Laiks kļūst arvien svarīgāks, kaut arī tā trūkst arvien vairāk. Tagad visu gribas paveikt ātri, arī ēdiena gatavošanai cenšamies neatlicināt tik daudz laika kā kādreiz, kad vai visu dienu cepa un šmorēja vakariņām. Tagad vajag pēc principa – viens, divi un gatavs! Patiesībā arī tas ir īstenojams, te talkā var nākt vokpanna. Tie, kam patīk Āzijas virtuve, to jau būs novērtējuši, bet tā der arī gana latvisku produktu gatavošanai. Jāatzīst, ka pašam virtuvē šī panna bija kādus desmit gadus, bet par to atcerējos tikai pēc kāda Āzijas restorāna apmeklējuma galvaspilsētā. Pamēģinājis tagad to izmantoju itin bieži. Vokpannā gatavo uz ļoti karstas uguns nelielā eļļas daudzumā, ēdienu nepārtraukti maisot, kas ļauj saglabāt sastāvdaļu lielisko garšu un vērtīgās vielas. Nemitīgi ēdienu maisot, var iztikt ar minimālu eļļas daudzumu.
Šis laiks, kad ir jaunās ražas kartupeļi, burkāni, kabači, paprika, citi tepat izauguši dārzeņi, ir lielisks laiks garšīga ēdiena pagatavošanai vokpannā. Var iztikt bez gaļas, bet, ja nu kādam to akurāt gribas, var apcept pannā arī to. Svarīgi ielāgot, ka visām sastāvdaļām jābūt samērā smalki sagrieztām, jo lieli gabali izcepsies tikai no ārpuses, bet iekšpusē var palikt neapstrādāti. Te vienkārši jāpiešaujas, jo pārāk smalki sagriezts arī nederēs, tas karstajā eļļā pārcepsies. Ja izlemts par labu gaļai, panna vispirms kārtīgi jāuzkarsē, tad jāielej nedaudz eļļas, jāuzkarsē arī tā, un tad liekam iekšā gaļu. Karstā eļļa nodrošinās, ka gaļas ārējās šķiedras apcepsies, neļaujot izplūst sulai. Kad gaļa gatava, to izņem un cep dārzeņus. Cepšanas laikā neaizmirstam par sāli, pipariem, citām garšvielām. Ieteicams vispirms uz pannas likt to, kas gatavojas ilgāk, bet ar to nav jāaizraujas, jo jāatceras galvenais – necept pārāk ilgi, lai dārzeņi būtu kraukšķīgi, nevis tvaicēti. Iesaku pievienot ķiploku, tas aromātu padarīs vēl bagātīgāku. Gatavošanas laikā produkti nepārtraukti jāmaisa. Kad dārzeņi gatavi, pievienojam atkal gaļu. Ja ir vēlme iegūt nedaudz austrumniecisku garšu, var pievienot medu, lai produkti noglazējas, sojas mērci, vēl kādu mērci garšas bagātināšanai, piebērt sezama sēklas, visu kārtīgi samaisīt, un gatavs!
Gatavojot vokpannā, dārzeņi saglabā svaigo izskatu, tie ir kraukšķīgi, smaržīgi un galvenais – garšīgi. Un, kas svarīgākais, viss notiek ļoti ātri un vienkārši. Lai labi garšo!
Komentāri