Otrdiena, 23. jūlijs
Vārda dienas: Magda, Magone, Mērija, Magdalēna

Dzīvais vai nedzīvais ūdens

Jānis Gabrāns
12:17
03.02.2016
143
Img 8488 1

Pasakās lasīts par dzīvo un nedzīvo ūdeni, tāpēc, zinot, ka pasakas nav tikai fantāzijas lidojums, bet tajās vienmēr ir kāds patiesības grauds, mēģināju noskaidrot, kā īsti ir ar ūdeni. Īpaši tāpēc, ka atbilstoši informācijai 19.janvārī, kad pareizticīgā baznīca svinēja Kunga Kristīšanas svētkus, pēc pusnakts uz dažām stundām visi ūdeņi pasaulē iegūst īpašu molekulāro struktūru, kļūst īpaši jeb “kļūst svēti”.

Ūdens īpašais statuss

Interesanti, ka tā notiekot ar visiem ūdeņiem, ne tikai tiem, kas upēs, ezeros, bet arī pa krānu tekošais ūdens kļūst īpaši uzlādēts, nebojājas un tam piemīt dziedinošs spēks. Tiesa, iepazīstot dažādus informācijas avotus, konstatēju, ka nav vienprātības tajā, vai šo ūdeni saukt par “dzīvo” vai “mirušo”, jo figurē abi varianti, bet visi vienisprātis, ka kaut kas šajā laikā ar ūdeni notiek. Tāpēc cilvēki šajā dienā pulcējas pie avotiem, lai iesmeltu ūdeni, vai pie ūdenskrātuvēm, lai iegremdētos ūdenī, neraugoties uz ziemīgo laiku.

Neapgāžami zinātniski pierādījumi šīm pārvērtībām, šķiet, tomēr vēl nav gūti, tāpēc izskan dažādas versijas, drīzāk par to jārunā ar zināmu mistikas pieskaņu.

To, ka ūdens ir kaut kas īpašs, pilnībā neizskaidrojams, atzīst zinātnieki visā pasaulē. Tie, kuri skatījušies populārzinātniskās filmas “Ūdens” un “Ūdens 2. Dzīvā ūdens noslēpums”, saprot, ka kaut kas noslēpumains tajā ir. Man lielākais pārsteigums, ka ūdens spēj glabāt informāciju, ka tam ir atmiņa un, varētu pat teikt, jūtas, jo ūdens atšķirīgi reaģē uz pozitīvo un negatīvo.

To, ka ūdenim piemīt šīs īpašības, secinājis jau Leonardo da Vinči, rakstot: “Ūdens maina savu raksturu tik reižu, cik pastāv vietu, kur ūdens tek.”

To, ka cilvēku spēkos ir ietekmēt, uzlādēt ūdeni, norāda daudzi zinātnieki. Krievijas zinātnieks Konstantīns Korotkovs saka, ka īpašs veids, kā ietekmēt apkārtējo pasauli un jo īpaši ūdeni, ir lūgšana: “Lūgšana nav vienkārši meditācija, tas nav kaut kāds noteikts rituāls vai darbība, bet pieslēgšanās augstākām enerģijām. Tāpēc ūdens šo vārdu iedarbībā kļūt dzīvs. Nav nozīmes tam, kādā valodā, skaļi vai domās izteikta lūgšana. Ūdens struktūras veidošanās atkarīga tikai no cilvēka jūtu patiesuma un spēka.”

Zinātnieks Masaru Emoto (Japāna): “Uzskatu, ka dialogs starp ūdeni un cilvēku ir ļoti būtisks. Caur šo dialogu cilvēks pats sevi labo un apliecina sevi”.

Galvenais – ticība

Pagājušajā nedēļā tika dzirdēts par daudziem cēsniekiem, kuri steidza izmantot šīs stundas, lai tiktu pie šī īpašā ūdens, to pasmeltu, peldētos, mazgātos. Viņu vidū arī Kaspars Serģis, kurš gan norāda, ka šajā jautājumā paļaujoties uz pazīstamo un tuvinieku pozitīvo pieredzi: “Protams, svarīgi ticēt šī ūdens spējām, bet kaut kāds patiesības grauds tur arī tomēr ir. Minētajā naktī aizbraucām uz Svētavotu, izgājām ūdens rituālu, nomazgājot seju, izbrienot basām kājām pa avotu. Sajūtas tiešām ļoti labas. Parasti šo rituālu izejam arī ziemas un vasaras saulgriežos, ja sanāk, arī pavasara un rudens saulstāvjos,” stāsta P. Serģis.

Minētajā naktī arī Cēsīm tuvējā Niniera ezerā bijusi liela tautas staigāšana, daudzi vēlējušies šajā laikā iegremdēties ūdenī.

Astroloģe Akvelīna Līvmane atzīst, ka šajā laikā ar ūdeni tiešām kaut kas notiek. Tam gan neesot saistības ar zvaigžņu stāvokli, drīzāk saknes meklējamas pareizticīgo baznīcas tradīcijās, rituālos. Viņi ticot, ka visi pasaules ūdeņi šai brīdī ir svētīti un enerģētiski uzlādēti.

“Taču ir kāds būtisks nosacījums,” skaidro A. Līvmane. “Jātic, ka ūdens var palīdzēt.

Enerģija seko domai, bet, ja domas nebūs, ūdens paliks tikai ūdens. Cilvēks ar savu gribu, skepsi, neticību uzvarēs jebkuru pozitīvu informāciju. Taču tiem, kuri spēj ticēt, brīnumi notiek. Krīzes brīžos katrs gaidām brīnumu, vai tā ir dvēseles vai ķermeņa krīze, un tad meklējam visādus līdzekļus. Ticība ir viens no līdzekļiem, kā aktivizēt apslēptos organisma spēkus. Visas negācijas spēj uzvarēt paša ķermenis.”

Viņa arī norāda, ka minētajā naktī paņemtais ūdens nav jālieto lielos daudzumos, pietiek ar pāris pilieniem, ko pievienot lielākam ūdens daudzumam, jo tā enerģijas vibrācija piesātinās arī pārējo. Vissvarīgākais ir sakopot enerģiju un domu spēku, tad ūdens stiprinās veselību un palīdzēs atbrīvoties no negācijām.

Astroloģe norāda, ka janvāra ūdens ir atbrīvotājs un dziedētājs, bet jūlijā svētītais piepildīs ar enerģiju, gribasspēku, varēšanu un mērķtiecību. Taču pāri visam ticības spēks un labā enerģija, ko ūdens pudelē it kā iepildām.

Jautāta, cik šajā ūdens jautājumā patiesības, cik mistikas, A. Līvmane norāda, ka šajā laikā kaut kas ar ūdeni notiek, kaut arī pierādījumu viņai tam neesot. Viņa arī noraida ideju, ka ikvienā laikā ņemtu ūdeni varētu pozitīvi uzlādēt ar domu spēku. Šīs konkrētās stundas tomēr nesot kaut kādu īpašu enerģētiku: “Manuprāt, tā nav tikai mistika, tur kaut kas ir izskaidrojams. Man pēdējā laikā arvien vairāk liekas, ka mazāk jārunā pretī tam, ko nesaprotam, bet vajag to izmantot, sakot – būs jau labāk! Ja jau daudzi tam tic, arī es taču varētu noticēt,” saka A. Līvmane.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Pārraut apburto loku

06:02
16.07.2024
47

Jauno māmiņu un grūtnieču atbalsta centrs “Madaras”, kas darbojas Liepā, nosvinējis 20 gadu jubileju. Tā darbība organizēta kā ģimenes modelis ar atbilstošu vidi, lai katrai māmiņai veltītu individuālu uzmanību. Šobrīd “Madarās” uzturas septiņas mammas un deviņi bērni, daļa māmiņu ir ar īpašām vajadzībām. Bet šo gadu laikā palīdzēts vairākiem simtiem sieviešu. Teju no pirmsākumiem biedrības […]

Svešumā latviskums uztur garu

08:03
11.07.2024
36

Jāņa Vecozola dzīve metusi dažādus līkumus. “Kā daudziem latviešiem šajos laikos,” viņš saka un piebilst, ka vasarā gribas būt Latvijā. Jānis dzimis un bērnību pavadījis Cēsīs, tad ģimene pārcēlās uz Priekuļiem, tur mācības pamatskolā, tad Jāņmuižas lauksaimniecības skolā, armija, darbs un ģimene Cēsīs. “Strādāju par šoferi, lai tiktu pie dzīvokļa, pārgāju uz celtniecību. Tad sākās […]

Suns māca dzīvot rotaļīgi un dalīties ar to

06:24
08.07.2024
34

 “Kanisterapija ir suņu asistēta terapija. Nereti šķiet, ka tā ir suņa glaudīšana, un dažreiz tā tas arī var izskatīties, taču kanisterapija ir daudzveidīga gan atkarībā no mērķauditorijas, gan suņa,” teic kanisterapijas speciāliste Tamāra Kabakova. “Bērni visbiežāk vēlas suni paglaudīt, pabužināt, samīļot. Tāpēc arī lielos pasākumos ir svarīgi stāstīt, kā ar suni pareizi darboties. Es to […]

Savā īpašajā vietā

07:21
07.07.2024
85

“Kamēr vēl mitrs un neput, zāle jānopļauj,” saka Solvita Jansone un steidz appļaut mājas apkārtni. Viņa atzīst, ka pagaidām vasara ilgstoši nav bijusi tik karsta kā  pērn, bet puķes nācās regulāri un cītīgi laistīt, dārzam gan bija jāpietiek ar rezervēm un rasu. “Lietus bija ļoti vajadzīgs, tagad apkārt    svaigums, viss var augt,” teic Solvita […]

Radošais process kā terapija

05:26
07.07.2024
37

Saruna ar digitālā satura veidošanas un skatuves mākslinieci DĀRTU ZVANERI Daudziem Dārtas vārds noteikti pazīstams caur labskanīgā ķeltu arfas un čella dueta “Infini” skaņām. Ar viņu sarunājāmies par mūzikas ceļu, teātri un to, ka dzīve allaž zina labāk, kas mums vajadzīgs. -Daudzi jūs iepazinuši caur mūziku, bet pati sakāt, ka esat ļoti radoša būtne – […]

Veselīgu matu augšanas noslēpums

14:31
05.07.2024
329

Veselīgu matu veidošana ir kopīgs mērķis daudziem, tomēr bieži vien tas šķiet kā slepenas dārgumu medības ar grūti iegūstamām balvām. Patiesi veselīgu matu pamatā ir ne tikai spīdīgi attēli reklāmās un nemitīgi mainīgās matu kopšanas tendences, bet arī izpratne par to unikālajām vajadzībām un rūpes par tām. Veselīgu matu kopšanas nozīme ir nepārspīlēta; tā nav […]

Tautas balss

Prieks par sakārtoto un skaisto ielu

17:29
15.07.2024
29
Cēsniece O. raksta:

“Cēsīs, atjaunotajā Bērzaines ielas posmā, ierīkoti glīti soliņi un atkritumu urnas, apkārtne tīra. Jauki tur piesēst. Bērzaines iedzīvotāji beidzot ir ieguvēji. Labi sakārtota gan Gaujas, gan Bērzaines iela. Par to prieks,” pārdomās dalījās seniore, cēsniece O.

Haoss ar pasažieru pārvadājumiem

17:28
15.07.2024
26
Lasītājs J. raksta:

“Ik pa brīdim parādās ziņas, ka nav skaidrs, kas mūspusē nodrošinās sabiedriskā transporta pakalpojumus. Valsts pasūtījumā ar līgumiem un pārsūdzībām tāds juceklis, ka neviens no malas netiek skaidrībā. Jūnija nogalē pakalpojumu atļāva veikt CATA, bet tikai līdz gada beigām. Taču nav dzirdams, ko atbildīgie dara, lai sajukums neturpinātos. Nesaprotu, kā Satiksmes ministrija pieļauj tādu bardaku,” […]

Nevar sagaidīt

16:55
15.07.2024
18
Piebaldzēns raksta:

“Sola un sola, ka Jaunpiebalgā drīz būs gatavs pansionāts, bet kā nav, tā nav. Gan jau vainojami būvnieki, bet žēl, ka vietējai varai nav nekādu iespēju procesu pasteidzināt. Tur būtu gan darba vietas vietējiem, gan pagastā apgrozītos vairāk cilvēku, proti, pie pansionāta iemītniekiem brauktu ciemos tuvinieki, draugi. Tirgotājiem būtu lielāks apgrozījums,” pārdomās dalījās piebaldzēns.

Botāniskais dārzs pilsētas centrā

16:54
15.07.2024
24
Cēsnieks O. raksta:

“Gāju Cēsīs pa Rīgas ielu, mani uzrunāja tūristi, ārzemnieki. Lūdza padomu, kā aizbraukt uz Līgatni, jautāja par Cēsīm. Un prasīja, kā var iekļūt Rīgas ielas botāniskajā dārzā. Jā, tur īpašums, kura adrese ir Rīgas iela 41, aizaudzis ar kokiem, krūmiem. No ielas to nodala dēļu žogs, gājējus šī vieta netraucē, bet iebraucējiem rada dīvainu iespaidu,” […]

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
31
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Sludinājumi