Trešdiena, 17. aprīlis
Vārda dienas: Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Iekšlietu struktūrās būs uzlabojumi

Druva
23:00
11.05.2006

Protams, policijā trūkst aptuveni 1000 darbinieku, bet domāju, ka līdz ar sistēmas sakārtošanos arī šī problēma sāks risināties. Labāka situācija ir valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD), jo tur cilvēki var strādāt arī citos darbos. Bet tas arī nav normāli, jo vajadzētu būt tādam atalgojumam, lai nebūtu nepieciešamība piepelnīties.

Aktuāls ir jautājums par sociālo garantiju parādu nomaksu, jo kopumā sociālo garantiju parāds iekšlietu struktūrās strādājošajiem par laiku no 2001. līdz 2004.gadam bija vairāk nekā 12 miljoni latu. Iepriekšējā ministra laikā pērnā gada valsts budžetā bija paredzēta parādu nomaksa par 2001.un 2002. gadu, un līdz šī gada februārim parādi nomaksāti.

Ministru kabinetā ir apstiprināts arī parāda par 2003. – 2005.gadu atmaksas grafiks, un maijā tiks nokārtots parāds par 2003.gadu, 2004.gada parāds samaksāts augustā, lai būtu nauda, gatavojot bērnus skolai, bet pilnībā tas tiks samaksāts decembrī.

Panākta vienošanās par parāda nomaksu 2,3 miljonu latu apmērā, kas bija sakrājies valsts robežsardzei, kā arī vairāk nekā 600 000 latu VUGD darbiniekiem par darbu smagos apstākļos. Arī šī nauda tiks samaksāta gada beigās.

Tiks samaksāti parādi arī tiem, kuri aizgājuši no iekšlietu struktūrām. Tagad kārtējie parādi vairs nekrājas, darbinieki saņem visus pienākošos pabalstus – gan atvaļinājuma, gan bērna piedzimšanas. Parādu šajā struktūrā vairs nebūs, un tas ir būtiski, risinot kadru jautājumu.

Ne mazāk aktuāls ir jautājums par algas paaugstināšanu. Pašreiz strādājam pie jaunās samaksas sistēmas par speciālām dienesta pakāpēm. Šis jautājums nav bijis viegls, bet uzskatu, ka nevaram būt vienotā sistēmā ar citiem ierēdņiem, jo iekšlietu struktūrās strādājošiem ir cita specifika, tāpat kā armijai.

Budžeta līdzekļi ļauj īstenot jūtamu algu pielikumu tuvāko divu gadu laikā. Plānots, ka, sākot ar nākamo gadu, iekšlietu struktūrās strādājošie pie algas saņems vēl papildus vis-maz 60 latus uz rokas, tieši tāds pats pieaugums būs arī 2008. gadā. Atkarībā no dienesta pakāpes šī summa palielināsies. Tiks ņemts vērā arī inflācijas koeficients, tā teikt, darīts viss, lai nodrošinātu iekšlietu struktūrās strādājošiem mūsdienu prasībām atbilstošu samaksu. Ja, piemēram, šogad policijas ierindnieks saņem 203 latus, no nākamā gada

viņš saņems 291 latu, bet vēl pēc gada – 379 latus.

Nav mazsvarīgs arī materiāli tehniskais nodrošinājums, jo grūti runāt par kvalitatīvu darbu, ja nav nodrošināti atbilstoši darba apstākļi. Esam mainījuši sistēmu, kā panākt efektīvu nodrošinājumu ar transportu. Līdzekļi iepirkumiem agrāk bijuši lielāki, bet izmantotā metode – neefektīva, tāpēc jūtama uzlabojuma nebija. Turpmāk izmantosim operatīvā līzinga metodi, ko pielieto visā Eiropā, un tajā iekļautas gan garantijas, gan apdrošināšana. Par līdzekļiem, kas ir mūsu rīcībā, iespējams iegādāties ne vairāk kā 1700 jaunas automašīnas. Vēl konkrēts skaitlis nav zināms, bet skaidrs, ka būs vairāk nekā tūkstotis jaunu automašīnu.

Konkurss jau sācies, domājams, līdz jūlijam būs pieņemts lēmums par piegādātāju. Ceru, ka līdz oktobrim visas mašīnas būs saņemtas. Ar to tehniskais nodrošinājums būtiski mainīsies, jo katrs rajons saņems 25 – 30 jaunas mašīnas. Tādas būs visām struktūrām, tostarp ugunsdzēsības un glābšanas dienesta inspektoriem. Pēc šāda paša principa tiek plānots iegādāties jaunu speciālo tehniku ugunsdzēsējiem.

Process ir uzsākts, turpinot šādu attīstību arī nākamgad, divos gados policiju varēs pilnībā nodrošināt ar jaunu transportu.

Vēl kopējā nodrošinājumā ir jautājums par apģērbu, par formām. VUGD vajadzībām jau pērn izdevās saņemt 600 tūkstošus latu pilnu formu iegādei, tas nebija noticis kopš 1997.gada. Pašlaik notiek konkurss, un šogad ugunsdzēsēji saņems pilnu uniformu. Ar spectērpiem viņi ir nodrošināti, protams, tos gribētos labākus un vairāk, bet nepieciešamais darbam ir.

Formas nepieciešamas arī policijā, jāmeklē finansējums. Tagad pārskatām, kā tiek izlietoti līdzekļi policijā, jo ir daudz neskaidrību. Pašlaik tiek sakārtota visa finanšu sistēma, un, iespējams, atradīsies papildu līdzekļi, ko varēs izlietot formas tērpu iegādei.

Domājams, ka izdosies šos jautājumus sakārtot un neatkarīgi no tā, kurš ministrs nāks turpmāk, sistēma netiks mainīta.

Pierakstījis Jānis Gabrāns

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Atgriezties mājās vienmēr ir laba ideja

13:04
16.04.2024
20

Atgriešanās Latvijā pēc ilgāka laika ārvalstīs var būt gan bagāta emocionālā pieredze, gan izaicinošs ceļojums. Tas sniedz iespēju atkal sastapties ar dzimto valsti un savējiem, atvērt durvis jaunām profesionālajām vai personiskajām iespējām. Arī es pirms diviem mēnešiem esmu atgriezusies no Zviedrijas, kur kopā ar ģimeni pavadīju divarpus gadu. Bijām neliels latviešu loks, draugi un ģimene, […]

Dejas un sapņi

12:20
14.04.2024
15

Deja ir vēl viena valoda, caur kuru atklāt cilvēka iekšējo pasauli, pārdzīvojumus un sapņus. Par to ikviens varēja pārliecināties deju grupas “Viva” 25. jubilejas koncertā. Tajā uzstājās ne tikai tagadējās dejotājas, bet kustību burvībai ļāvās arī bijušās kolektīva dalībnieces, kurām jau ir mazuļi, savienojot pagātnes pieredzi ar īpašo dejas prieku šodienā. Stāsts, ko katra dejotāju […]

“Atkal viena ziema izaurēta. Izturēta". (M. Čaklais)

12:18
13.04.2024
24

Laiks ir skarbs ne tikai kara dēļ. Vairāki Eiropas Savienības (ES) institūciju lēmumi pēdējā laikā vismaz Latvijā rada neizpratni, spriedzi un arī nepatiku pret ES. Diemžēl vēlmi piedalīties Eiroparlamenta (EP) vēlēšanās 8. jūnijā tas, visticamāk, nevairos, lai gan šie notikumi spilgti apliecina to, cik svarīgi, kādi cilvēki tiek ievēlēti Eiroparlamentā, jo EP var un drīkst […]

Katram sava loma

12:16
13.04.2024
26

“Īstais teātris ir dzīve,” secina aktrise Džūlija Lamberte (attēlo Vija Artmane) filmā “Teātris”. To sapratuši un lieliski izmanto televīzijas ļaudis, veidojot realitātes šovus, kas nudien bieži vien ir interesantāki un saistošāki par daudzām filmām un pat teātra izrādēm. Ja nu neinteresē šovi, ne mazāk saistoša ir politiskā skatuve, kas liek gan vilties, gan pasmieties, gan […]

Dažādas intereses vienā laivā

08:15
10.04.2024
23

Cik nav dzirdēta darba devēju neizpratne, ne sūkstīšanās, ka darbinieki prot pagarināt brīvdienas, vasarā atvaļinājumus. To izdara saslimstot un saņemot naudu gan no darba devēja, gan valsts. Uzņēmēji gadiem runā, ka ir cilvēki, kuri iemanījušies izmantot darbnespējas lapas, lai atpūstos. It kā jau – kas tur slikts, katram veselība ir tāda, kāda nu ir, un […]

Uz kuru pusi spert soli

09:54
08.04.2024
35

Nākamajā nedēļā pašvaldība izsolīs Ungurmuižas nomas tiesības. Tik nozīmīga kultūrvēstures objekta nodošana nomā Cēsu novadā vēl nav bijusi. Ir pieredze ar Ruckas muižu Cēsīs, taču tas gluži nav tas, ko gaida Ungurmuižas gadījumā. Ruckas muižas kompleksu izsolīja bezatlīdzības lietošanā, lai tur turpinātu attīstīt mājvietu radošajām industrijām. Prasība – nodrošināt rezidēšanas iespējas kultūras, vides, aprites ekonomikas […]

Tautas balss

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
18
2
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
16
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
33
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
25
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
40
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Sludinājumi