Pirmdiena, 15. jūlijs
Vārda dienas: Oskars, Ritvars, Anvars

Aizvadītajā gadā Kocēnu novadā reģistrēts 71 jaundzimušais

Leta
13:02
14.01.2016
4

2015.gadā Kocēnu novads ir kļuvis bagātāks ar 71 jaundzimušo – 42 meitenēm un 29 zēniem, aģentūru LETA informēja Kocēnu novada domes jaunatnes lietu un sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

Salīdzinot ar 2014.gadu, jaundzimušo skaits ir palielinājies par 10 mazuļiem.

Viskuplākais mazuļu pieaugums ir bijis Kocēnu pagastā, kurā deklarēti 34 jaundzimušie, tam seko Dikļu pagasts – 16, Zilākalna pagastā – 11, Vaidavas pagastā – 6, savukārt Bērzaines pagastā – 4.

Visvairāk mazuļu – katrā mēnesī deviņi – piedzimuši maijā un oktobrī, par vienu mazāk decembrī, savukārt vismazāk septembrī – trīs.

Ja aizvadītajos gados vairāk nekā puse jaundzimušo tika reģistrēti ar paternitātes atzīšanu (bērna tēvs un māte nav reģistrējuši laulību) un jaundzimušajam pie dzimšanas reģistrācijas dots tēva uzvārds, tad 2015.gadā statistika ir pretēja – 52% mazuļu piedzimuši laulībā.

32% pērn reģistrēto jaundzimušo savām māmiņām ir pirmdzimtais bērniņš, salīdzinājumā ar 2014.gadu palielinājies māmiņu skaits, kuras pasaulē laida otro mazuli, 9% – trešais mazulis, četrām māmiņām ģimene kļuva bagātāka ar ceturto bērniņu, divas māmiņas laida pasaulē piekto atvasi, savukārt vienā ģimenē ienāca septītais bērniņš. Viena ģimene Kocēnu pagastā sagaidīja dvīņu pāri – divus brašus puisīšus.

2015.gadā Kocēnu novada Dzimtsarakstu nodaļā reģistrētas 60 laulības – par 17 laulībām vairāk nekā 2014.gadā. Tradicionāli visbiežāk pāri izvēlas laulāties vasaras mēnešos, laika posmā no jūnija līdz augustam dzimtsarakstu nodaļā reģistrētas divas trešdaļas laulību – 44, laulībām bagātākais ir bijis augusts, kad apprecējās 25 pāri. Februāris un marts ir bijuši “tukšie mēneši”.

62% gadījumu gan līgavainis, gan līgava laulībā stājās pirmo reizi. Vidējais vecums līgavainim, pirmo reizi stājoties laulībā, – 31 gads, līgavai – 30 gadi. 2015.gadā Kocēnu novadā laulībā stājušies dažādu tautību cilvēki. 77% pāru abi jaunlaulātie ir latvieši, 15% pāru latvietis bijis viens no jaunlaulātajiem, otrs – azerbaidžānis, krievs, norvēģis, anglis, krievs, ukrainis vai lietuvietis.

Kopumā no Kocēnu novada Dzimtsarakstu nodaļā reģistrētajām laulībām tikai 8 pāros (13%) abi laulātie ir Kocēnu novada iedzīvotāji, 9 pāros (15%) viens no laulātajiem ir novadnieks, savukārt 72% pāru abi laulātie nav Kocēnu novada iedzīvotāji.

Jaunākajai līgavai pagājušajā gadā bija 16 gadi, līgavainim – 19 gadi, laulībā stājās arī pāris cienījamā vecumā – 71 gads, apliecinot, ka nekad nav vēlu savas attiecības oficiāli reģistrēt. Visbiežāk (70%) līgavainis ir bijis vecāks par līgavu.

Saistībā ar izmaiņām likumdošanā, kas paredz iespēju personas miršanas faktu reģistrēt jebkurā valsts Dzimtsarakstu nodaļā, mazāk nekā pusē no pagājušajā gadā Kocēnu novada Dzimtsarakstu nodaļā sastādītajiem 245 miršanas reģistriem reģistrēti Kocēnu novada iedzīvotāji, šādi ir bijuši 94 reģistri. Saskaņā ar Iedzīvotāju reģistrā pieejamo informāciju 2015.gadā mūžībā aizgājuši 94 Kocēnu novada iedzīvotāji – 35 sievietes un 59 vīrieši.

Nemainīgi saglabājas statistika, ka ātrāk šo pasauli pamet vīrieši – vidējais vīriešu dzīves ilgums bijis 65 gadi, savukārt sievietēm 77 gadi. Galvenie nāves cēloņi bijuši sirds un asinsvadu slimības un ļaundabīgie audzēji. Visvairāk mirušo reģistrēts aprīlī un oktobrī, vismazāk – augustā un decembrī.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Zinātnieki un zemnieki ilgtspējīgai saimniekošanai

00:00
14.07.2024
16

Vairāk nekā pussimts zemnieku ne tikai no Vidzemes bija sabraukuši uz Lauku dienu Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI)    Priekuļu pētniecības centrā. Kaut diena bija lietaina, slēpušies zem lietusmēteļiem un lietussargiem, zinātnieku pavadībā dalībnieki izstaigāja kartupeļu, zirņu, kviešu, miežu un rudzu selekcijas un izmēģinājuma laukus, kas tiek apsaimniekoti gan bioloģiskajā, gan integrētajā audzēšanas sistēmā. “Lauku dienā […]

Mārsnēnu teātris turpina ar pārbaudītām vērtībām

00:00
13.07.2024
22

Mārsnēnu teātris šovasar savus skatītājus iepriecināja ar pirmizrādi. “Kazlauckus prot savu darbu” – joku luga vienā cēlienā ir atsauce uz iepriekšējo izrādi “Tapiņa atgriešana”. Sezonas noslēgumā izrādīt jaunāko iestudējumu mārsnēniešiem jau ir tradīcija. Režisore Ingrīda Zilgalve pastāsta, ka “Tapiņa atgriešana” nospēlēta tik daudz reižu – 21 izrāde. Divas no tām aizvadītas Latvijas Brīvdabas etnogrāfiskajā muzejā. […]

Peldošā sala nerisinās āraišniekiem svarīgākās problēmas

00:00
12.07.2024
48

Kuplā skaitā Āraišu ezera apkārtnes iedzīvotāji bija sanākuši uz tikšanos, lai vairāk uzzinātu par pašvaldības uzsākto projektu. Plānots pētīt ūdenstilpi un tajā izveidot peldošu salu, kas veicinās bioloģisko daudzveidību un papildinās sabiedrības izglītošanas iespējas. Peldošā sala Āraišu ezerā tiks izvietota ezera vides stāvokļa uzlabošanai, skaidroja Cēsu novada pašvaldības projekta vadītāja Zane Pīpkalēja. Salā būs putnu […]

Raunā satikās “Pļavā”

00:00
11.07.2024
58

Piepildīts vakars un diena – kārtējo reizi var teikt par festivālu “Rodam Raunā”. Šīgada tēma bija “Pļava”, un ikviens varēja pārliecināties, kas tik pļavā nenotiek un ko tā dod mums. Festivāls iesākās ar koncertu Ilvas un Jāņa Lodziņu kolekcijas dārzā. Mierīgajā piektdienas vakarā pēc neliela lietus uz Ances Krauzes un Zigfrīda Muktupāvela koncertprogrammu “Violets”, kur  […]

Cēsis “Lampā” iziet plašu diskusiju loku

00:00
10.07.2024
58
1

Sarunu festivālā “Lampa” Cēsu novada pašvaldība savā sarunu telpā astoņās diskusijās bija izvēlējusies ļotidažādas tēmas: kultūras mantojums, kosmoss, digitālās prasmes, stilīgas mazpilsētas, apritīga būvniecība, bioreģions, kultūra un veselība, izglītība un inovācijas publiskajā pārvaldē. “Sarunu festivāls “Lampa” ir stabila vērtība desmit gadu garumā, tādēļ varam teikt, ka nav “Lampas” bez Cēsīm un Cēsis bez “Lampas”,” teic […]

Aicinām balsot par titula ieguvēju

11:07
09.07.2024
68
1

Sākusies balsošana par titula “Cēsnieks 2024” pretendentiem. Šogad pagodināšanai izvirzīti četri pretendenti. Žūrijas komisija balsošanai izvirzījusi: Natāliju Kramu, ilg­gadējo Cēsu bibliotēkas vadītāju, Vladimiru Kiseļovu, basketbola treneri, Ievu Moricu, sarunu festivāla LAMPA direktori, un Gunitu Bārdu, koncertu un pasākumu režisori, brīvprātīgā darba veicēju. “Cēsnieka” balvu piešķir jau vairāk nekā ceturtdaļgadsimtu. Tas ir uzņēma “Cēsu alus” un […]

Tautas balss

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
23
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Nav, no kā ietaupīt

15:13
05.07.2024
23
Seniore raksta:

“Ja cels pievienotās vērtības nodokli, tiem, kas dzīvo pieticīgi, būs vēl grūtāk. Tāpat jau no pensijas nekas nepaliek pāri, kad nopērku pārtiku. Ja tā būs dārgāka, tad vairs par dzīvokli arī nevarēšu samaksāt. No ēdiena neko ietaupīt nevaru, tāpat jau pērku tikai akciju preces,” pauda seniore.

Par ko uztraucas, par ko ne

15:13
05.07.2024
26
Iedzīvotāja raksta:

“Kad Cēsu Pils parkā notiek pasākumi, no centra līdz Festivāla ielai slēdz Lenču ielu. Un neviens neuztraucas, ka vairākas dienas Festivāla ielas iedzīvotājus traucē vēl lielāka satiksmes plūsma. Par Rīgas ielu gan visi raizējas, tur cilvēkiem neesot droši, iemītniekus traucē mašīnu trokšņi. Bet kā ar mums, kas dzīvo Festivāla ielā?” bija neapmierināta iedzīvotāja.

Apburtais loks

15:03
05.07.2024
26
1
Seniore raksta:

“Tomēr cilvēki spēj ietekmēt situāciju. Latvijas Pasts neuzdrošinās slēgt visas nodaļas, tās paliks arī laukos, lasu, pavisam 155. Tomēr 12 slēgšot, vienu no tām arī Cēsīs. Divas mūsu pilsētā neesot obligātas. Jau tā pastā bieži ir rindas, tagad būs vēl garākas. Un tad cilvēki neizvēlas šos pakalpojumus, bet Pasts tik saka, ka cilvēkiem tos nevajag,” […]

Cenas pārāk augstas

15:03
05.07.2024
30
Lasītāja O. raksta:

“Dārzeņaudzētāji saka, ka produkcija dārgāka, jo lielāks pievienotās vērtības nodoklis, kādu laiku bija pieci procenti, tad 12. Taču septiņu procentu palielinājums nav tik liels, lai piemēram, par lauka gurķiem prasītu gandrīz trīs eiro kilo­gramā. Var jau būt lielu uzcenojumu uzliek tirgotāji, tad audzētājiem jārunā ar tiem. Cenām jābūt samērīgām,” pau­da lasītāja O.

Sludinājumi