Šeit būs daži nepareizi apgalvojumi, ar kuriem ikdienas dzīvē bieži nākas saskarties: Mīts 1: Jo vairāk stundu trenažieru zālē, jo labāki rezultāti… Ja tev šķiet, ka trenažieru zāle tev ir jāpārvērš par otrajām mājām, tad padomā vēlreiz! Muskuļu pārslodze nevis paātrina to augšanu, bet gluži pretēji – to apstādina. Ja pārslogosi un savainosi muskuļus, tad atveseļošanās procesā tie gluži pretēji – kļūs mazāki. Tev ir jātrenējas gudrāk, nevis vairāk! Ja zālē pavadi vairāk par stundu, tas nozīmē, ka kaut ko dari nepareizi un lieki tērē laiku.
Mīts 2: Lai būtu stiprs, ir jābūt lielam… Reālajā dzīvē spēks un masa ir divas atšķirīgas lietas. Trenēt spēku nenozīmē, ka ķermeņa masa palielinās. Iespējams, ka gluži pretēji – tā pamazināsies. Kā piemērus var minēt slavenos aktierus Brūsu Lī un Džekiju Čanu. Viņi ir maza auguma, bet apbrīnojami stipri. Viņu niecīgā masa dod iespēju palielināt sitiena ātrumu un stiprumu. Mīts 3: Lai iegūtu maksimālus rezultātus, ir jālieto modernākā tehnoloģija… Pasaules zinātnieki katru dienu nāk klajā ar jauniem izgudrojumiem. Trenažieru zālē ir simtiem dažādu ierīču, un izvēlēties pareizo nezinātājam ir pagrūti. Patiesībā tev ir nepieciešamas tikai hanteles. Tās pareizi izmantojot, vari nonākt līdz pat zelta medaļai. Tās ir neticami lētas un pietiekami parocīgas, lai ar tām nodarbotos pat mājas apstākļos. Mīts 4: Diēta un badošanās… Trenējoties tu zaudēsi daudz kaloriju. Ir svarīgi, lai tavam ķermenim ir visi nepieciešamie vitamīni un izejvielas augšanai un attīstībai. Ja novājināsi ķermeni, tad pie rezultātiem netiksi un agri vai vēlu būs jādodas uz slimnīcu, jo, piemēram, būsi noģībis darba dienas vidū. Mīts 5: Ar trenēšanos pietiek… Ja dzīvesveidu nemainīsi, tad pie īstiem rezultātiem arī nekad nenonāksi. Tu vari uzaudzēt muskuļus, bet tie nebūs redzami zem vecās tauku kārtas. Tev ir jāietur diēta un jāmēģina atbrīvoties no liekajiem kilogramiem. Kad to būsi izdarījis, varēsi arī pamanīt jau uzpūstos muskuļus, pie kuriem esi strādājis katru dienu.
Mīts 6: Vienmēr trenējies līdz nespēkam… Darbošanās trenažieru zālē līdz spēku izsīkumam var novest līdz sliktai dūšai, nevis skaistam augumam. Tev ir jāizvēlas laiki un dienas, kad ej trenēties. Ir jāsastāda plāns un tas jāievēro. Atkāpes varētu atslābināt ķermeni un traucēt iesākto ritmu. Pirmajās dienās tev vajadzētu trenēties ar daudz vieglākām hantelēm. Šādi rīkojoties, tu varēsi iesākt pareizu ritmu, nepārslogojot muskuļus.
Mīts 7: Muskuļi pārvēršas taukos… Tāpat kā tauki nevar pārvērsties muskuļos, arī muskuļi nepārvērtīsies par taukiem. Muskuļu audzēšana un tauku dedzināšana ir divas pilnīgi atšķirīgas lietas. Lai arī abas var tikt darītas vienlaikus, profesionāļi mēģina šos procesus atdalīt un koncentrēties tikai vienam. Lai iegūtu muskuļotu augumu tev ir jāiegūst vairāk kaloriju, nekā tu iztērē, taču, lai zaudētu svaru, tev ir jāzaudē vairāk kaloriju, nekā tu iegūsti. Mīts 8: ja kāds izskatās trenējies, tad viņš noteikti zina, ko runā… Lai kā arī gribētos ticēt visam, ko tev kāds čalis saka trenažieru zālē, vienalga ir jāuzklausa profesionāļu viedoklis. Daudzi cilvēki ir vienkārši apveltīti ar labiem gēniem un, neskatoties ne uz ko, vienmēr izskatās lieliski. Katram cilvēkam ķermenis darbojas citādāk, un tāpēc ir svarīgi zināt, kas ir nepieciešams tieši tavam ķermenim, lai tas izskatītos labi. Mīts 9: Ja tavi vecāki ir resni, tad tāds arī būsi pats… Tuklums un korpulence ir tikai daļēji ģenētiski. Neskatoties uz to, pasaule ir pilna ar lietām, kuras vari izmantot, lai izvairītos no šāda veida problēmām. Būtiskākie faktori, kas ietekmē cilvēka aptaukošanos, ir tieši apkārtējā vide, nepareiza diēta, jaunās tehnoloģijas. Varbūt tā vietā, lai ieslīgtu dīvānā pēc darba, dodies uz trenažieru zāli un izkusties! Ar to arī pietiks, lai izvairītos no liekā svara uzņemšanas. Tiesa, tas jādara regulāri. No TVNET
Komentāri