Svētdiena, 24. novembris
Vārda dienas: Velta, Velda

Katram cilvēkam jāplūst pa dzīvi atbilstoši pašam sev

Anna Kola
08:15
24.11.2024
11
Taro

Kristīne Cīmane. FOTO: no albuma

Saruna ar astroloģi, taro speciālisti KRISTĪNI CĪMANI.

-Cilvēki jūs pazīst interesantās nodarbošanās dēļ – esat astroloģe. Vai jau bērnībā iezīmējās šis ceļš?

-Nāku no Vidzemes, mazas pilsētas Alojas, taču jau pēc pamatskolas skolojoties pārcēlos uz dzīvi Rīgā, kur aizvadīju 16 gadus. Tagad dzīve mani atvedusi uz Preiļiem, kur esmu trīs gadus un sāku iedzīvoties uz pastāvīgu palikšanu. Esmu apguvusi grāmatveža profesiju, taču lielākā darba pieredze saistīta ar nekustamo īpašumu apsaimniekošanu. Jāatzīst, jau no pusaudža gadiem mani ir interesējuši dažādi filozofijas virzieni, pasaules un visuma uzbūve un likumi, enerģijas un arī mistiskais, ezotēriskais.

2012.gadā sāku nopietnāk aizrauties ar astroloģiju, pēc tam to arī apgūt. Un tad arī vārti bija vaļā visam pārējam, ko apguvu: taro kārtis, numeroloģiju, rūnas, koučingu, apzinātības kursus, dziedniecību, reiki, laika līniju dziedināšanu un vēl daudz ko citu. Būtībā jau mācības nemaz un nekad neapstājas, ik gadu apgūstu kaut ko jaunu un turpinu pilnveidot sevi arī akadēmiskajā izglītībā. Šobrīd tas notiek, studējot uzņēmējdarbības vadību.

-Astroloģija cilvēkiem ir vairāk vai mazāk pazīstama joma, bet taro kārtis noteikti ne tik ļoti.

-Man bija liela vēlme saprast sevi un izskaidrot sev savu dzīves ceļu. Sākumā mēģināju meklēt palīdzību pie astrologiem kā klients, pēc pāris neveiksmīgām reizēm sapratu, ka ir jāapgūst šis instruments pašai. Tāpēc likumsakarīgi trīs gadu garumā sekoja iedziļināšanās astroloģijā. Taro kārtis secīgi nāca līdzi, palīdzot attīstīt intuīciju un uzticēšanos sev un pasaulei, jo līdz tam es biju “totāls kontrolieris” – kontrolēju itin visu savā dzīvē, patiešām centos un tērēju tam milzum daudz enerģijas. Tas savukārt raisīja arī diezgan lielu neapmierinātību, jo nekas jau nenotika pēc manas kontroles. Patiesībā realitātē mēs varam kontrolēt ļoti mazu dzīves daļu, lielākā daļa ir par ļaušanos un spēju to darīt. Pēc taro kārtīm pakāpeniski sekoja arī citas mācības. Tagad padziļināti mācos visu, kas saistīts ar cilvēka ķermeni, uzbūvi, enerģisko aspektu, un reiki dziedināšanu.

-Cilvēki bieži vien taro kārtis asociē ar ko negatīvu. Kā jūs skaidrotu to pielietojumu, nozīmi?

-Es teiktu, kārtis nav ne negatīvas ne pozitīvas, katrā kārtī ieraugāms katrs šis aspekts, tāpat kā dzīvē viss ir duāls – ja nebūtu labā, nebūtu arī sliktā. Tāpēc tāda sevis ieprogrammēšana uz tikai kaut ko negatīvu vai pozitīvu ir savā ziņā sevis mānīšana un nespēja pieņemt dzīvi tādu, kāda tā ir, izvairīšanās no tās.

-Cik lielā mērā astroloģiskā karte (personīgais horoskops) var cilvēkam palīdzēt?

-Man personīgi gan dzimšanas astroloģisko karti, gan prognožu karti patīk izmantot, lai spētu saprast, kādi ir cilvēka talanti, prasmes, stiprās un vājās puses, un tad attiecīgi spēt pieņemt katram sev labākos lēmumus, ņemot vērā planētu stāvokli. Astroloģiskā karte ir daudz kas vairāk nekā personības raksturojums, jo tā ir jātulko līdzi mūsu attīstībai. Mēs katrs ik brīdi maināmies. Mainās raksturs, pieredze, attieksme, izskats un uzvedība, galu galā arī astroloģiskās kartes interpretācija cilvēkam 18 gados un 38 gados būs ar atšķirībām. Būs vienojošais, bet būs arī atšķirīgais kaut vai tāpēc, ka mūsu attieksme un uztvere pret notikumiem/situācijām katrā vecumā ir atšķirīga. Tomēr nevajadzētu aizmirst, ka astroloģiskā karte ir tikai kā pieturpunkti, kā ceļazīmes, taču dzīvi dzīvojam mēs paši un savus lielos vai mazos lēmumus pieņemam paši, astroloģiskā karte mūsu vietā to nedara un atbildību nespēj uzņemties.

-Kāpēc bieži vien nākas vilties horoskopos? Proti, nereti vairāku astrologu, kas gatavo personīgo karti, spriedumi ļoti atšķiras. Versijas par viena cilvēka raksturu, veselību, personību dažādas. Kāpēc tā notiek? Kā no tā izvairīties?

-Katram astrologam ir sava dzīves pieredze, attiecīgi uz vienu un to pašu aspektu raugās atšķirīgi. Piemēram, kādam šķiršanās iekšēju pārliecību dēļ ir kaut kas nepieļaujams, pastāv uzskats, ka viss jācenšas labot, uzlabot; citam atkal ir otra galējība – viegla attieksme pret transformācijām, pārmaiņām. Un patiesība ir kaut kur pa vidu – katram indivīdam personīgi sava. Tas, manu­prāt, liek astrologam būt vienmēr gatavam mācīties, papildināt zināšanas ne tikai astroloģijā, bet arī, piemēram, psiholoģijā un līdzīgās jomās. Tāpat cilvēku konsultēšana prasa arī attīstīt empātiju, jo tādu automātisku un vispārīgu astroloģiskās kartes aprakstu šobrīd spēj sniegt arī mākslīgais intelekts, tur astrologu vairs īsti nevajag. Tāpat arī cilvēki bieži vien ir diezgan zinoši par planētām un zodiaka zīmēm, vismaz pie manis tādi klienti nāk bieži.

-Kā atskatāties uz 2024.gada aizgājušajiem mēnešiem, vai vērojumi bijuši pareizi?

-Es pēdējos gados īpaši daudz un sīki astroloģiski nesekoju līdz astroloģiski globālajiem procesiem, dzīvoju, vairāk paļaujoties uz sevi un savu sajūtu, intuīciju. Taču, ja jūtu, ka kaut kas īsti nav, kā gribētos, vai notiek kāda aizķeršanās, tad gan palūkojos planētu zīmju maiņai vai zīmīgākiem planētu aspektiem. Katru cilvēku planētu kustība, vairāk vai mazāk, bet iespaido atšķirīgāk, tāpēc, manuprāt, vispārīgās prognozes katram neatbilst. Un esmu novērojusi, it sevišķi pēdējā laikā, ka tā neatbilstība palielinājusies.

-Vai ir kas īpašs, ko varat minēt par savu astroloģijas/ taro pieredzi? Kāds īpašs atgadījums, notikums?

-Grūti uzreiz atcerēties, jo katrā konsultācijā ir kāds mazs brīnuma moments vai pārsteigums. Konkrēti neatcerēšos, bet bieži pašai prieks ir par brīžiem, kad raksta vai atzvana klients un saka, ka “bija tieši tā, kā tu, Kristīn, teici, ieteici vai konsultācijā stāstīji”. Piemēram, pēdējā laika jaunumi ir par bērniņa pieteikšanos, kas bijis sen gaidīts, bet ilgu laiku nebija izdevies. Vai arī dzirdot sajūsmu, kad, pēc astroloģiskās kartes redzot cilvēka prasmes un talantus, esmu iedrošinājusi un uzmundrinājusi tik ļoti, ka cilvēks noticējis un saņēmies spert kādu soli, par kuru pēc tam ar milzu sajūsmu un prieku arī zvana un saka: “Man izdevās!”

-Kāda ir pašas ikdiena? Kas līdztekus ezoteriskajām jomām to aizņem?

-Pašvaldībā esmu vecākais komercdarbības speciālists-konsultants, palīdzu uzsākt uzņēmējdarbību, konsultēju par atbalsta mehānismiem, sekoju izaugsmei. Priecājos par sava novada uzņēmēju, amatnieku, vispār aktīvu saimnieciskās darbības veicēju sasniegumiem. Vaļasprieku saraksts ir bezgala plašs, drīzāk vieglāk būtu pateikt, ko vēl nedaru. Šobrīd aizraujos ar lakatu aušanu, arī grāmatu lasīšanai atklāta sezona. Vēl neatņemama ikdienas daļa ir būt dabā, pastaigāties mežā vai pabūt dabas takās, vēsturiskās vietās.

-Kā vērtējat mūsu gadsimta cilvēku ritmu? Vai nav tā, ka visi pārlieku steidzas, raujas, aizmirstot par vienkāršo, kas dzīvē ir pats svarīgākais?

-Piekrītu, dzīves ritms ir ļoti ātrs un mūs dzen ātri uz priekšu – kaut ko sasniegt, kaut kur nokļūt, kaut ko atrast utt. Esmu arī novērojusi, ka pastāv tāds kā sacenšanās un salīdzināšanās aspekts, kas neļauj atslābt. Un tikai vēlāk sākam saprast, ka salīdzināties vajadzētu tikai ar sevi vakardienā, nevis citiem cilvēkiem, ka katram mums savs temps, savs enerģijas sākotnējais daudzums un izpausme. Labi, ja pie šīs izpratnes nonākam ātrāk, tad nenokļūstam smagās dzīves dzirnavās kā depresija, zems pašvērtējums vai dziļa nelaimīguma sajūta. Un astroloģija šeit var palīdzēt sākt sevi iepazīt par mazu kripatiņu vairāk, zināt, kāpēc uzvedos vai jūtos tieši tā, kā jūtos, un necensties sevi lauzt.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Cienīt laika nospiedumus

06:44
22.11.2024
36

Atjaunotais Uzvaras piemineklis Cēsu centrā    ir līdz šim arhitekta Imanta Timermaņa vērienīgākais darbs. Par Atmodas gadu notikumiem un šodienu saruna ar SIA “Arhitekta Imanta Timermaņa birojs” vadītāju. -Par pieminekļiem runā, diskutē, ceļ un nojauc arī šodien. -Šķiet, virziens aizgājis ne īstajās dimensijās. Andreja Upīša    pieminekļa zāģēšana ir muļķība. Ja ir kādi izteikti ideoloģiski […]

Viens bez otra nevaram nekādi

10:41
21.11.2024
336

Straupes pagasta bioloģisko zemnieku saimniecību “Eicēni” divi skoloti dārznieki Elita un Jānis Reinhardi nodibināja pagājušā gadsimta deviņdesmitajos, drīz pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas. Sāka tā romantiski – ar mazu siltumnīcu pie Elitas dzimtas mājām, kurā koši izauga izjukušās kopsaimniecības pamesti rožu stādi. Veidojot saimniecību, piedzīvota gan ziedēšana, gan ērkšķu dūrieni, un nu jau abi dārznieki ar […]

Katrā augā ir kas vērtīgs. Jāprot to izmantot

11:32
20.11.2024
43

Pastāv uzskats, ka kaut kur tālās zemēs ir tie vērtīgie augi, kas veselību var ļoti pozitīvi ietekmēt. Patiesībā viss, kas ir vajadzīgs mums, aug tepat tuvumā, atzīst dabas velšu vācēja, aktīva ārstniecības augu pētniece un augu valsts izzinātāja ELITA MELNE. “Savs jaukums ir būt dabā arī šajā nosacīti drūmajā laikā, tas ļauj izjust zināmu pirmatnību. […]

Militārā tehnika – stāsts par Latvijas vēsturi

11:04
18.11.2024
22

Cēsniekam Lūkasam Matutim bija pieci gadi, kad televīzijā redzēja, kā brauc tanki. “Tas šķita kas tik liels un interesants,” ar smaidu atceras Lūkass. Jau padsmitnieka gados viņš sāka izgatavot dažādas tehnikas modeļus. Un, protams, arī tanku. Līdztekus arī izzināja Latvijas militārās tehnikas vēsturi. Cēsu muzejā šomēnes apskatāma viņa veidoto modeļu    izstāde “Latvijas militārās tehnikas […]

Kā ikdienas paradumi var uzlabot zobu veselību

19:03
16.11.2024
31

Ikdienas paradumi spēlē būtisku lomu zobu veselības uzturēšanā un var novērst daudzas mutes dobuma problēmas. Regulāra un pareiza zobu kopšana palīdz ne vien uzturēt skaistu smaidu, bet arī izvairīties no biežām zobārsta vizītēm saistībā ar infekcijām, kariesu un smaganu iekaisumu. Aplūkosim trīs vienkāršus ieradumus, kas var ievērojami uzlabot zobu veselību. Regulāra un pareiza zobu tīrīšana […]

Vai plastiskā ķirurģija patiesi ir ceļš uz pārliecinošāku ārieni?

19:00
16.11.2024
28

Šis jautājums, kas sākotnēji var šķist vienkāršs, patiesībā slēpj sevī vairākus aspektus, kas saistīti gan ar fiziskajām, gan psiholoģiskajām izmaiņām. Plastiskā ķirurģija ne vienmēr nozīmē tikai ārējas pārmaiņas – tā bieži ietekmē arī cilvēka pašpārliecību un kopējo dzīves kvalitāti. Daudziem pacientiem šīs izmaiņas ir ceļš uz harmoniskāku dzīvi, kurā viņi izjūt gan iekšēju, gan ārēju […]

Tautas balss

Vai svarīgākā ir domes vadība

11:01
21.11.2024
49
J. raksta:

“Pagājušajā “Druvas” numurā bija ziņa, ka Cēsu novada pašvaldība par labu darbu valsts svētkos apbalvo 50 darbiniekus. Neviens pagodinātais vārdā nebija nosaukts, bet domes priekšsēdētājs un viņa vietnieki gan minēti pilnībā. Vai tad tikai viņi pelnījuši tādu godu, citi ne,” neapmierinātību ar publikāciju izteica J.

Sveiciens glābējiem un policistiem

11:01
21.11.2024
18
14
Seniore raksta:

“Noskatījos dokumentālo filmu par ugunsdzēsēju glābēju darbu. Tajā bija uzskatāmi parādīti Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieku pienākumi, reālas situācijas, kādās viņi strādā, ar kādu bīstamību jāsastopas un cik profesionāli viņi atrisina situācijas. Gribu novēlēt visiem, kas strādā šajā dienestā, veselību un izturību un visus sveikt svētkos. Paldies vēlos teikt arī Valsts policijai. Arī tas […]

Kur novilkt robežu

11:39
20.11.2024
33
Lasītāja raksta:

“Lasu, ka Cēsīs Leona Paegles ielai atjaunots Ģimnāzijas ielas nosaukums. Nosaukumā, protams, nav nekā slikta, taču, manuprāt, nav pareizi, ka mēs cenšamies aizslaucīt visu mūsu vēsturi. Šoreiz varbūt ne tik daudz par Cēsīm, bet kopumā. Nav jau neviens cilvēks ideāls, arī rakstnieki, mākslinieki. Katram savi un varbūt daudziem nepareizi uzskati, bet vai tāpēc viņu vārdi […]

Pilsoniska atbildība

11:39
20.11.2024
27
M.N. raksta:

“Paldies priekulietim Gundaram Muceniekam, kurš Lāčplēša dienas rītā Priekuļu birzītē pie piemiņas zīmes Kārlim Ulmanim nopļāva kūlu. G.Mucenieks nežēloja savu laiku un izmantoja arī savu trimmeri,” pastāstīja M.N.

Nevar atrast tualetes

14:54
13.11.2024
66
Seniore no kaimiņu novada raksta:

“Mēs, trīs kundzes astotajā gadu desmitā, no kaimiņu novada bijām ciemos Cēsīs. Izstaigājām pilsētu, vēsturiskās vietas. Kā jau ekskursijā, katrai bija līdzi ūdens pudele. Pienāca brīdis, kad, kā mēdz teikt, daba sauc. Tā kā man Cēsis zināmākas, vedu draudzenes uz Rožu laukumu, atceros, tam līdzās bija pārvietojamās tualetes. Aizgājām, bet nekā, to vairs nav. Un […]

Sludinājumi