Piektdiena, 14. jūnijs
Vārda dienas: Zigfrīds, Ainārs, Uva

Aktuālākais jautājums – kārtība

Druva
00:00
07.01.2009
4
200901062339278784

Uz lasītāju un “Druvas” jautājumiem atbild Cēsu pilsētas pašvaldības policijas priekšnieks Valdis Sviķis.

– Akmens ielas daudzdzīvokļu mājas kāpņutelpā līdz ar aukstā laika sākšanos sācis nakšņot bezpajumtnieks. Vai drīkstam saukt pašvaldības policiju?

– Protams, mums var zvanīt, un cilvēki to arī dara. Pirms pāris gadiem šādi izsaukumi bija biežāki, tomēr arī pēdējā laikā bijušas sūdzības no Akmens, Zvirbuļu ielas apkaimes.

Iestājoties aukstam laikam, bezpajumtnieki meklē, kur sildīties, kur pārlaist naktis. Taču pilsētas saistošie noteikumi aizliedz gulēt kāpņutelpās. Tomēr tas, ka atbrauks policija un nevēlamo viesi izraidīs, neatrisina problēmu. Viņš dosies uz nākamo māju un pēc pāris dienām, iespējams, atgriezīsies. Ļoti aukstā laikā policija šos cilvēkus nogādā pilsētas nakts patversmē, tomēr vietu tur nav daudz, turklāt tas ir maksas pakalpojums.

Māju un dzīvokļu īpašniekiem arī pašiem būtu jārūpējas, lai sveši cilvēki mājā nevarētu iekļūt. Kāpņutelpas iespējams slēgt, var uzstādīt kodus.

– Reiz biju automašīnu atstājis uz 15 minūtēm zem zīmes “Stāvēt aizliegts” un tiku par to sodīts. Piekrītu, ka pārkāpu noteikumus, taču tai pašā laikā citā ielā, kur bija tāda pati zīme, nesodītas stāvēja vairākas mašīnas. Kā policija izvērtē, kuru sodīt un kuru ne?

– Šo situāciju grūti komentēt, nezinot apstākļus, taču jāsaprot, ka visās vietās vienlaikus policija nespēj un nevar atrasties. Iespēju robežās sodīti tiek visi autovadītāji, kuri pārkāpj noteikumus.

Ceļa zīmes jāievēro. Ja auto novietots zem zīmes “Stāvēt aizliegts”, jāsaprot, ka apstāties iespējams tikai līdz piecām minūtēm, ja tas nepieciešams pasažieru iekāpšanai, izkāpšanai, kravas iekraušanai vai izkraušanai. Taču, ja zīme nosaka apstāšanās un stāvēšanas aizliegumu, tas nozīmē, ka šajā vietā nedrīkst apstāties pat ne uz piecām minūtēm.

– Nesen Rožu laukumā notika Ziemassvētku tirdziņš. Ne viens vien autovadītājs tika sodīts par ceļa zīmju neievērošanu. Vai reizēs, kad notiek pasākumi, policija nevarētu būt atsaucīgāka, vairāk skaidrot, ne sodīt?

– Ceļa zīmes, ceļu satiksmes noteikumi, tāpat kā likumi ir jāievēro visiem gan ikdienā, gan svētkos. Kad notiek pasākumi, cenšamies būt iespējami saprotoši. Patiesībā konkrētajā tirdziņā sodīti tika maz cilvēku, vērtējot, cik bija to, kuri pārkāpa noteikumus. Sodījām autovadītājus, kuri ilgstoši novietoja automašīnu aizliegtās vietās. To, cik ilgi auto stāv neatļautajā vietā, redzam arī videonovērošanas kamerās. Daudz skaidrojām, brīdinājām, tomēr jāsaprot, ka likums neparedz brīdinājumu par automašīnas neatļautu novietošanu. Turklāt kā gan daļu var brīdināt, bet pārējos sodīt? Likumi visiem ir vienādi.

– Svētku dienās Rožu laukumā uzstādītā Ziemassvētku eglīte cieta no huligāniem. Vai videonovērošanas kameras palīdz atrast vainīgos?

– Šajā situācijā nepalīdzēja. Dežurants kamerās pamanīja notiekošo, tomēr, kad ieradās policisti, vainīgie jaunieši jau bija prom. Ņemot vērā kameru rakursu, šoreiz dauzoņas nevarēja pazīt. Tomēr ar laiku Rožu laukumā paredzēts uzstādīt vēl kameras, un laukums būs pārredzamāks. Nākotnē plānots videonovērošanas kameras uzstādīt arī Rīgas, Bērzaines ielā, Līvu laukumā, kā arī citviet. Daudz gan atkarīgs no finansiālās situācijas, un, visticamāk, šogad to nevarēs paveikt.

Tomēr videonovērošanas kameru jau tagad ir daudz, un tās ir nozīmīgs ieguldījums drošībā. Pateicoties kamerām, izdevies sakārtot vidi dzelzceļa stacijas laukumā. Agrāk šai vietā regulāri tika lietots alkohols, bija dažādi incidenti. Pēc kameru izvietošanas policija uz stacijas laukumu brauca ļoti bieži, tagad situācija ir mierīga. Tāpat uzlabojusies arī drošība Maija parkā. Pateicoties kamerām, jau vairākkārt policijai izdevies novērst nekārtības, alkohola lietošanu sabiedriskās vietās, kautiņus.

– Daudzdzīvokļu namu pagalmos tiek novietots ļoti daudz automašīnu, turklāt tās nereti tiek atstātas arī durvju priekšā…

– Tā ir problēma. Reizēm automašīnas novietotas tā, ka apgrūtināta ir ne tikai pabraukšana garām un iekļūšana ēkā , bet pie tās nav iespējams piekļūt arī neatliekamās medicīniskās palīdzības un ugunsdzēsēju mašīnām, ja būtu tāda nepieciešamība. Pie māju durvīm automašīnas nedrīkst novietot, un par šo pārkāpumu iedzīvotāji var zvanīt policijai. Turklāt ceļu satiksmes noteikumi nosaka, ka automašīna jānovieto tā, lai attālums starp pretējo brauktuves malu un apturēto transportlīdzekli būtu lielāks par trim metriem.

Pagalmos iespējams izvietot arī ceļa zīmes. Mājas iedzīvotāji var rakstīt iesniegumu pilsētas domes komunālajai nodaļai par konkrētu zīmju izvietošanu. Ja tas būs iespējams, tās uzstādīs.

– Kas ietilpst pašvaldības policijas pienākumos?

– Pašvaldības policija galvenokārt risina jautājumus, kas saistīti ar Cēsu pašvaldības saistošajiem noteikumiem. Kontrolējam transporta līdzekļu apstāšanos un stāvēšanu, sabiedrisko kārtību pilsētā. Tomēr cilvēkiem nevajadzētu satraukties un domāt, kādā dzīves gadījumā zvanīt pašvaldības un kādā Valsts policijai. Ja ir problēma, nepieciešama policijas palīdzība un iejaukšanās, var vērsties jebkurā policijā. Pašvaldības policija brauc uz visiem izsaukumiem, un tad jau tiek vērtēts, kuras policijas kompetencē ir konkrētais jautājums. Ja tā ir Valsts policijas kompetence, lieta tiek nodota tai. Vecgada vakarā notika kautiņš. Paskaidrojumus un ziņojumu rakstīja pašvaldības policija, taču tālāka lietas izskatīšana tika nodota Valsts policijas rajona pārvaldei.

Pašvaldības policija var apturēt un aizturēt arī autovadītājus par jebkuru ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu, taču pēc tam tiek izsaukta ceļu policija, kas jautājumu turpina izskatīt.

Ar rajona policijas pārvaldi sadarbība mums ir ļoti cieša. Nedēļas nogalēs notiek arī kopīgas patruļas pilsētā.

Pašvaldības policija atrodas Pils ielā 12. Dežūrpunkts strādā visu diennakti, un visu diennakti iespējams arī zvanīt dežūrdaļai – 64122735. Ņemot vērā ekonomisko situāciju, pašvaldības policijai vairs nav mobilā telefona, par ko iedzīvotāji jau izteikuši neapmierinātību, bet lūdzam būt saprotošiem. Šāds lēmums tika pieņemts arī tādēļ, ka pašvaldības policija iegādājās rācijas.

– Kas ir sāpīgākās problēmas pilsētā?

– Sāpīgākās un aktuālākās ir problēmas, kas saistītas ar sabiedrisko kārtību pie izklaides vietām nedēļas nogalēs. Piektdienās, sestdienās pašvaldības policijai pat nācies rast iespējas nodrošināt vēl vienu patruļu. Ja cilvēks pēc atpūšanās dotos mājās un labi izgulētos, viss būtu kārtībā, bet nereti tiek traucēta sabiedriskā kārtība. Lenču ielā jaunieši regulāri uzvedas pārāk skaļi, citviet notiek kautiņi, zādzības, tiek lietoti alkoholiskie dzērieni un tiek nokārtotas pat dabiskās vajadzības. Tās ir problēmas, kas aktuālas lielākoties klubu tuvumā.

Otrs aktuālais jautājums ir kontrole par to, lai cilvēki un iestādes koptu un uzturētu kārtībā savus īpašumus. Uz īpašumu iegūšanu cilvēki ir naski, taču uz to kopšanu – sniega tīrīšanu, zāles nopļaušanu, atkritumu savākšanu – ne visi ir tik čakli. Pērn sodīti daudzi teritoriju īpašnieki, tomēr šī problēma risinās ļoti pakāpeniski.

– Paredzēts, ka Cēsis un Vaive veidos vienu novadu. Vai Cēsu pašvaldības policija kārtību nodrošinās arī Vaivē?

– Grūti komentēt to, kā tas būs. Pagaidām mūsu resursi ir tādi, lai strādātu un pienākumus pildītu Cēsīs. Ja teritorija paplašināsies, mums būs jāpārorientējas, jāizvērtē, kādas Vaivē ir aktuālākās problēmas un kā nodrošināt policistu klātbūtni. Tas viss, protams, saistīts arī ar finansējumu, bet domāju, ka šogad izmaiņu vēl nebūs.

– Savulaik kārtības nodrošināšanā iesaistījās arī zemessargi. Kādēļ tagad tā nevarētu būt?

– Jā, agrāk tā bija. Tomēr uzskatu, ka katram jādara savs darbs. Taču policijai ar Instruktoru skolu un zemessardzi aizvien ir laba sadarbība. Viens piemērs – kopā nodrošinām kārtību lielos pasākumos.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Līvi – Cēsis, ar kājām un velosipēdu

00:00
14.06.2024
4

Tagad no Cēsīm līdz Līviem Drabešu pagastā var droši un ērti aizbraukt ar velosipēdu vai aiziet kājām. To nodrošina mūsdienīgs celiņš. Satiksmes ministrs Kaspars Briškens celiņa atklāšanā uzsvēra, ka šis projekts ļoti labi parāda kvalitatīvu valsts pārvaldes un pašvaldības sadarbību.    Līdzās valsts pārraudzības ceļam izveidots celiņš kājāmgājējiem un velosipēdistiem, kas savieno infrastruktūru, ko pašvaldība jau […]

Krāpnieki uzdodas par Valsts policijas amatpersonu un sūta viltus foto ar dienesta apliecību

20:23
13.06.2024
8

Joprojām Valsts policija iegūst informāciju no iedzīvotājiem par saņemtiem telefona zvaniem no nepazīstamām personām, kuras uzdodas par tiesībsargājošo iestāžu, tostarp Valsts policijas amatpersonām un bieži tērzēšanas platformā “WhatsApp” nosūta viltus fotogrāfijas ar it kā Valsts policijas dienesta apliecībām. Iedzīvotāji lielākoties ir vērīgi un informēti par telefonkrāpšanas riskiem, neatklājot zvanītājiem prasītos datus un pārtraukuši sarunu. Otrdien, […]

Veikala ēka ceļas, bet uz iepirkšanos vēl jāgaida

00:00
13.06.2024
232

“Lidl” veikala būvniecība Cēsīs, Raiņa un Piebalgas ielas stūrī, virzās strauji. “Lidl Latvija” Nekustamā īpašuma departamenta vadītājs Mikus Ķīsis saka, ka process notiek atbilstoši plānotajiem termiņiem, arī ziemā, kad notika vērienīgi zemes darbi, veidojot uzbērumu veikala teritorijai, nebija negaidītu problēmu. Uzbūvēta arī betona atbalsta siena uzbērumam. M.Ķīsis skaidro, ka konkrētu laiku, kad tieši darbu sāks […]

Iedzīvotāji uzklausa ielu pārbūves ieceres

00:00
12.06.2024
431

Cēsīs, Lapsu un Ata Krovalda ielas kvartālā, kas izsenis uzskatīts par rūpniecisku un kur joprojām darbojas lielāki un mazāki uzņēmumi, plānotas vērienīgas ielu pārbūves. Paredzēts atjaunot un uzlabot piecu ielu posmus. Cēsu novada dome līdzekļus šai iecerei plāno piesaistīt no Eiropas Sa­vienības kohēzijai paredzētā finansējuma, īstenojot projektu “Infrastruktūra uzņēmējdarbības atbalstam”. Uz sarunu par projektētāju iecerēm […]

Kratīšanas laikā policisti Cēsu novadā izņem narkotikas, skaidru naudu un aiztur sievieti

15:13
11.06.2024
1112

Šī gada 27. maijā, veicot izmeklēšanu iepriekš uzsāktā kriminālprocesā, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Dienvidvidzemes iecirkņa Izmeklēšanas nodaļas amatpersonas aizdomās par narkotisko vielu realizāciju aizturēja 1993. gadā dzimušu sievieti, kā arī izņēma dažāda veida narkotikas un skaidru naudu. Policijā turpinās izmeklēšana. Turpinot aktīvu un mērķtiecīgu darbu narkotisko un psihotropo vielu nelegālās aprites apkarošanas jomā, Valsts […]

Kas skaistāks – pļauts vai nepļauts

00:00
11.06.2024
102
1

Trimmeru, zāles pļāvēju troksnis šopavasar dzirdams jau kopš maija sākuma. Māju īpašnieki kopj pagalmus, pašvaldība publiskās teritorijas, kuras ikdienā un atpūtai izmanto iedzīvotāji. Vakar trimmeru troksnis pārsteidza iedzīvotājus Vese­la­vas pagasta Bērzkrogā. Seši vīri steidza pļaut jau krietni saaugušo zāli pašvaldības teritorijā pie daudzdzīvokļa mājām, nogāzē starp bērnudārzu un dīķi. “Bērzkrogā jānopļauj liela teritorija, pērn viens […]

Tautas balss

Svētkus sarīko pati kopiena

23:01
13.06.2024
4
Svētku apmeklētāja raksta:

“Skujenē bija ļoti skaisti pašu pagasta iedzīvotāju rīkoti svētki. Tur varēja baudīt gan koncertus, gan pamieloties ar vietējo gatavotiem gardumiem, gan redzēt daudz ko citu. Lieliski, ka ir uzņēmīgi, rosīgi cilvēki, kas darbojas savā un citu labā,” ar gandarījumu sacīja svētku apmeklētāja.

Prieks par atjaunoto ielu

23:00
13.06.2024
6
Bērzaines iedzīvotāja raksta:

“Braucu Cēsīs pa jauno Bērzaines ielu un priecājos, cik tā skaista! Tiešām gandarījums, ka atrasta nauda un veikta tik vērienīga pārbūve. Tagad sakārtos Emīla Dārziņa ielu, tad vēl vajadzētu sakārtot to Bērzaines ielas atlikušo daļu, kas ved līdz Gaujas ielai, tad šī apkaime būtu vienkārši fantastiska. Bet laikam jau jāsaprot, ka visu tūlīt nevar gribēt,” […]

Kas par maksu, kas bez maksas

22:59
13.06.2024
6
Lasītājs J. raksta:

“Lasu un domāju, kā tā, uz Cēsu kauju jubilejas koncertu, kur uzstājas vietējie dejotāji, jāpērk biļete, bet Igaunijas mūziķu koncertu varēs klausīties bez maksas. Vai tā ir mūsu paš­valdības godīga attieksme pret iedzīvotājiem,” neapmierinātību pauda lasītājs J.

Senioriem grūti izstaigāt lielus attālumus

22:58
13.06.2024
5
Cēsniece raksta:

“Cēsīs, Palasta un Gaujas iekas krustojumā pie muzeja krātuves, bija soliņš, kur bija ērti mirkli atpūsties, sakārtot pirkumus pēc iznākšanas no “Maxima” veikala un doties kājām mājās. Tagad soliņa vairs nav. Žēl, ka tas noņemts, nepadomājot par vecajiem cilvēkiem, kuriem grūti izstaigāt lielus attālumus, turklāt ar pirkumu maisiņiem rokās. Kopumā pilsētā ir pārāk maz soliņu. […]

Neieklausās iedzīvotājos

13:05
07.06.2024
58
1
Cēsniece Z. raksta:

“Izlasīju otrdienas “Druvā” Annas Kolas viedokli par Cēsu Vienības laukumu. Ne jau viņa vienīgā domā, kā iekārtojums nav pievilcīgs, bet nav jēgas neko teikt. Domē domā, ka tikai viņi saprot, kā labi un pareizi. Man arī šķiet, ka mūsu senajai pilsētai nepiederas ne tie soliņi, ne daudzie karogi. Tāpat joprojām nesaprotu, kāpēc bija jānoņem soliņi, […]

Sludinājumi