“Papīrfabrikas Festivāls” ir harmoniska dzīvesstila notikums, kas jau trešo gadu risinājās Līgatnes papīrfabrikas plašajā pagalmā, aicinot kļūt nesteidzīgākiem, rāmākiem un apzinātākiem, iedvesmojot dzīvot saskaņā ar sevi un dabu.
Festivāla pārstāve Līga Gablika “Druvai” teic: “Jau kopš pirmā festivāla norises gada esam definējuši tā konceptu un vērtības, pie tā turamies: iedvesmojam apzinātākam un nesteidzīgākam dzīvesveidam, dzīvošanai saskaņā ar sevi un dabu, radošuma attīstībai un aicinām uz ekoloģiskāku saimniekošanu un patērēšanu. Tāpēc šīs nepārprotami varam uzskatīt par festivāla stabilajām vērtībām, uz ko visu pasākuma programmu balstījām arī šogad. Piemēram, katra festivālā iekļautā aktivitāte tiešā vai netiešā veidā saistīta ar ekoloģiju un lietu, vietu otrreizēju izmantošanu – gadiem neizmantotas papīrfabrikas noliktavas telpas tiek pārvērstas vienas dienas restorānā, bijušā kantora ēkas kabineti ir unikāla apskates vieta, māksla radošajās darbnīcās tiek radīta no jau iepriekš izmantotiem papīriem, stikliem, koku atgriezumiem, apģērbiem. Arī pati papīrfabrikas vide ir spilgts piemērs tam, ka ne vienmēr viss jābūvē no jauna – skaisto var atrast un ieraudzīt jau esošajā apkārtnē.”
Festivāls tradicionāli sākās ar Papīrfabrikas vārtu atvēršanu kopā ar Līgatnes pūtēju orķestri. Dienas garumā apmeklētājiem bija iespējams piedalīties vairāk nekā 20 radošajās darbnīcās, piemēram, piepju aplokšņu smelšanā, kaligrāfijas nodarbībā, dekoratīvo trauku liešanā, kaņepju malšanā, pašizziņā caur metaforiski asociatīvajām kārtīm, dziedināšanās nodarbībā ar balss skaņu, koka zaru pildspalvu darināšanā un daudzās citās. Sarunu ciklā varēja uzzināt, kas notiek Līgatnes papīrfabrikā, kā radīt un darīt tā, lai nav jāizmet, smelties drosmi veidot un iet savu dzīves ceļu, uzzināt, kāda ir dzīve laimīgajā zemē – Līgatnē. Vakarā sarunas aizritēja pie ugunskura, ko papildināja meditatīva muzicēšana uz pussalas Līgatnes upē. Festivālā varēja baudīt Mārča Auziņa solokoncertu, kā arī Kristīnes Prauliņas un “The Soulful Crew” koncertu. Īpašas ir “Garā galda svinības” ar “Pavāru Māju”.
Interesenti apskatīja papīrfabrikas administrācijas ēku, bija ekskursijā pa strādnieku dzīvokli, apmeklēja Dainas Liepiņas mandalu izstādi, Ineses Reines dzīvo gleznu izstādi, “0 Design” pārstrādāta papīra lampu izstādi, Aleksandra Neberekutina akvareļu plenēra izstādi, kā arī iepazina izglābto grāmatu bibliotēku.
Līga Gablika uzsver: “Ar katru gadu festivāls kļūst arvien plašāks – tajā piedalās vairāk mūziķu, mākslinieku un radošo personu, kuras vēlas bagātināt pasākumu, arvien vairāk mājražotāju, kuri nāk šeit satikt savu auditoriju un, protams, arvien vairāk apmeklētāju. Lielais viesu skaits un pozitīvās atsauksmes, ko joprojām turpinām saņemt, tikai pierāda, cik ļoti sabiedrībai šāda formāta pasākums ir nepieciešams. Mums pašiem ir pacilājošas sajūtas, jo ir prieks darīt priecīgus citus ,un īpašs gandarījums, ja pasākuma apmeklētāji un dalībnieki aiziet mājās ar piepildījuma sajūtu, iedvesmu harmoniskākai ikdienai un ar vēlmi atgriezties atkal.”
Festivāls notika ar Cēsu novada pašvaldības, Vidzemes plānošanas reģiona un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.
Komentāri