“Tāds koncerts pie mums vēl nebija noticis, iespējams, tāpēc tik liela skatītāju interese,” par sešu pūtēju orķestru koncertu, kas nedēļas nogalē skanēja Plācī, Straupes tautas namā, sacīja tautas nama vadītāja Solveiga Ruska.
Viņa bija aktīvi līdzdarbojusies, lai tautas namā uzņemtu 150 mūziķus no sešiem orķestriem. Dzirdēt Vidzemes pūtēju orķestru uzstāšanos atnāca ap simts novada iedzīvotāju.
“Tā kā mūsu novadā amatieru mākslas koncerti ir apmeklētāki nekā profesionālo mākslinieku sniegtie, domāju, skatītāju orķestru koncertā netrūks, bet tas, ka atnāks tik daudz – neiedomājos,” priecīga pastāstīja Solveiga Ruska un neraizējās arī, ka skatītāju pieplūduma dēļ nācās domāt, kā visus orķestrantus un skatītājus nodrošināt ar sēdvietām. Ar tautas nama telpām un krēsliem šoreiz bijis par maz. Orķestra dalībniekiem, lai varētu sagatavoties koncertam, dota vieta arī pagasta pārvaldes telpās.
Koncertā piedalījās Cēsu, Limbažu un Valmieras, Pociema, Dikļu un Smiltenes pūtēju orķestris, katrs muzicēja atsevišķi un piedalījās koporķestrī. Muzikālais notikums skatītājiem, kas bija ieradušies no Straupes, Stalbes, Rozulas un Raiskuma, vēstīja par gaidāmo vasaru un Vidzemes orķestru dižkoncertu Dziesmu svētku laikā Rīgā. Straupes tautas nama koncertā sešu orķestru priekšā stājās arī vairāki svētku virsdiriģenti, viņu vidū orķestra “Cēsis” diriģents Jānis Puriņš un pieredzējušais diriģents, cēsnieks Aivars Radziņš.
Divus jauniešu orķestrus – no Dikļiem un Smiltenes – diriģēja Pēteris Vilks. Viņš muzicēšanu koporķestrī lauku tautas namā vērtēja atzinīgi un uzteica Cēsu orķestra dalībnieku mērķtiecību, Dziesmu svētku gaidīšanas laikā sapulcējot pūtēju orķestrus. Iespēja uzstāties, apliecināt sasniegto meistarību – tam viņš piešķīra lielu nozīmi, lai orķestri godam sagatavotos Dziesmu svētkiem.
“Pēc koncerta bija jūtams, ka apmeklētāji ar dzirdēto un redzēto ir apmierināti,” gaisotni publikā raksturoja Solveiga Ruska, uzsverot, ka skatītāji arī filmējuši priekšnesumus, piemēram, populāras melodijas Ziemassvētku noskaņās. “Skatītāji bija smaidīgi, ievēroju, ka priekšnesumu laikā māja ar galvu vai sita ar kāju mūzikas taktī. Publika bija tik ieinteresēta, ka pārvaicāju cēsniekiem, kuri uz Straupes tautas namu bija aicinājuši orķestrus, vai arī citu gadu pie mums atkal rīkos pūtēju orķestru koncertu.” S. Ruska vērtē, ka Straupes tautas nams gatavs uzņemties organizēšanu, mūziķu sagaidīšanu, lai atkal piedzīvotu ko tik iespaidīgu.
Komentāri