amatierteātris viesojies arī Latvijas amatierteātru salidojumā Valkā. Tur aizsākusies sadarbība ar diasporas teātri Minhenē. “Sastapām līdzīgi domājošus cilvēkus, un tas bija uzmundrinājums, ka neesam vieni,” atklāj I.Krišāne. “Arvien mēģinām sevi attīstīt aktiermeistarībā, ne vien strādāt ar to talantu, kas katram jau ir, bet arī pilnveidoties. Izrāde “Smeldze” aktieriem bija liels izaicinājums, jo bija jāapgūst liela apjoma teksti.”