Pēc zemnieces vārdiem, kaut arī šīs šķirnes āboliem ir tāda smarža un garša, kā nevienam citam, diemžēl tiem tirgū nav pieprasījuma, bet cena ēdamajiem āboliem tirgū ir pietiekami laba un ziemā tos pārdot būtu vēl izdevīgāk. Tādēļ stādīts arī jauns dārzs. “Kad tas sāks ražot, ceram, ka būsim spējuši atrisināt arī uzglabāšanas problēmu,” saka saimniece.
Krietni smagāk ir ar pārstrādei domātajiem āboliem. Tuvākā vieta, kur par nepilniem trim santīmiem kilogramā tos iepērk, ir Bauskā. Visu procesu ļoti neizdevīgu padara tālais ceļš, kas, degvielai sadārdzinoties, ir kļuvis vēl dārgāks. Šogad Ausma Āboliņa kopīgi ar kaimiņu plānojuši noīrēt kopēju transportu ceļa izdevumu samazināšanai.
Kopumā rajonā ražojošie, jaunie ābeļdārzi, kas stādīti pēdējos septiņos gados, aizņem 30 hektārus, liecina Latvijas augļkopju asociācijas informācija. Lielākas ražojošais ābeļdārzs – 20 hektāri, kuros ietilpst gan pieci hektāri integrēto jauno stādījumu, gan vecāks dārzs, ir SIA “Līgatnes ābele”. Uzņēmuma vadītājs Leonīds Likums atzina, ka raža nav īpaši liela, augļu kociņus, iespējams, ietekmējušas krasās klimata maiņas ziemā, kad janvārī bija neparasti silts, bet februārī uznāca bargs sals.
-Mums nav jāreizējas, kur likt ābolus, ir noslēgti līgumi ar pārstrādes un tirdzniecības uzņēmumiem, arī raža nav pārmēru liela, tādēļ nav satraukuma par pārprodukciju. Apmierina arī rudens cena, – sacīja L.Likums.
Komentāri