Pēc “VIASAT Latvija” pasūtījuma eSample un Media Contacts veiktais pētījums par televīzijas skatīšanās ieradumiem Latvijā atklāj, ka lielākajai daļai aptaujāto ir grūti pateikt, kurš ģimenē atbild par TV pulti, bet 39% domā, ka abi dzimumi ir vienlīdzīgas proporcijās. 12% par pults “saimnieku” uzskata vīrieti. Interesanti, ka vīriešus par pults “turētājiem” vairāk atzīst tieši sievietes, nevis paši kungi.
To, ka gan vīrieši, gan sievietes ir vienlīdzīgās pozīcijās, vairāk norāda aptaujātie responendti vecumā no 35-49 gadiem. Ja latvieši par pults “saimniekiem” vairāk uzskata vīriešus, tad krievvalodīgie tieši pretēji – sievietes. Savukārt demogrāfiskie dati par dzīvsevietu parāda, ka rīdznieki un latgalieši salīdzinoši biežāk kā citi par pults “turētāju” nosauc vīrieti.
Stāsta Santa Tohvere, “VIASAT Latvija” vadītāja: “Tā kā jautājums par televīzijas pulti ir apvīts dažādiem mītiem, veicot TV skatītāju ieradumu pētījumu, vēlējāmies noskaidrot, cik patiesi ir šie pieņēmumi. Jāatzīst, ka priekšstats par to, ka viens no mājiniekiem ir noteicošais, citiem neatstājot ne mazākās lemšanas iespējas, ir visai pārspīlēts.” Vienlaikus pētījums parāda, ka 70% iedzīvotāju TV raidījumus, ko skatīties, neplāno un TV skatās pēc situācijas un konkrētā piedāvājuma. Tomēr 18% respondentu norāda, ka savlaicīgi plāno TV vakarus, bet 11% visai bieži sanāk strīdēties ar saviem mājiniekiem par to, ko skatīties.
“Tas, ka mājinieku starpā valda demokrātija un TV raidījumu izvēle tiek balstīta uz “sarunāšanas” principu, protams, ir labi, tomēr tik pat skaidrs ir fakts, ka šādās reizēs kāda ģimenes locekļa izvēle par labu vienai vai otrai pārraidei tomēr ciešs. Šis ilgu laiku ir bijis viens no lielākajiem TV industrijas izaicinājumiem, bet līdz ar PVR jeb ierakstīšanas funkciju ieviešanu nu var teikt, ka pults kari, lai cik lieli tie arī bijuši, tuvākajā nākotnē pilnībā izzudīs,” piebilst S.Tohvere.
Jau vēstīts, ka kompānija “VIASAT Latvija” šogad tirgū sākusi piedāvāt jaunāko HD PVR TV uztvērēju, kas ir pirmais kompleksais risinājums, kas apvieno programmu ierakstīšanas (PVR) un elektroniskā programmu gida (EPG) funkcijas. Līdz šim tirgū pieejamie risinājumi bija nodrošinājuši atsevišķi vienu vai otru funkciju. Ierakstīšanas galvenā priekšrocība ir fakts, ka ierīce, paralēli skatoties vienu kanālu, ļauj veikt otra kanāla ierakstu, tādā veidā arī nodrošinot kompromisu ģimenē par raidījuma izvēli – skatīties sporta pārraidi un seriālu ierakstīt vai otrādi. bPar pētījumu Pētījumā, kas tika veikts no šī gada 28.aprīļa līdz 5.maijam piedalījās 693 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 15-74. gadiem. Tā mērķis bija noskaidrot galvenos TV skatīšanās paradumus, un skatītāju redzējumu par to, ko nepieciešams uzlabot.
Komentāri