Priekuļu vidusskolas komanda bija viena no piecām Latvijā, kas iekļuva Baltijas valstu jauniešu ideju konkursa “Solve for Tomorrow” finālā.
Konkursā Baltijas jaunieši piedāvāja idejas, lai uzlabotu skolēnu pašsajūtu un padarītu skolas vidi patīkamāku. Kopumā piedalījās gandrīz tūkstotis jauniešu no visas Baltijas, Latvijā idejas pieteica 87 komandas.
Konkurss norisinājās vairākos posmos. Vispirms jaunieši izveidoja komandas, pieteica tās konkursam, tad sākās aktīva ideju izstrāde un plānošana, meklējot praktiskas ieceres telpu iekārtojuma un vides uzlabošanai, kā arī idejas, kas veicinātu skolas mikroklimatu, uzlabotu emocionālo vidi, celtu skolēnu pašvērtējumu un kopumā uzlabotu vienaudžu savstarpējās attiecības un mentālo veselību.
Konkursa noslēgumā katras valsts piecu labāko ideju autori saņēma iespēju konsultēties ar mentoriem, lai trīs nedēļu laikā labāk sagatavotos lielajam finālam Baltijā un cīņai par galveno balvu.
No Latvijas finālā iekļuva arī komanda “SKARR”, jaunieši no Priekuļu vidusskolas, kurā darbojās Ralfs Priedīte, Roberts Jelnieks, Sanija un Kristiāna Ševerdakas.
Konkursam palīdzēja gatavoties skolotāja Agnese Ramata, kura atzinīgi vērtē audzēkņu sniegumu: “Šajā mācību gadā viņi izvēlējās apgūt speciālo kursu uzņēmējdarbības pamatos, tur jau strādājam ar dažādiem jauninājumiem. Nolēmām konkursā piedalīties ar ideju par digitālo āra klasi, kas lieliski iederētos ekoskolas vidē. Tā būtu ar tehnoloģijām aprīkota zona, kur apgūt jaunas zināšanas svaigā gaisā un pulcēties brīvos brīžos. Vēl jaunieši piedāvāja risinājumu, kā organizēt konsultāciju sistēmu.”
Fināls notika Rīgā, trīs valstu komandām, kopumā 15, tiekoties klātienē. Jauniešu prezentācijas vērtēja starptautiska žūrija.
“Tas bija zināms pārbaudījums, jo gan komunikācija ar mentoriem, gan fināla prezentācija notika angļu valodā,” stāsta skolotāja. “Galvenais nosacījums bija, ka trijās minūtēs jāspēj izklāstīt sava iecere. Tas bija izaicinoši, jo prezentācijā piedalījās visi četri jaunieši. Pēc tam nācās atbildēt uz žūrijas jautājumiem. Manuprāt, mūsējie tika galā sekmīgi, kaut arī bija nobijušies. Tāda pieredze viņiem bija pirmo reizi, jo jārunā angliski, turklāt daudz klausītāju, arī citas komandas, žūrija, viss tika filmēts, bet tā bija ļoti noderīga pieredze. Tas vēlreiz lika jauniešiem pārliecināties, kādas prasmes mūsdienās uzņēmējdarbībā svarīgas: prezentēšana, etiķete un valodas.”
Komentāri