Dienu pēc šī pasākuma akcijas noslēgumu rīkoja arī jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes Cēsu rajona vecākie inspektori Uldis Lencbergs un Kārlis Vītols. Uz to tika aicināti visi tie, kuri aktīvi bija atbalstījuši inspektoru darbu un iesaistījušies lašu un taimiņu sargāšanā.
U. Lencbergs informēja par pasākumu Vides ministrijā un pasniedza tās izsniegtos atzinības rakstus par atbalstu akcijas norisē valsts policijas Cēsu rajona pārvaldei un zemessardzes 27.kājnieku bataljonam.
“Šogad akcija “Lašiem būt” izdevusies labāk nekā citus gadus, to atzina arī vides ministrs. Arī rajonā šogad esam strādājuši daudz enerģiskāk, padarīts liels darbs. Talkā nākuši daudzi palīgi un kopīgiem spēkiem esam upes nosargājuši. Protams, nevar teikt, ka visi maliķi tika aizturēti, bet situācija bija labāka nekā citus gadus. Mums aktīvi palīdzēja 27.kājnieku bataljona zemessargi. Ar viņu spēkiem sagādājām pārsteigumu mūsu pretiniekiem, ierīkojot pastāvīgu posteni pie Braslas upes. Ar rajona policijas pārvaldi vienmēr bijusi laba sadarbība, bet šis gads bija jo īpašs. Tiklīdz radās kāda problēma, viņi nekad neatteica palīdzību. Šogad pirmo reizi akcijā iesaistījās arī valsts robežsardzes dienesta Valmieras pārvalde,” informēja U. Lencbergs.
Kā pateicību par atbalstu akcijā visi atnākušie saņēma jaukas māla zivtiņas kā simbolu nosargātajiem lašiem un taimiņiem.
Akcijas laikā rajona inspektori aizturējuši 11 malu zvejniekus, kuriem sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli. “Visi sodu ir samaksājuši, tātad var secināt, ka viņi savu vainu atzinuši. Gribētos cerēt, ka tā viņiem būs mācība turpmākam, jo pierādījies, ka lielie sodi vīrus attur no došanās malu zvejā,” stāsta U. Lencbergs.
Uz pasākumu bija ieradies arī pazīstamais vides žurnālists un akcijas “Lašiem būt” idejas autors Māris Olte. Viņš demonstrēja videomateriālus par šo un iepriekšējām akcijām, kā arī filmu, kurā izdevies uzfilmēt lašu nārstu Braslas upē.
Komentāri