Priekuļu vidusskolā izmēģināts centralizētā eksāmena elektroniskais formāts. Piedalīties brīvprātīgi varēja 12.klašu audzēkņi. Priekuļos to izvēlējās desmit skolēni.
Valsts pārbaudes darbu sistēma aizvien tiek pilnveidota, vairākām skolām Latvijā bija iespēja piedalīties latviešu valodas elektroniskajā izmēģinājuma eksāmenā. “Šajā sistēmā ir daudz izmaiņu – ir gan cita vietne skolēnu pieteikšanai, gan plānots, ka jaunajā vietnē skolēniem būs iespēja dažus pārbaudes darbus jau šogad kārtot elektroniski – pie datoriem. Tādēļ nepieciešams sistēmu aprobēt,” stāsta Priekuļu vidusskolas direktores vietniece mācību darbā Anita Skrastiņa.
“Pirms šī latviešu valodas izmēģinājuma eksāmena bija iespēja piedalīties arī angļu valodas augstākā līmeņa apguves izmēģinājuma eksāmenā, kurš norisinājās novembrī. Angļu valodas eksāmens gan kopumā valstī neizdevās, jo programma nestrādāja, kā nākas. Skolēni aizvadīja stundu pie datoru ekrāniem, bet tā arī neizdevās iekļūt sistēmā, lai varētu pildīt eksāmena uzdevumus.”
20.decembrī notikušajā optimālā līmeņa latviešu valodas eksāmenā 7000 vidusskolēnu un profesionālo skolu audzēkņu varēja izmēģināt jauno sistēmu. Pedagogi un skolēni iepazinās ar eksāmenu procesa norisi, sistēmas izstrādātāji varēja novērst konstatētās problēmas un atbalstīt skolas veiksmīgākai sistēmas ieviešanai. “Tā bija iespēja ne tikai valsts līmenī pārbaudīt, kā programma strādā, kad tai vienlaikus visā Latvijā pieslēdzas vairāki tūkstoši skolēnu, bet arī skolai izvērtēt, cik veiksmīgi darbojas tehnoloģijas. Arī skolēni varēja izmēģināt spēkus, uzzinot, kādi ir uzdevumu veidi, kā noris elektronisks eksāmens,” pastāsta A.Skrastiņa.
“Plānots, ka šajā mācību gadā jau daži noslēguma eksāmeni vidusskolēniem – programmēšanā, ģeogrāfijā un daļa no sociālajām zinātnēm augstākajā apguves līmenī – varētu noritēt elektroniski. Tomēr sistēma vēl tiek aprobēta, uzlabota, izvērtēta. Raugoties nākotnē, protams, jācer, ka liela daļa eksāmenu varētu notikt tieši elektroniskā formātā,” domā A.Skrastiņa.
Jautāta, vai šādi eksāmeni pārspēj ierastos, papīra formāta, eksāmenus, pedagoģe saka: “Elektroniskie eksāmeni ir pilnīgi droši, skolēniem izmantot kādus “špikerus” vai paralēli atvērt kādus interneta meklētājus nav iespējams. Tā kā šobrīd centralizētos eksāmenus valstī labo centralizēti, proti, katru gan 12.klašu, gan 9.klašu skolēnu eksāmena darba lapu mēs skenējam un sūtām uz Rīgu, elektroniskie eksāmeni atvieglotu darāmo skolās, kā arī centralizētās komisijas locekļu darbu, jo visu varētu darīt tiešsaistē, sistēmā. Tāpat, ja paraugāmies uz dzīvi šajā gadu desmitā, cik gan ar roku vairs kaut ko rakstām? Šādi eksāmeni vairāk pietuvina skolēnus reālajai dzīvei nākotnē.”
Komentāri