Trešdiena, 3. jūlijs
Vārda dienas: Benita, Everita, Verita, Emerita

Laimīgais datums jeb laulības džekpots

Jānis Gabrāns
18:57
05.07.2017
54
Kaazas Fotomarta 3 1

Vasara kāzu laiks, un šajā jūlijā atkal jaunie pāri labprāt izvēlas divus zīmīgus datumus – 07.07.17. un 17.07.17.

Šī aizraušanās ar zīmīgiem skaitļiem, kas labi izskatās laulības apliecībā, sākās pirms desmit gadiem, kad datumā sakrita trīs septītnieki 07.07.07. Protams, visiem zināms, ka septiņi ir laimes skaitlis un trīs septītnieki, kas uzkrīt spēļu automātā, ir džekpots, un laimīgais saņem visu vinnestu! Kurš gan laulības dzīvē negribētu savu džekpotu. Paliek tikai jautājums, vai viss tik vienkārši, vai datums noteiks laimīgu vai nelaimīgu laulību.

Pirms desmit gadiem bija pamatīga ažiotāža, visi gribēja precēties, viesu namiem, muzikantiem, fotogrāfiem, citu pakalpojumu sniedzējiem cenas bija saskrūvētas, bet tam nepievērsa uzmanību, jo bija taču 07.07.07. Turklāt tie bija treknie gadi, tad neviens naudu nežēloja, cik prasīja – maksāja. Sociālajos tīklos pat parādījās sau­klis – ja tu neesi starp tiem, kas precēsies 07.07.07. datumā, piedod, bet tavas kāzas būs nožēlojamas!

Neatradu informāciju, cik pāru apprecējās 07.07.07., lai gan daudz interesantāk būtu uzzināt, cik pāru no tiem, kuri šajā datumā apprecējās, joprojām dzīvo kopā. Ja ņemam pēc tā, ka visiem bija tik svarīgi reģistrēt laulību tieši šajā datumā, šķirtu pāru viņu vidū nevajadzētu būt. Taču tā notiek tikai pasakās, dzīve rāda citu ainu. Statistika liecina, ka tiek šķirta gandrīz puse laulību, domājams, ka “labos datumos” slēgtās nav izņēmums. To apstiprina arī Cēsu novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Iveta Gabrāne: “Pirms desmit gadiem 7.jūlijs iekrita sestdienā, tas ir vasaras vidus, kāzu laiks, cilvēki pamanīja šo skaitļu sakritību, daudzi gribēja tajā apprecēties. Arī Cēsīs šajos “īpašajos” datumos kāzu ir vairāk nekā citās dienās, gan minētajā jūlijā, gan pēc tam 08.08.08., gan 09.09.09, pēdējā aktīvākā kāzu diena bija 12.12.12. Tagad atkal ir septītnieki, un šogad septītajā jūlijā ir vairāk kāzu nekā citās dienās.

Pāršķirstot laulību reģistrus, redzams, ka daļa pāru, kas salaulājās šajos datumos, šķīrušies, tāpēc nevar teikt, ka ir veiksmīgi vai neveiksmīgi datumi. Manu­prāt, ģimenes dzīvē nav veiksmīgu vai neveiksmīgu datumu, varbūt kādreiz šis datums palīdz pieņemt lēmumu, kam cilvēki brieduši jau kādu laiku.”

Priekuļu novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Īrisa Uldriķe stāsta, ka arī šajā nodaļā zīmīgajos datumos interese par kāzām ir lielāka, nekā ierasts. Interesanti, ka šogad lielāka interese bijusi nevis par 7.jūliju, bet 17., neskatoties, ka tas iekrīt pirmdienā.

“Katru gadu ir vairāki pāri, kuriem svarīgi apprecēties tieši konkrētajā datumā, jo to ieteicis astrologs. Ir pat gadījumi, kad svarīgs ne tikai datums, bet pat pulksteņa laiks līdz minūtei. Protams, atklāts jautājums, vai šajā laikā ceremonijai jāsākas, vai tajā brīdī jāpasaka “jā”,” saka Ī. Uldriķe.

Internetā lasāmas daudzu astrologu, numerologu atziņas par dažādiem datumiem, bet I. Gabrāne norāda, ka godprātīgi astrologi un numerologi noteikti neapgalvo, ka datuma izvēle nodrošinās laimīgu ģimenes dzīvi: “Varbūt tas kādam grauj ilūzijas, bet, manu­prāt, laimīgu ģimenes dzīvi nodrošina divu cilvēku kopīgais laiks un enerģija, ko viņi velta savām attiecībām, un datumam nebūs izšķirošas nozīmes.”

Sertificēta astroloģe Guna Kārkliņa norāda, ka īpašo datumu izvēle kāzām uzskatāma par tādu kā “modes lietu”, jo vai gan datums pārim iedos laimi, saticību un dzīvi bez jebkādām problēmām mūža garumā: “Tā nemēdz būt! Tad jau visi dzīvotu mīļi, laimīgi, pārticīgi, atliktu izvēlēties tikai pareizo datumu, un būtu paradīze zemes virsū. Patiesībā pāra saderība jāizanalizē pēc daudziem nopietniem parametriem – mīļie, patīkamie momenti un tēmas, kurās iespējami konflikti. Tad ir iespējas veidot attiecības harmoniskāk. Šo principu ievēro gan astroloģijā, gan numeroloģijā. Ja pāris grib izvēlēties kāzu datumu astroloģiski, mēģinu piemeklēt dienu, kurā gan līgava, gan līgavainis jūtas pēc iespējas labāk un optimistiskāk. Lai nav paaugstināti stresa riski vai kādas agresīvas kombinācijas, lai nav problēmu ar transportu un tamlīdzīgi. Piemēram, 2017. gadā daudzi interesējas par kāzu rīkošanu 7. jūlijā. “Popkul­tūras” numeroloģijā tas izskatītos šādi : 07.07. 2017. ir 0+7+0+7+2+0+1+7= 2+4=6.
Sešinieks ir ģimenisks skaitlis – rūpes par savējiem, dzimtu, bērnu tēma. Sešinieks ir kā cāļu māte, kas visus apčubina un pasargā zem sava spārna. Tomēr tik primitīvi nevar skatīties, jo eksistē milzum daudz citu faktoru.”

Atzīšos, stāsti par “laimīgo datumu” vedina uz pārdomām. Vai cilvēkiem, kuri jau gadiem, pat gadu desmitiem nodzīvojuši kopā, laimīgu kopdzīvi noteicis kāzu datums? Vai teiksim, ja nu astrologs pasaka, ka vislabākais laiks laulībai ir agrs pirmdienas rīts, tad arī svarīgi skriet, cerot, ka nu tik dzīvosim laimīgi? Varbūt patiesībā viss ir daudz vienkāršāk un vispirms vērts ieskatīties nevis kalendārā, bet partnera acīs, dvēselē un savā sirdī, tā taču vislabāk pateiks, vai viņš(a) ir īstais(ā), un tad jebkurš datums būs pareizais un kopdzīve laimīga.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Veido namiņu, kur vecļaudis jūtas labi

07:32
30.06.2024
69

Cēsu pilsētas pansionātam 12. jūlijā apritēs 30 gadi. Vairāk nekā pusi no šī laika sociālās aprūpes un rehabilitācijas iestādes direktore ir Inga Gunta Paegle. -Pansionātam ir 30 gadu jubileja. Kā tas šo gadu laikā mainījies? -Es kā šodien atceros 1994. gada 12. jūliju, kad pansionāts no Glūdas kalna Cēsīs ienāca šeit, Cīrulīšos. Glūdas kalnā istabiņās […]

Mērķis - cilvēkiem palīdzēt atgūt veselību, dzīvesprieku un enerģiju

10:24
27.06.2024
665

Saruna ar holistiskās medicīnas eksperti Ingrīdu Mergupi – Leitlandi -Jums ir interesants uzvārds. Tāds rets – Mergupe. -Manas saknes ir no Mālpils. Tur ir upe Mergupe, un šo uzvārdu nes arī mana dzimta. 1928. gadā vectētiņš Jānis Mergups lika pirmo akmeni dzimtas mājai. Un tā nu arī es izceļojos pa pasauli, apgūstot zināšanas, un vēlāk ar […]

Dzīve enerģētiski spēcīgā vietā – kalna galā

10:12
25.06.2024
275

“Jau četrdesmit gadus strādāju Krimuldas vidusskolā par skolotāju, esmu tur kopš skolas dibināšanas brīža. Man jau ir pensionāres statuss, bet darbu turpinu, pēc diviem gadiem gan došos pavisam pensijā,” tā par sevi stāsta Edīte Kanberga, saimniece Drabešu pagasta Kārļu “Eglainēs”. “Eglaines” ir arī viesu nams un atpūtas bāze, bet Jāņu laiku ģimene aizvada savā lokā. […]

Jāņuzāles klimata pārmaiņās

09:54
25.06.2024
52

Par ziedošām pirmsjāņu pļavām, par trejdeviņu ziedu vainadziņu un dabas norišu izpratni saruna ar zālāju biotopu eksperti Maiju Medni. -Jāņi klāt, brienam pļavās, lai no trejdeviņām puķītēm pītu vainadziņu. Vai to var izdarīt?    -Ar katru gadu to izdarīt ir aizvien grūtāk. Lielāka iespēja saplūkt trejdeviņas jāņuzāles ir bioloģiski vērtīgos zālājos, bet tādi Latvijā ir mazāk […]

Balto ceriņu smarža gadu desmitu garumā

06:30
19.06.2024
123

Dace un Alfrēds Jurciņi izstaigā dārzu. Puķes šopavasar steidzas ziedēt, arī rozes pie namdurvīm. Karstās dienās paēnu un spēku dod nelielā birzīte. “Dzīvojam šo dzīvi, kaut reizēm gadās dzelkšņi vai iekož asa nātre. Dzīvojam kopā jau 50 gadus. Visi saka, ka pamatā ir mīlestība, bet šis vārds tāds novalkājies, reizē dziļš un skan dvēselē. Visjaukāk […]

Maza vieta ar lielu sapni

06:13
17.06.2024
88

Pasaules latviešu mākslas centrs darbu Cēsīs sāka pirms desmit gadiem. To vada Čikāgā dzimušais Kārlis Kanderovskis, kurš jau vairākus gadus dzīvo Cēsīs. Mākslas centra galvenais mērķis ir veicināt mākslas vērtību saglabāšanu, ko radījuši Otrā pasaules kara laikā trimdā devušies latviešu mākslinieki, kā arī ārzemēs dzīvojošā jaunā paaudze. Centrs bez maksas ir atvērts ikvienam un darbojas, […]

Tautas balss

Pļauj, ka putekļi pa gaisu

10:12
02.07.2024
21
Priekulietis A. raksta:

“Priekuļu centrā pagājušajā nedēļā pašvaldība pļāva zāli, putekļi vien gāja pa gaisu. Zā­līte tik īsa un nīkulīga, ka tur nav, ko pļaut. Bet laikam jau noteiktie kvadrātmetri jāno­pļauj, citādi nesaņems naudu. Manuprāt, pļaušanu nevajadzētu organizēt pēc grafika, bet gan tad, kad tas nepieciešams,” pārdomās dalījās priekulietis A.

Zāļu ražotāji negodprātīgi

12:29
28.06.2024
18
Lasītāja raksta:

“Re nu! Eiropā ražotāji zāļu cenas valstīm nosaka slepeni, mazākās un nabadzīgākās valstis maksā vairāk. Tāpēc jau arī mums ir tik dārgi medikamenti un jauno zāļu maz. Te būtu gudri, ja, piemēram, Baltijas valstis vienotos un iepirktu vajadzīgo kopā. Bet varbūt jautājums jārisina Eiropas Savienības līmenī?” sprieda lasītāja.

Autobusu pieturā lietū un vējā

12:29
28.06.2024
59
Vilma raksta:

“Ikdienā diezgan bieži nākas ar autobusu braukt no Valmieras un Cēsu autoostas. Autobusa gaidīšanu abās pilsētās nevar salīdzināt. Valmierā nojume pasargā pasažierus no lietus un saules, Cēsīs pa bedrainu laukumu no stacijas ēkas var aizklunkurēt līdz pieturai, sēdēt uz soliņa, lai kādi laikapstākļi, un skatīties uz apdrupušo mūra sienu,” pārdomās dalījās Vilma un piebilda, ka […]

Pasaki, kas ir tavs draugs…

10:01
25.06.2024
26
Politikas vērotājs raksta:

“Kā gan Krievijas sabiedrība var nejusties pazemota, ja viņu valsts līderim jāslēdz vienošanās ar visu citu pasaules valstu ignorēto un nosodīto Ziemeļkoreju? Tas taču ir kauns, ka par sabiedroto jāizvēlas kas tāds!” pauda politikas vērotājs.

Vai tiešām ietaupīja

10:01
25.06.2024
22
Zaubēniete raksta:

“Zaubē vairs nav pagasta pārvaldes. Nezinu, cik daudz paš­valdība ietaupīja, bet cilvēkiem gan tagad grūtāk. Nav speciālista, kas var pastāstīt par visiem jautājumiem pagastā, par katru jāiet pie cita darbinieka. Kad bija pārvalde, bija tā kā drošāk, zināji, ka ir, uz kuru paļauties, arī kam prasīt atbildību,” pastāstīja zaubēniete.

Sludinājumi