Pirms Ziemassvētkiem ne viens vien brauc uz Līgatni, lai ne tikai dotos pastaigās, bet arī uz tirdziņu, kas ir vietējo amatnieku un mājražotāju meistarstiķu izstāde. Tirdziņš Līgatnes kultūras namā ir daudzu gadu tradīcija. Šoreiz tajā var iepazīt 81 līgatnieša un kaimiņu pagastu meistaru darinājumus un kārumus.
“Beidzot var teikt, ka pandēmijas laiks beidzies. Pērn bija krietni mazāk dalībnieku un arī iepirkšanās klusa. Daudzi mājās sev, ģimenei darina skaistas lietas, ir jāuzdrošinās rādīt citiem. Līgatnieši un kaimiņi ir čakli, izdomas bagāti un zina, ka reizi gadā būs iespēja to, ko proti, parādīt citiem, iepriecināt un arī pārdot,” stāsta ikgadējā tirdziņa rīkotāja, Līgatnes Amatu mājas vadītāja Daina Birne un atklāj, ka trīs līgatnieši tirdziņā piedalās pirmoreiz. Kāds kungs atnesa koka karotes, tās grebt ir viņa vaļasprieks. Kaimiņi, ieraudzījuši izstādē, nebija pārsteigti, jo sen jutuši, ka viņš ik dienu strādā darbnīcā. Kāda līgatniete atnesa adītas čības, tirgo par eiro, viņai vajag vien tik, lai var nopirkt dziju un adīt.
“Ja kāds nopērk, tas ir darba novērtējums, iedrošinājums. Protams, arī tiem, kuri regulāri brauc uz tirdziņiem, ir patīkami, ka arī savējie dāvanām izvēlas kaut ko tieši no viņu piedāvātā,” teic D.Birne.
Katru gadu tirdziņā kaut kā ir vairāk, cita mazāk. Pērn bijuši piecu meistaru gaļas dēlīši, konkurence liela, šogad vien divi. Toties cimdi un zeķes vienmēr ir plašā izvēlē, un tiem pircēju netrūkst. Ja pērn vairāk pirka zeķes, šogad baltā ziema mudināja iegādāties dūraiņus, pirkstaiņi gaida savu kārtu. Sukādes, šūtas un adītas rotaļlietas, vaska sveces, zāļu tējas, kosmētika, ievārījumi, sīrupi, sulas, rotaslietas, apsveikuma kartītes, lupatdeķi, gleznas un vēl daudz cita no iegādātā Līgatnē noteikti kādu iepriecinās.
Komentāri