Cēsu klīnikā aizvadītas mācības ugunsdrošībā un evakuācija ugunsgrēka gadījumā, lai praktizētu gatavību ārkārtas situācijām.
“Praktiskās mācības ir ļoti svarīgs posms gatavībā ārkārtas situācijām, tās arī turpmāk notiks regulāri,” pastāsta Cēsu klīnikas pārstāve Dace Valnere. Šīs ir mācības, kas ir iekļautas klīnikas katastrofu medicīnas plānā. D.Valnere teic: “Slimnīcai ir izstrādāti un ar Katastrofu medicīnas centru un citiem atbildīgajiem dienestiem saskaņoti rīcības algoritmi ļoti dažādām ārkārtas situācijām, kas paredz atšķirīgus scenārijus. Šoreiz mācības bija par ugunsdrošību un par evakuācijas situāciju ugunsgrēka gadījumā. Tika izspēlēts sagatavošanās posms evakuācijai.”
Mācības organizētas tā, lai pēc iespējas mazāk traucētu pacientus un neradītu viņos lieku trauksmi. Netika atskaņota balss apziņošana, netika apturēti lifti vai noslēgtas pārejas starp korpusiem. Darbiniekiem katrā nodaļā bija doti uzdevumi sagatavoties evakuācijai, veicot visas sagatavošanās darbības saskaņā ar katastrofu medicīnas plānā noteikto, kā arī atsevišķiem pacientiem stacionāra nodaļās tika uzliktas evakuācijas aproces. Paši darbinieki iejutās pacientu lomā, lai izspēlētu guļoša pacienta praktisko evakuāciju no palātas līdz pirmajam stāvam.
Vaicāta, kur slimnīcas pacienti tiktu nogādāti, ja tie tiešām būtu jāevakuē, D.Valnere atbild: “Situācijas var būt ļoti atšķirīgas – var būt iekšēja vai ārēja evakuācija. Piemēram, situācija, kad pacientus pārvieto no nedrošām telpām uz drošām pašas klīnikas ietvaros, un var būt situācija ar pārvešanu uz citām ārstniecības iestādēm un plānā paredzētu vietu Cēsīs. Jāuzsver, ka visas šīs darbības dzīvē notiktu sadarbībā ar Cēsu novada Civilās aizsardzības komisiju, Valsts policiju, vajadzības gadījumā piesaistot Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Valsts drošības dienestu un Veselības ministriju.”
Komentāri