Pirmdiena, 15. jūlijs
Vārda dienas: Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs

Alūksnes novada Ilzenes pagastā astoņas reizes sadārdzināsies ūdensapgāde

Leta
18:07
05.11.2015
3

No nākamā gada 1.janvāra SIA “Rūpe” klientiem Alūksnes novadā maksa par kubikmetra dzeramā ūdens sagatavošanu un piegādi, kā arī par izmantotā ūdens novadīšanu uz attīrīšanas iekārtām un tā attīrīšanu kopā būs 2,49 eiro, aģentūru LETA informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas Komunikāciju nodaļas galvenā speciāliste Ieva Bethere.

Tas nozīmē, ka Ilzenes pagastā, kur par ūdenssaimniecības pakalpojumiem patlaban ir jāmaksā 0,31 eiro, tarifs sadārdzināsies astoņas reizes.

Alūksnes novadā attiecīgi maksa par ūdensapgādes pakalpojumu kubikmetru būs 1,07 eiro, bet maksa par kanalizācijas pakalpojumu – 1,42 eiro. Tarifos nav ietverts pievienotās vērtības nodoklis.

Jaunos tarifus paredzēts piemērot Alūksnē un Alsviķu, Jaunalūksnes, Pededzes, Mārkalnes, Veclaicenes, Ziemera, Mālupes, Jaunlaicenes, Ilzenes un Zeltiņu pagastā, Alūksnes novadā.

Kā aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā, pagaidām spēkā esošie tarifi ir dažādi – katrā vietā tie atšķiras. Alūksnē pagaidām par ūdenssaimniecības pakalpojumiem jāmaksā 1,94 eiro, Alsviķu pagastā – 0,66 eiro, Jaunalūksnes pagastā – 0,94 eiro, Pededzes pagastā – 0,76 eiro, Mārkalnes pagastā – 1,81 eiro, Veclaicenes pagastā 0,78 eiro, Ziemera pagastā 0,81 eiro, Mālupes pagastā – 1 eiro, Jaunlaicenes pagastā – 0,66 eiro, Ilzenes pagastā – 0,31 eiro, savukārt Zeltiņu pagastā – 0,42 eiro.

Bethere informēja, ka SIA “Rūpe” Regulatorā ar iesniegumu izskatīt un apstiprināt jaunu tarifu projektu vērsās 2015.gada jūnijā.

Regulators, izvērtējot tarifu izmaksu pamatojumu, lūdza komersantu iesniegt papildus skaidrojumus un izmaksas pamatojošos dokumentus, kā rezultātā komersants iesniedza precizētu tarifu projektu. Iesniegtie tarifu projekta precizējumi samazināja sākotnēji iesniegto ūdensapgādes pakalpojumu tarifu par 0,23 eiro kubikmetrā (uz 1,07 eiro kubikmetrā), bet kanalizācijas pakalpojumu tarifu palielināja par 0,23 eiro kubikmetrā (uz 1,42 eiro kubikmetrā).

Lai uzklausītu Alūksnes novada iedzīvotāju viedokli par SIA “Rūpe” iesniegto ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu, regulators jūlijā rīkoja uzklausīšanas sanāksmi.

Ūdensapgādes pakalpojumu tarifa projektā no kopējām izmaksām (bez peļņas) 19% veido pamatlīdzekļu nolietojums, 39% – personāla izmaksas, 2% – remontu izmaksas, 36% – pārējās saimnieciskās darbības izmaksas, 2% – nodokļi, 2% – kredīta procentu maksājumi. Rentabilitāti tarifu projektā komersants iekļāvis 1% apmērā.

Savukārt kanalizācijas pakalpojumu tarifa projektā no kopējām izmaksām (bez peļņas) 21% veido pamatlīdzekļu nolietojums, 41% – personāla izmaksas, 2% – remontu izmaksas, 34% – pārējās saimnieciskās darbības izmaksas, 1% – nodokļi, 2% – kredīta procentu maksājumi. Rentabilitāti kanalizācijas pakalpojuma tarifu projektā komersants nav iekļāvis.

Ar visiem regulētajiem ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifiem ikvienam ir iespēja iepazīties Tarifu kartē Regulatora mājaslapā “www.sprk.gov.lv”.

SIA “Rūpe” reģistrēta 1991.gadā, tās 100% kapitāldaļu turētāja ir Alūksnes novada pašvaldība.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Zinātnieki un zemnieki ilgtspējīgai saimniekošanai

00:00
14.07.2024
20

Vairāk nekā pussimts zemnieku ne tikai no Vidzemes bija sabraukuši uz Lauku dienu Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI)    Priekuļu pētniecības centrā. Kaut diena bija lietaina, slēpušies zem lietusmēteļiem un lietussargiem, zinātnieku pavadībā dalībnieki izstaigāja kartupeļu, zirņu, kviešu, miežu un rudzu selekcijas un izmēģinājuma laukus, kas tiek apsaimniekoti gan bioloģiskajā, gan integrētajā audzēšanas sistēmā. “Lauku dienā […]

Mārsnēnu teātris turpina ar pārbaudītām vērtībām

00:00
13.07.2024
22

Mārsnēnu teātris šovasar savus skatītājus iepriecināja ar pirmizrādi. “Kazlauckus prot savu darbu” – joku luga vienā cēlienā ir atsauce uz iepriekšējo izrādi “Tapiņa atgriešana”. Sezonas noslēgumā izrādīt jaunāko iestudējumu mārsnēniešiem jau ir tradīcija. Režisore Ingrīda Zilgalve pastāsta, ka “Tapiņa atgriešana” nospēlēta tik daudz reižu – 21 izrāde. Divas no tām aizvadītas Latvijas Brīvdabas etnogrāfiskajā muzejā. […]

Peldošā sala nerisinās āraišniekiem svarīgākās problēmas

00:00
12.07.2024
54

Kuplā skaitā Āraišu ezera apkārtnes iedzīvotāji bija sanākuši uz tikšanos, lai vairāk uzzinātu par pašvaldības uzsākto projektu. Plānots pētīt ūdenstilpi un tajā izveidot peldošu salu, kas veicinās bioloģisko daudzveidību un papildinās sabiedrības izglītošanas iespējas. Peldošā sala Āraišu ezerā tiks izvietota ezera vides stāvokļa uzlabošanai, skaidroja Cēsu novada pašvaldības projekta vadītāja Zane Pīpkalēja. Salā būs putnu […]

Raunā satikās “Pļavā”

00:00
11.07.2024
58

Piepildīts vakars un diena – kārtējo reizi var teikt par festivālu “Rodam Raunā”. Šīgada tēma bija “Pļava”, un ikviens varēja pārliecināties, kas tik pļavā nenotiek un ko tā dod mums. Festivāls iesākās ar koncertu Ilvas un Jāņa Lodziņu kolekcijas dārzā. Mierīgajā piektdienas vakarā pēc neliela lietus uz Ances Krauzes un Zigfrīda Muktupāvela koncertprogrammu “Violets”, kur  […]

Cēsis “Lampā” iziet plašu diskusiju loku

00:00
10.07.2024
59
1

Sarunu festivālā “Lampa” Cēsu novada pašvaldība savā sarunu telpā astoņās diskusijās bija izvēlējusies ļotidažādas tēmas: kultūras mantojums, kosmoss, digitālās prasmes, stilīgas mazpilsētas, apritīga būvniecība, bioreģions, kultūra un veselība, izglītība un inovācijas publiskajā pārvaldē. “Sarunu festivāls “Lampa” ir stabila vērtība desmit gadu garumā, tādēļ varam teikt, ka nav “Lampas” bez Cēsīm un Cēsis bez “Lampas”,” teic […]

Aicinām balsot par titula ieguvēju

11:07
09.07.2024
76
1

Sākusies balsošana par titula “Cēsnieks 2024” pretendentiem. Šogad pagodināšanai izvirzīti četri pretendenti. Žūrijas komisija balsošanai izvirzījusi: Natāliju Kramu, ilg­gadējo Cēsu bibliotēkas vadītāju, Vladimiru Kiseļovu, basketbola treneri, Ievu Moricu, sarunu festivāla LAMPA direktori, un Gunitu Bārdu, koncertu un pasākumu režisori, brīvprātīgā darba veicēju. “Cēsnieka” balvu piešķir jau vairāk nekā ceturtdaļgadsimtu. Tas ir uzņēma “Cēsu alus” un […]

Tautas balss

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
23
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Nav, no kā ietaupīt

15:13
05.07.2024
23
Seniore raksta:

“Ja cels pievienotās vērtības nodokli, tiem, kas dzīvo pieticīgi, būs vēl grūtāk. Tāpat jau no pensijas nekas nepaliek pāri, kad nopērku pārtiku. Ja tā būs dārgāka, tad vairs par dzīvokli arī nevarēšu samaksāt. No ēdiena neko ietaupīt nevaru, tāpat jau pērku tikai akciju preces,” pauda seniore.

Par ko uztraucas, par ko ne

15:13
05.07.2024
26
Iedzīvotāja raksta:

“Kad Cēsu Pils parkā notiek pasākumi, no centra līdz Festivāla ielai slēdz Lenču ielu. Un neviens neuztraucas, ka vairākas dienas Festivāla ielas iedzīvotājus traucē vēl lielāka satiksmes plūsma. Par Rīgas ielu gan visi raizējas, tur cilvēkiem neesot droši, iemītniekus traucē mašīnu trokšņi. Bet kā ar mums, kas dzīvo Festivāla ielā?” bija neapmierināta iedzīvotāja.

Apburtais loks

15:03
05.07.2024
26
1
Seniore raksta:

“Tomēr cilvēki spēj ietekmēt situāciju. Latvijas Pasts neuzdrošinās slēgt visas nodaļas, tās paliks arī laukos, lasu, pavisam 155. Tomēr 12 slēgšot, vienu no tām arī Cēsīs. Divas mūsu pilsētā neesot obligātas. Jau tā pastā bieži ir rindas, tagad būs vēl garākas. Un tad cilvēki neizvēlas šos pakalpojumus, bet Pasts tik saka, ka cilvēkiem tos nevajag,” […]

Cenas pārāk augstas

15:03
05.07.2024
30
Lasītāja O. raksta:

“Dārzeņaudzētāji saka, ka produkcija dārgāka, jo lielāks pievienotās vērtības nodoklis, kādu laiku bija pieci procenti, tad 12. Taču septiņu procentu palielinājums nav tik liels, lai piemēram, par lauka gurķiem prasītu gandrīz trīs eiro kilo­gramā. Var jau būt lielu uzcenojumu uzliek tirgotāji, tad audzētājiem jārunā ar tiem. Cenām jābūt samērīgām,” pau­da lasītāja O.

Sludinājumi