Lai arī ārēji nekas nav noticis, daudziem Līgatnes apvienības pārvaldē dzīvojošajiem kaut kas ikdienā ir mainījies.
Proti, kā paredz Cēsu novada domes lēmums, no 1. janvāra sabiedriskos ūdenssaimniecības un kanalizācijas pakalpojumus Līgatnes pilsētā un Līgatnes pagasta Augšlīgatnes, Skaļupes un Ķempju ciemā sniedz pašvaldības kapitālsabiedrība “Vinda”.
Uzņēmuma direktors Varis Ādamsons, jautāts par gatavību šim pakalpojumam, atzīst, ka darbība sākta, lai arī neskaidrību vēl daudz: “Pārņemam funkciju ar problēmām, bet solīto pildām. Vēl jau nekas no Līgatnē esošā nav ieguldīts mūsu uzņēmuma pamatkapitālā. Tas nozīmē, ka dokumentācija nav sakārtota, visi vērtējumi nav veikti. Process kādu laiku turpināsies. Neskaidrību daudz, bet tas nebaida. Situāciju izskaidrotu ar salīdzinājumu -nopērkot mašīnu un pirmo reizi tajā iekāpjot, jūties nedaudz neveikli, visu nepārzini, bet tas netraucē kustību. Tā arī mums, pārņemot jaunu objektu, ir zināma piesardzība, bet mācīsimies un darīsim. Žēl, ka Līgatnē nav zinošu cilvēku, kuri varētu pastāstīt par reālo situāciju. Ir tikai viens darbinieks, ar kuru turpināsim sadarbību, vēl viens brauks no Cēsīm.”
Janvārī galvenais uzdevums pārslēgt līgumus ar iedzīvotājiem un juridiskajām personām, tāpēc “Vinda” aicina sazināties ar uzņēmuma Klientu nodaļu. Janvāra sākumā uzņēmuma darbinieki dažas dienas būs sastopami arī klātienē gan Līgatnē, gan Augšlīgatnē.
V. Ādamsons norāda uz kādu problēmu, proti, ne visi daudzdzīvokļu namos dzīvojošie sapratuši, ka ar māju tiks slēgts tikai viens līgums – ar pilnvaroto personu, apsaimniekotāju, citu atbildīgo, kā to nosaka normatīvie akti, nevis ar katru dzīvokli. “Cik zināms, līdz šim Līgatnē tas risināts dažādi,” saka V. Ādamsons. “Daudzdzīvokļu namu apsaimniekošana ir problēma daudzviet, par ko pašvaldībā būtu jādomā. Cēsīs šis jautājums sakārtots, tur nav problēmu, citviet novadā māju apsaimniekošana pamesta novārtā.”
Jau iezīmēts veicamo darbu sarakts. Pirmajās vietās ir notekūdens attīrīšanas iekārtas gan Līgatnē, gan Augšlīgatnē. Pēc V.Ādamsona teiktā, notekūdeņu attīrīšanas iekārtas neatbilst nekādām prasībām un tur steidzami jāķeras pie darba. Viņš arī norāda, ka attīrīšanas iekārtas ir nosacīti jaunas, bet slikti apkalpotas. Salīdzinājumam – “Vindai” Cēsu attīrīšanas iekārtas darbojas kopš 1996.gada, tur jebkurā brīdī, arī negaidīti ierodoties, var redzēt, ka viss strādā, kā pienākas, viss uzturēts labākajā kārtībā, atzīst V. Ādamsons.
Jautāts, no kā tiks finansēta attīrīšanas iekārtu sakārtošana, viņš norāda, ka finansējums jau tikai viens – iedzīvotāju maksājumi: “Un jāpiebilst, ka ne tikai Līgatnes iedzīvotāju. Kad sanāksmē tikāmies ar līgatniešiem, stāstījām, ka attīrīšanas iekārtas ir sliktā stāvoklī, nav pildījušas savas funkcijas, viņi uzdeva pamatotu jautājumu – kāpēc visu laiku par šo pakalpojumu maksājuši, ja tas netiek sniegts pilnvērtīgi. Te gan nevar pārmest tagadējam Cēsu novadam, tur problēmas sākušās jau daudz agrāk.”
Runājot par tarifiem, V. Ādamsons norāda, ka vismaz pusgadu tas paliks nemainīgs, pēc tam, iespējams, tiks izlīdzināts visā uzņēmuma apkalpotajā teritorijā. No 10.decembra spēkā stājies jaunais tarifs: ūdensapgādē – 1,40 eiro/m3, kanalizācijai – 2,18 eiro/m3. Cenas norādītas bez PVN.
Sarunas noslēgumā V. Ādamsons saka: “Jā, Līgatnes ūdenssaimniecības pārņemšana ir zināms izaicinājums, bet dažkārt jau tie arī der. Tikai nav patīkami, ka mums jāiet un jāsatīra aiz kāda, kurš savus pienākumus nav atbilstoši veicis, bet algu saņēmis. Par to ir neliels rūgtums.”
Komentāri